x-kom hosting

Czarny ekran podczas gry [9600gt]

Darnovc
utworzono
utworzono (edytowane)

Od czasu, kiedy kupiłem komputer ( w marcu będą 2 lata ) dzieje się z nim pewna rzecz.

Kiedy gram w jakąś grę ( raz zdarzyło mi się to, gdy włączałem NERO ), po jakimś czasie dzieją się następujące rzeczy ( czasami w różnych miejscach, w 95% w tych samych ):

- Komputer zaczyna "szumić" jak przy jego włączeniu
- Na monitorze pojawia się napis "no signal"
- W głośnikach słychać tak, jakby się normalnie grało

Jedyne co mogę zrobić w takim przypadku, to zresetować komputer.

Pisałem już o czymś takim na innym forum - napisali że to zasilacz lub za słabe chłodzenie karty graficznej. Brat chodzi do technikum informatycznego - nauczyciel powiedział mu to samo - za słabe chłodzenie karty graficznej. Z kolei w sklepie, gdzie kupiłem komputer ( byłem tam 2 tygodnie temu ), zalecali zostawić i powiedzieli że się tym zajmą. Zostawiłem więc komputer, po kilku godzinach zadzwonili i powiedzieli, że komputer jest gotowy do odebrania. Szczęśliwy, że komputer jest w końcu w pełni sprawny. pojechałem go odebrać. Przy odbiorze powiedzieli, że to była wina wirusów. Zapłaciłem 80 zł ( -.-" ). Po powrocie do domu podłączyłem komputer, włączam go. Od razu zauważyłem, że nie ma avasta ( mój antywirus ), a zainstalowany jest norton. Pomyślałem, że znają się na tym więc go zostawię. Chciałem zobaczyć, czy nic z moich ważnych rzeczy nie zostało usunięte, jednak nawet nie mogłem wejść w żaden dysk ( norton coś pokazywał, musiałem nacisnąć PPM>eksploruj ), ale mniejsza o to. [b]Włączyłem jedną z gier, przy których to się działo[/b] ( [color="#FF0000"]celowo caps lock[/color] ) i po czasie mniejszym niż pięć minut przybyło rozczarowanie - problem znowu się powtórzył. Wraz z moim rozczarowaniem przybyła złość - za jaką cholerę zapłaciłem 80 zł - za usunięcie wirusów i nie naprawienie problemu ?!( Ale mniejsza o to - i tak mi tej kasy nie oddadzą ). Następnego dnia ( po odbiorze już zamykali sklep ) pojechałem do sklepu i wytłumaczyłem, że problem dzieje się nadal. Oni na to, że to dalej może być wina wirusów, więc kazali zrobić pełnego formata, ewentualnie zapisać ważne rzeczy na płytach ( mówiłem także o tym, za co zapłaciłem te 80 zł, ale nie pamiętam odpowiedzi. W każdym razie nie byłem zadowolony z tego, że straciłem tą kasę ). Zastosowałem się do zaleceń - zrobiłem pełny format, od razu po nim zainstalowałem sterowniki, avasta i grę, przy której problem się najczęściej powtarzał. No właśnie - i dalej było tak samo. Postanowiłem, że pojadę do sklepu po świętach ( przedtem mówili, że zrobią jakieś testy, nie pamiętam jakie ), jednak pomyślałem, że wy macie jakiś pomysł, a ja nie chcę tracić więcej kasy - z resztą i tak nie mam jej za dużo.Raz dla testu zostawiłem włączony monitor, komputer był uruchomiony tylko na pulpicie, nic się nie działo. Natomiast pamiętam, że pożyczyłem raz od kuzyna grę Harry Potter i Komnata Tajemnic. Na początku gry pojawiał się film. Za każdym razem 1 sekundę po rozpoczęciu filmu działo się to, co opisałem wcześniej. Po restarcie od razu włączałem grę i znowu działo się to samo. Wyłączyłem komputer na 3 godziny, potem włączyłem grę od razu i znowu to samo. Wiem tylko jedno: grafika w grach nie ma z tym nic wspólnego. Np. przy Gothic 3 bardzo rzadko się to dzieje, a porównując Gothic 3 do gry z 2002 roku to cóż... sami wiecie jaka jest różnica w grafice. Ehhh... Nie po to kupowałem dobry komputer żeby coś takiego się działo! - to jest starsza wersja, napisałem to kiedyś.

Teraz nowe wieści:

Dzisiaj odebrałem komputer z serwisu. Powiedzieli mi, że komputer chodził przez 16 godzin z włączonym 3D markiem i nic. Przedtem zrobiłem full formata - skasowałem wszystko, potem zainstalowałem sterowniki, antywirusa i jedną z gier, w której się to dzieje i nadal to samo. Powiedzieli także, że to może być wina myszki ( zwarcie czy coś takiego ), więc wymieniłem myszkę, ale dalej to samo. Problem zdarzył się także, gdy chciałem sprawdzić napięcie w zasilaczu za pomocą Everesta, ale teraz się nie zdarzył. Ale jednak przy tym wyłączeniu coś zauważyłem innego, czego wcześniej nie widziałem. Mianowicie przed tym, co się dzieje pojawił się niebieski ekran i coś napisanego na nim białą czcionką ( jakiś błąd chyba ), nie mogłem zobaczyć co tam było napisane, bo pojawiło się to na jakieś pół sekundy.

Na innym forum sprawdzili logi z otl, hijackthis itd. i wszystko było czyste. Antywirus też nic nie znajduje.

Więc zwracam się z wielką prośbą do was o pomoc.

Z góry dziękuję za poświęcenie czasu.

[color="#FF0000"]//Na forum nie używamy Caps Lock, tym bardziej celowo
//Jako wyróżnik możesz zastosować pogrubienie [b]
//naekana[/color]

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Po pierwsze - podaj nazwę, model zasilacza, karty graficznej. Podaj temperatury podzespołów mierzone Everestem w trakcie gry.

Darnovc
komentarz
komentarz

Jak mogęsprawdzić nazwę i model zasilacza?

Karta graficzna to NVIDIA GeForce 9600 GT

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Zdejmując boczną ściankę, lub jeśli masz zaplombowaną obudowę, to w dokumentacji, lub na fakturze powinien być podany model.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.