x-kom hosting

Dziwne zachowanie komputera

Soltyz
utworzono
utworzono

Witam. Zabrałem sie za komputer mojej dziewczyny ze względu na jego problemy. Mianowicie komputer uruchamia sie raz na 10. Załącza wtedy monitor ale staje. Po zmianie płyty głównej na taką samą podpiąłem zworki od zasilania i przycisku i teraz. Po podłączeniu kabla zasilania komputer sam sie włącza. Również raz na kilka razy. Na dysku nie ma dobrej kopii Windy więc aby ją postawic musze zmienic kolejnośc bootowania. Załóżmy że zmieniłem i daje w BIOSie F10 wychodze i zawiesza sie. Po kolejnych kilku próbach włączenia resetuje mi ustawienia BIOSa bo było wiele nieudanych prób bootowania. Po kolei zmieniałem : Zasilacz procesor(na taki sam) dysk twardy napęd karte graficzna i NIC kompletnie nic... Pomoże ktoś?

raazor90
komentarz
komentarz

Po kolei: po pierwsze podaj konfig kompa razem z marką i mocą zasilacza. Po drugie sprawdź czy wszystko jest dobrze wpięte (zasilacz). Po trzecie: Ram, tego nie sprawdziłeś a wydaje mi się że to może być przyczyną problemów

Soltyz
komentarz
komentarz (edytowane)

ad.1 konfig 2.53 GHz celeron 512MB+256(dr2 333 MHz)płyta główna ASRock P4i65G Prescott800 dysk hdd ad.2 dobrze wpięte na pewno ad.3 ram podpięty prawidłowo w BIOSie wykrywa dwie kości

nadmienie,że ta konfiguracja działała wcześniej

raazor90
komentarz
komentarz

To że wykrywa to nie znaczy że wszystko z pamięcią jest ok, należałoby sprawdzić ram programem memtest...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.