x-kom hosting

Kilka problemów z nowym zestawem

nokia
utworzono
utworzono

Witam,

Przez ostatni tydzień rozebrałem kompa w celu zmiany chłodzenia, pasty na chipsecie, procku, wyczyszczenia obudowy i podzespołów.
Konfiguracja jest w sygnaturce.
Nie wiem czy to dobre miejsce na taki temat, ale nie znalazłem lepszego.
Po złożeniu wszystkiego "do kupy" mam następujące problemy.

1. Pamięć ram tj. GEIL ULTRA CL4 800MHz ma bardzo słabe wyniki pracy, czyli odczyt ok. 5000MB/s zapis ok 3000MB/s Kopiowanie ok. 4000MB/s Latency = >90ns

Dodam że po wyjęciu jednej kości wynik jest niemal identyczny.

2. Podczas otwarcia gierki w menu komputer wydaje głośny pisk, który zmniejsza się po uruchomieniu gry.
Występuje on również czasami w systemie. Tam ustępuje podczas np. ruszania oknem za pomocą muszki. W systemie pisk jest wmiarę cichy.
Wydaje mi się że jest to zasilacz ale pewności nie mam. Czym może to być spowodowane i jak zlikwidować ten dźwięk.

Czym mogą być spowodowane w/w problemy. Macie jakieś pomysły?

P.S. Procesor: E4600 Chłodzenie Aerocool Dominator + pasta Zalman STG-1
Czy temperatury są okey?;

Procesor: Iddle: 28-30 Stress: 42-45
Tryb pasywny: 32-34 w Iddle, 50-55 w stresie

Chipset: 30-55 stopni;/
GPU: 45 iddle, <80 stress

Gość
komentarz
komentarz

Tak temperatury są w porządku nawet lepiej niż w porządku gpu też i chipset również

nokia
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za odpowiedź.:)

Ewentualnie jeśli to piszczenie od zasilacza to na jaki zmienić?

P.S. CRISIS na sprzęcie bez OC rozdzielczości 1680x1050 i max ustawieniach na DX9 czyli WYSOKIE i reszta na max = 20 - 25 klatek. Jest OK?
Na rozdzielczości FullHD i tych samych ustawieniach mam 15-20 klatek

?

?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.