x-kom hosting

Komputer nie chce się włączyc

krystianek99
utworzono
utworzono

Mam taki problem z komputerem, że jak dzisiaj rano wstałem i próbowałem go włączyć to zatrzymywało się na stronie ładowania płyty głównej. Jaka może być tego przyczyna?? Płyta główna to Gigabyte EP35DD3. Nie mam w ogóle pojęcia co się mogło stać. Może to być wina przegrzania się jakiegoś podzespołu?

Gość
komentarz
komentarz

Może to wina tego, a może tamtego, co widzisz na ekranie ? Może coś nie łączy ?

krystianek99
komentarz
komentarz

Pojawia tylko pierwszy ekran płyty głównej. I nie mogę nic dalej zrobić. Ani wejść do biosa ani nic innego. Próbowałem na dwóch klawiaturach, zarówno pod USB jak i pod PS2. Diody na płycie głównej sie świecą. Wszystkie wiatraki chodzą. Nie wiem co jeszcze mogę napisać.

Gość
komentarz
komentarz

Spróbuj zresetować BIOS.

krystianek99
komentarz
komentarz (edytowane)

Poprzez wyjęcia baterii z płyty, tak?? Sorry ze takie głupie pytania ale nie za bardzo się znam.

Gość
komentarz
komentarz

Tak, albo zworką, ponieważ nie możesz wejść w BIOS.

krystianek99
komentarz
komentarz

Wyjęcie baterii i ponownie jej włożenie nic nie dało. Mogę wybrać tylko z ekranu startowego płyty głównej za pomocą Tabulatora wejście w POST screen. Tam mogę wcisnąć Delete żeby wejsc do biosa. Ale pisze tylko Prepare to enter bios i nic sie dalej nie dzieje.

Gość
komentarz
komentarz

Odepnij dysk, napęd, FDD jeśli posiadasz i sprawdź czy odpali.

krystianek99
komentarz
komentarz

Uruchomiło się trochę dalej. Wyskoczyło okienko z napisem CMOS checksum error. Po 10s sie zresetował i jest pokazane ze DISK BOOT FAILURE. To chyba normalne jak nie jest podpięty dysk. Podpiąć teraz dysk i uruchomić ponownie?

Gość
komentarz
komentarz

Podepnij sam dysk i sprawdź co się stanie.

krystianek99
komentarz
komentarz

Dzieje się to samo co wcześniej. Czyli nie chce się uruchomić. Albo z dyskiem się coś stało albo z kablami do dysku. Może spróbuje sformatować dysk w innym komputerze i ponownie podłączyć?

Gość
komentarz
komentarz

Najpierw sprawdź inny dysk i kabel.
Format to ostateczność, jak dysk się uszkodził to tylko nie potrzebnie stracisz dane.

krystianek99
komentarz
komentarz

Trochę będzie z tym problem ale postaram się jakoś załatwić jakiś dysk i kabel. A będzie różnica czy sprawdzę dyska na stare czy na nowe wejście?

Gość
komentarz
komentarz

Oczywiście, że tak, jeśli masz teraz SATA to wypadałoby sprawdzić SATA i tak samo taśma 80 pin.

krystianek99
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie. Spróbuję sobie jakoś załatwić teraz ten dysk i napisze później co się dzieje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.