x-kom hosting

Windows ani bios nie chce się włączyć

_Scorpion_
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Ostatnio przytrafila mi sie bardzo dziwna rzecz z moim starym kompem. Otoz po wlaczeniu kompa ze stanu wstrzymania komp nie chcial ruszyc, nawet do biosu wejsc. Pojawil sie czarny obraz i jakies dziwne charki ze speakera (nie pasuja do żadnych standardowych piskow wydawanych przez bios tylko dziwne charczenie) i lampka z napedu bardzo szybko migala wiec probowalem otworzyc naped i po uporczywym nawalaniu w przycisk do otwierania tacki wreszcie sie wysunela i.........nagle poszlo wszystko bios a potem winda. Chwile pochodzilo i potem znowu ciemnosc i nic sie nie dalo juz.

Po paru dniach jeszcze raz sprawdzilem i jakos udalo mi sie wejsc do windy na moment.
dziwne bo tylko wtedy rusza jak otworze naped wiec otwarzyłem ale tym razem dalo sie juz tylko za pomoca igly. Pare minut system pochodzil i znowu lipa. A teraz to juz w ogole go nie mozna wysunac a zarazem jest tylko ciemnosc.


Powiem jeszcze tyle ze przy tym pikaniu moja podswietlana mysz swieci raz jasniej a raz ciemniej a jak przycisne przycisk do otwierania tacki to przestaje charczec.

Moje podejrzenie pada na plyte glowna no ale nie mam jak tego sprawdzic a po daremno nowej to nie bede kupowac.Aha i bateryjka w plycie jest wyczerpana takze przy braku zasilania musze w boot sequence zmieniac na hdd 0 po kazdym braku zasilania bo nie ma automatycznej zmiany z cd room na hdd. nie wiem czy to ma cos wspolnego.

To tyle z mojej strony. Za kazda pomoc bede wdzieczny.

pozdro

b.mazur
komentarz
komentarz

A wymieniałeś baterię tą? Może ona jest przyczyna tego wszystkiego.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

A gdy odłączysz CD na stałe? Próbowałeś?

Gość
komentarz
komentarz

Zmień bateryjkę na nową, odepnij napęd i sprawdź.

_Scorpion_
komentarz
komentarz

probowalem z odpietym napedem i dyskiem ale nadal to samo nawet do biosu nie chce wejsc. Bios powinien nawet bez bateryjki sie zalaczyc...bateryjka tylko trzyma ustawinia biosu

Gość
komentarz
komentarz

Również może powodować resety w trakcie pracy, tak miałem przynajmniej ostatnio w szkole.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.