x-kom hosting

prawdopodobnie awaria plyty glownej

jason182
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

na poczatek zestaw:
[url="http://www.asrock.com/MB/overview.asp?Model=775Twins-HDTV"]Asrock 775Twins-HDTV[/url]
Pentium D 2,8Ghz
1GB RAMu
Feel 350W [nie jestem pewny czy to jest III- dopiero w pon bede mogl napisac na 100%]
Dysk Samsung 200GB [jw. dokladny moedel w pon]

Problem wyglada tak:
Dysk i plyta glowna maja bardzo luzne porty SATA. Przez lato wystarczyl lekki podmuch wentylatora zeby kabel SATA przesunal sie w porcie dysku i system sie wywalil. Po kilku razach dysk zaczal dzialac bardzo powoli [w HDD tachu odczyt 2Mb/s]. Przepuscilem go przez HDD regeneratora i naprawil bad sectory po czym predkosc wrocila do normy [130Mb/s]. Lecz niestety kabel znow wypadl i wtedy predkosc spadla a hdd regenerator nie znalazl bledow i nic nie dalo sie juz zrobic.

Dysk byl probowany na moim kompie i dzialal OK, po wlozeniu z powrotem jw.
Probowalem podlaczyc dyski IDE. Dysk Seagate 120GB nie umial zrobic rozruchu, ale dysk Seagate 8GB normalnie dzialal.

Kupilem nowy kabel SATA z zatrzaskami [teraz lezy mocno] i zrobilem totalny format dysku.
Zainstalowalem na nowo wszystko i przez dwa miesiace chodzil jak nalezy.
Teraz HDtune znow pokazal bledy, naprawilem je hdd regeneratorem i dzialal kilka dni po czym przestal widziec dysk. Raz na jakis czas go widzi ale wtedy pyta sie jak uruchomic winde [tryb awaryjny normalnie itd]. Cokolwiek wybiore komp robi resart i znow to samo.

Jestem pewny ze gdy przeloze dysk do mojego kompa to bedzie dzialal jak nalezy [ale jeszcze to zrobie dla pewnosci we wtorek].

Co jest do wymiany ? Plyta główna ? Zasilacz, a moze sam dysk jest winny? Wyglada na uszkodzony kontroler SATA i IDE, ale nie jestem pewny.
Wiem ze przydaloby sie wymienic zasilacz, ale wolalbym zaczac od tego co powoduje problem.

Jak myslicie ?
Komp sluzy do prac biurowych i przegladania netu.

pozdrawiam

PS: pamieci testowane memtestem i wszystko OK.

b.mazur
komentarz
komentarz

No na to wszystko by wychodziło ze masz uszkodzoną płytę główną to weź pożycz sobie podobna płytę główna i sprawdź czy zniknął problem.

jason182
komentarz
komentarz

Wiesz, raczej nie mam pozyczyc od kogo podobnej.

Poczekam jeszcze na inne sugestie zeby upewnic sie ze wymiana plyty nie bedzie bledem.

b.mazur
komentarz
komentarz

A na płycie głównej nie masz popuchniętych kondensatorów???

jason182
komentarz
komentarz

Nie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.