x-kom hosting

Problem z zasilaczem (tak przypuszczam)

Antradius
utworzono
utworzono

Witam, to mój pierwszy post na forum, nie moglem znaleźć podobnego tematu wiec piszę nowy :D.
Kiedyś (jakieś 2 miesiące temu) miałem ten sam problem ale sam nagle znikł.
Kiedy gram w obojętnie jaką grę (czy to css czy może metin2 lub Company of heroes) gra po około 20 min sie zawiesza i wyskakuje mi okienko z informacją : VPU Recover zresetował akcelerator graficzny ponieważ nie odpowiadał on na
polecenia sterownika ekranowego.
Dodam ze mój sprzęt to:
Procesor : Intel Pentium 4, 3000 MHz
Płyta główna i tu mam problem Everest pokazuje nieznane :/, dodam ze była już wymieniana w serwisie, bo stara się spaliła.
Pamięć fizyczna : 1280MB
Karta grafiki : Radeon 9550 (128 MB)
Zasilacz : Athlon (230V)
Dodam, że problem nie występuje podczas korzystania z internetu, gg, słuchania muzyki itp.
Bardzo proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.
Aha i dodam jeszcze, że problem wystąpił jakieś 2 miesiące temu, ale po około 2 tygodniach znikł sam.

Gość
komentarz
komentarz

Możliwe że zasilacz nie wyrabia pod przeciążeniem przy grach. Źle podałeś o zasilaczu, nas interesuje moc zasilacza, a nie napięcie na jakim ma pracować, podaje się to w W (waty).

Sprawdź też temperatury podzespołów programem Everest Ultimate.

Antradius
komentarz
komentarz

Everest już się ściąga, a co do tego zasilacza zaraz sprawdzę i dodam, że dodałem 1Gb Ramu (miałem 512 MB) i przedtem wszystko śmigało
bez zarzutu ;D

Gość
komentarz
komentarz

To weź wyjmij tą pamięć i sprawdź czy zadziała.

Antradius
komentarz
komentarz

Pole Wartość
Właściwości czujnika
Typ czujnika Winbond W83627HF (ISA 290h)
Nazwa płyty głównej ASRock P4i65G
Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury
Płyta główna 33 °C (91 °F)
Procesor 49 °C (120 °F)
SAMSUNG SP0802N [ TRIAL VERSION ]

Wentylatory
Procesor 2961 RPM

Wartości napięć
Napięcie rdzenia procesora 1.44 V
+3.3 V 3.39 V
+5 V 5.13 V
+12 V [ TRIAL VERSION ]

Gość
komentarz
komentarz

Temperatury w porządku, ale nie ma podanej temperatury GPU, zobacz w programie [b]GPU-Z / Sensors.[/b]

Antradius
komentarz
komentarz

Tak tylko teraz będę miał 256mb ramu :/ na tym saper z ledwością pójdzie, i znalazłem na innym forum ze trzeba wyłączyć zapis i odczyt AGP zrobilem tak działał przez około 60 minut dobrze (grałem)i się zawiesił :/ Sprawdze moc tego zasilacza zaraz ;/

Gość
komentarz
komentarz

1) Sprawdź pamięć, nie oznacza to że będziesz musiał zostać z 256Mb, tylko wykluczyć trzeba to.
2) Temperatura GPU.
3) Zasilacz, wystarczy że podasz markę i model.

Antradius
komentarz
komentarz

Ok GPU-z ściągnięty itp. Naciskam Sensors i jest takie coś.
GPU Core Clock 249,8 MHz cały czerwony pasek i jak najeżdżam na niego kursorem jest takie coś @249,8
GPU Memory Clock 195,8 MHz tez cały czerwony pasek @195,8 (wątpię aby była to temperatura)
Program GPU-z 0.3.8
P.S nie znam się na tym za bardzo :D

Gość
komentarz
komentarz

Kurcze, nie wiem co z tym GPU-Z, już któraś osoba z kolei nie ma podanej tam temperatury, ja też nie miałem, możesz spróbować dotknąć lekko palcem, wtedy zobaczysz czy gorąca, ale i tak czy siak wyczyścić możesz, możliwe że kurz blokuje prawidłowy przepływ powietrza.

Podaj ten zasilacz, i sprawdź tą pamięć. Napisz to w jednym poście bo tylko śmietnik się robi z tego tematu.

Antradius
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok na zasilaczu pisze takie coś
AMD Athlon 350 W
Będę za jakąś godzinkę na kompie ( aha i kostka nic do tego nie ma ;/
Wyciąglem wlaczylem metina i dalej to samo
chyba zasilacz nie wyrabia
a jak tak to moglbys polecic mi jakiś dobry ?

Gość
komentarz
komentarz

AMD Athlon to procesor, i pierwsze słyszę aby AMD robiło zasilacze, jeszcze nazwane Athlon :)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=2380

Antradius
komentarz
komentarz

Nie wiem czy to ważne, ale pojawił mi sie taki komunikat (mniej więcej, piszę z pamięci) na ekranie pojawiły rożnego koloru kreski.
Sterownik Ativ dvag26 (nie wiem dokladnie czy taki nie pamiętam) przestał normalnie funkcjonować (i rzeczy typu skonsultuj się ze sprzedawca oprogramowania itd). A jeśli chodzi o zasilacz to wiem, że ma 350 W. bo tyle pisze. Jest jeszcze numer seryjny, i tabelka z napięciami :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.