x-kom hosting

Niestabilna praca sterowników?

ramdgast
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam... Nie uporałem się jeszcze z pierwszym problemem a już mam następny. Wymieniłem wczoraj płytę główną i procesor. No i problem polega na tym, że karta graficzna nie działa do końca tak jak powinna - widzę to na przykład przy oglądaniu video na youtube [czasami jest tzw. 'pokaz slajdów'] czy przeciąganiu folderów [nie działa to płynnie]. Instalowałem sterowniki z płytki, ze strony radeona i omegi. Bez efektu.


płyta główna - biostar P4M80-M7
karta - radeon 9600 pro
windows xp sp3

Była reinstalka systemu.

b.mazur
komentarz
komentarz

A jaki posiadasz zasilacz?? Bo może za małe zasilanie daje twoim podzespołom i dlatego masz ten problem z grafiką.

Gość
komentarz
komentarz

Raczej za taki stan rzeczy można podziękować firmie VIA, mając ich P4P800 + VT8237 miałem całą masę problemów dot. driverów, od mocnej niestabilności sprzętowej pod V32 i bardzo niskiej wydajności pod systemem - coś co sam notujesz - po kiepską pracę dźwiękówki etc. Jedynym sposobem na używanie płyty (Biostar P4VTC na s.478) była instalacja albo XP (którego nie miałem) albo Fedory (ogólnie Linux'a). Przejście na GA-8IPE1000G (Intel 865PE) = jak ręką odjął.

Kombinowałbym tutaj z inną wersją Hyperionów, nie wygląda mi to na winę PSU.

ramdgast
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz 350 wat. Jeżeli ma to jeszcze jakieś znaczenie - wyjście liniowe mi nie działa ;)

EvilKillaruna - możesz rozwinąć wątek o hyperionach?

Gość
komentarz
komentarz

Nie podawaj mocy a markę i model. Te czynniki są ważne.

Via Hyperion 4 in 1 - tak brzmi pełna nazwa pakietu sterowników VIA które są m.in. do płyty głównej, karty dźwiękowej zintegrowanej etc. W Twoim przypadku wygląda to na problemy właśnie ze sterownikami od płyty głównej. Spróbuj innej wersji - jeśli instalowałeś z płytki dołączonej do płyty głównej, to po prostu ściągnij najnowsze, pasujące pod XP SP3, ew. przejdź na Fedorę 11. Pod nią wszystko działa ;).

Co do samej płyty - jeśli była to wymiana to niestety ale ktoś bardzo "uczynny" zrobił Ci psikus tym modelem.

Upewnij się że karta graficzna w ogóle jest zainstalowana, tj. czy jeśli np. używasz CCC to wykrywają Ci Radeona jak należy, tak samo Riva Tuner.

ramdgast
komentarz
komentarz (edytowane)

a więc - zasilacz to MC 350ATX 2.0 PFC


Co do samej płyty - znajomy ojca który zajmuje się komputerami mi ją wymieniał. Powód - uszkodzona ta poprzednia. Wątpię by chciał mnie naciągnąć, tym bardziej że za robotę nic nie wziął.


Edit - W smartgarcie od sterowników twierdzi mi że 'urządzenie działa poprawnie'

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.