x-kom hosting

Problem z Toshibą Satellite pro A60

hr.Szulecki
utworzono
utworzono

Witajcie!

Mam problem dość poważny.

Mam wspomnianą toshibę A60 z prockiem P IV 3,4 Mhz.

Laptop po kilku dniach od zainstalowania nowego systemu traci zupełnie stabilność aż do momentu kiedy zupełnie nie uruchamia Windowsa. Problem rozwiązuje jedynie zainstalowanie ponowne systemu, ale to też na kilka dni. i potem znowu naprawa...

To nie jest wirus bo chronię kasperskim najnowszym.

Przypuszczam że rzecz tkwi w chłodzeniu. lap sie strasznie grzeje a słabo reaguje na to chłodzenie. Wentylator późno się włącza i prawie wcale nie chłodzi.

Czy to możliwe że procek jest przegrzany i dlatego robi takie fatalne błędy?

Dzwoniłem do serwisu komputerowego ale chcą 80 zł za samą diagnozę. Ja się boję trochę wybebeszać i czyścić radiatory np i też nie mam pewności czy to jest właśnie to...

Lapa kupiłem używanego, ale nie było z tym wcześniej problemu.

Co mogę zrobić w tej sprawie??

Wdzięczny jestem za pomoc...

Przemek
komentarz
komentarz

Na poczatek sprawdz jaki masz temperatury i podaj je tutaj.

hr.Szulecki
komentarz
komentarz

Ok.

Jeszcze tylko pytanie jakim programem mam to zrobić bo nie mam takowego do monitorowania temperatur. Aida 32 nie wykrywa na przykład :(

Poza tym jestem laikiem w tych rzeczach ale jesli podpowie mi ktoś czym mam to zrobić to uczynię według wskazówek

Przemek
komentarz
komentarz

Np. Everest

hr.Szulecki
komentarz
komentarz

Niestety tym razem nie udało mi się zreanimować windowsa...

Nowa instalacja postępuje do pewnego momentu i laps sie resetuje. Przy próbie restartu pokazuje sie ekran powitalny windowsa, potem na milisekundę chyba pojawia się niebieski ekran z jakąś informacją, jednakże znika tak szybko że nawet jednego wyrazu nie mogę przeczytać.

Jedyna właściwie opcja jaką tutaj widze to zanieść sprzęt do serwisu :bomba:

Chyba że macie jeszcze jakieś sugestie...

[ Dodano: 2007-07-25, 12:56 ]

I co i co i co?? Macie jakieś pomysły??

Powiem tak ze czytałem co nieco o tym lapie w różnych miejscach, na forach i podobno to jakas plaga z tym chłodzeniem w tośkach tego typu.

Jak myślicie pomoze coś jeśli zrobię format twardego dysku i podczas instalacji wstawię lapa do lodówki?? (przesadzam oczywiście, ale w jakimś bardzo chłodnym miejscu)

Po to tylko by po instalacji systemu sprawdzić tym everestem temperatury. Wtedy zrobię krok naprzód

Czy lepiej poprostu zanieść do serwisu i niech mnie skasują za moją niewiedzę i ignorancję...

senk ju from de małntyn...

[ Dodano: 2007-07-30, 12:44 ]

No dobra. Zaryzykowałem! Rozłożyłem lapa na części po raz pierwszy w życiu. Ryzyko wielkie ale cóż. Szalony młody konstruktor musi sprawdzić co dzieje się w środku. Wykręciłem moduł chłodzenia, w radiatorach było tyle syfu jak w worku od odkurzacza... Dałem nową pastę na procka... złożyłem do kupy. Lap ruszył ale insalował windowsa dobrych kilka godzin. Oczywiście bezskutecznie. Już byłem pewny że coś spierniczyłem, umóiłem sie w serwisie i już miałem zawozić kiedy tchnęło mnie by w BIOSie przywrócić ustawienia fabryczne i zacząć jeszcze raz. System powstał!!! Lapik śmiga jak ta lala! Klawiatura nie parzy w paluszki. Poprostu miodzio wszystko chodzi. Jestem z siebie dumny!! :piwko:

Jeszcze jeśli chodzi o Everesta Home Edition. mam wersję 1.10.106 - a ta wykrywa mi tylko temperaturę HDD 36 -38 st.

Dlaczego nie wykrywa temperatury CPU?? Czy to może być jakaś okrojona wersja programu?? Czy moze na CPU nie ma czujnika?? Czy to możliwe??

I ostatnie pytanie. Czy istnieją jakieś zamienniki bądź tańsze baterie do Tośki A 60? Bo na allegro straszliwie drogie są. u mnie bateria wytrzymuje max 15 min i przydałaby sie nowa...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.