x-kom hosting

Phenom II 550, OC na 21.0 GHz

Magellan
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, chciałem się pochwalić moim wynikiem w OC : [url="http://www.imagic.pl/files/view/14605/Nkmnka.jpg"]http://www.imagic.pl/files/view/14605/Nkmnka.jpg[/url]
Zeby nie było rożnych zarzutów, ten screen nie był przerabiany w żaden sposób. Podczas testowania Orthosem co jakiś czas częstotliwość sama z siebie zmieniała się w niekontrolowany sposób na chwile. Jakim sposobem ? Nie wiem. Przypuszczam, ze to bug w CPU-Z, ale wynik jest imponujący :D

Kamzilla
komentarz
komentarz

No to ładnie, jak podkręcasz :)?

Magellan
komentarz
komentarz

Procesor akurat wtedy działał na ustawieniach standardowych. Po prostu co jakiś czas wartości w CPU-Z zmieniały się samoczynnie. Gdyby ta wartość była prawdziwa pobiłbym rekord świata w OC Phenomow II. Najnowszy rekord to 7,1 GHz na PII 955. Przy moim 21,3 GHz zrobiłbym wstyd wszystkim OC'erom :D Screena podałem jako ciekawostkę, bo taka wartość jest niemożliwa do osiągnięcia dla tego procesora, tym bardziej na standardowym napięciu. Myślę ze to po prostu bug w CPU-Z i tyle.

fball
komentarz
komentarz (edytowane)

no niestety to tylko bug , żeby choć pokazywał się ten wynik we wszystkich programach orthos , core temp to by było bardzo ciekawe :P p oza tym masz strasznie starą wersje cpu-z najnowsza to 1.52 , sprawdź czy w tej wersji jest to samo... :)

Magellan
komentarz
komentarz

Faktycznie, trzeba zrobić update softu. Ale taki bug, to kolejny powód, dla którego trzeba z dystansem podchodzić do diagnostyki programowej i sprawdzać w kilku rożnych programach informacje o naszych podzespołach. Taka mała ciekawostka i informacja z mojej strony ;)

Kamzilla
komentarz
komentarz

Hehe, ale Fail :D.
Nie zauważyłem nawet, bo od razu się rzuciłem do screen(a). Nawiasem mówiąc, zastanawiam się czy warto podkręcić mój procesor...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.