x-kom hosting

Komputer często się zawiesza

NoNameNN
utworzono
utworzono

Witam mam problem z nowym kompem (ma 1 miesiąc). Podczas używania komputera w pewnym momencie zawiesza się i nic nie można zrobić (klawiatura i myszka nie reaguje), komputer trzeba restartować. Nie mam pojęcia co może być nie tak, wydaje mi się że zainstalowałem wszystkie sterowniki. Niekiedy zawiesza się podczas grania, niekiedy gdy tylko jest tylko włączony.
Proszę o pomoc!!

Gość
komentarz
komentarz

Podaj temperatury, dokładną konfigurację komputera i model/markę zasilacza.

asmodeuszz
komentarz
komentarz (edytowane)

Wklej status SMART dysku z programu HDTune, lub Victoria. Następnie sprawdź pamięć programem MemTest86+. Najlepiej włączyć go na noc, a rano ma mieć 0 błędów ;)

Szymcio: Zasilacz jest OK, sprawdź w jego sygnie ;)

NoNameNN
komentarz
komentarz

Ok, sprawdzę.
PS: Najczęściej mi się to zawiesza podczas próby połączenia się z serwerem w grze Warrock

Edit:
Co oznacza status SMART??

asmodeuszz
komentarz
komentarz

S.M.A.R.T. (ang. Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology) – system monitorowania i powiadamiania o błędach działania twardego dysku.

www.wikipedia.pl ;)

NoNameNN
komentarz
komentarz

Możesz dokładniej opisać jak to zrobić? Mam program HDtune. (Chodzi mi o SMART)

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Wklejasz na forum screena z zakładki Health.

NoNameNN
komentarz
komentarz

Screen:

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Dysk OK. Spróbuj przetestować pamięć RAM. Jakie temperatury podzespołów? Sprawdzisz za pomocą Speedfana, lub programem Everest.

NoNameNN
komentarz
komentarz (edytowane)

Temperatury ok.

W największym stresie grafa 71 stopni.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Pozostaje Ci test pamięci.

NoNameNN
komentarz
komentarz

Czyli nagrywam mem testa na cd i z niego odpalam kompa? I tam już to samo robi?;)

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Jeśli się samo nie zrobi, to go uruchamiasz ;) Tak, nagrywasz obraz ISO i śmiga :)

Gość
komentarz
komentarz

Możecie podać link do tego memtesta ?

NoNameNN
komentarz
komentarz

http://www.programosy.pl/program,memtest-86.html
Ja mam stąd.

W memteście nie znalazło żadnego błędu. Czas trwania testu to 17h.
Macie jeszcze jakieś pomysły??!

raazor90
komentarz
komentarz

"wydaje mi się że zainstalowałem wszystkie sterowniki" Może tu jest problem? Spróbuj zainstalować wszystkie sterowniki jeszcze raz, jeśli to możliwe zainstaluj najnowsze... nic innego nie przychodzi mi do głowy, tym bardziej że komputer jest nowy

NoNameNN
komentarz
komentarz

Sterowniki do płyty głównej zainstalowałem jeszcze raz, pobrane ze strony producenta, do grafiki tak samo.

Mesajah
komentarz
komentarz

No jak nic nie pomaga proponuje format i instalacje nowego Windowsa :P może coś da a może nie zawsze nie szkodzi spróbować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.