x-kom hosting

Komputer nie reaguje na przycisk POWER

krzysiek191022
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Dopóki nie uzbieram kasy na nowego kompa muszę bujać się z moim wysłużonym staruszkiem ;)
Komputer ma problem z włączaniem się. Klikam przycisk POWER i cisza... Komputer się nie włącza, czasem po 5-10 minutach sam zaskoczy, czasem muszę klikać przycisk dopóki się nie uruchomi. Jest to strasznie uciążliwe... I chciałbym to zdiagnozować i ewentualnie naprawić :) Sprawdzałem kondensatory na płycie głównej i na moje oko są w porządku ... Słyszałem też , że może to być winna przestarzałego BIOSA ? Zna ktoś jakąś stronę z której mogę ściągnąć nowego BIOSA? No i czy można go uaktualnić bez przeinstalowywania windowsa (pewnie tak, ale wolę się upewnić :) ) No i czy może mi ktoś pokrótce wytłumaczyć jak to zrobić ? No i główne pytanie - czy to może być winna tego biosa czy czegoś innego?

Płyta główna to -
ECS P4VXAD(+)/P4VXAS(2)/P4VXMD/P4VXMS / Matsonic MS9107C / Kobian KOB P4X266 NFSX/P4X266 WFSX/P4X266a NDSUX/P4X333 NDSX

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Jaki masz zasilacz? Dla mnie może być to jego wina. Ewentualnie wysłużony przycisk w obudowie, który nie łączy ;)

krzysiek191022
komentarz
komentarz

Nie potrafię odpowiedzieć Ci na to pytanie, ponieważ zasilacz nie posiada żadnych naklejek i tabliczek informacyjnych. Zapewne to jakiś no-name. Kiedyś sprawdzałem kompa na innym zasilaczu LINKWORLD LPG-300W (miałem taki w domu) i z tego co pamiętam było tak samo...

Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Albo zasilacz, albo jak napisał kolega wyżej, przycisk POWER, rozbierz obudowę, sprawdź kabelki koło tego przycisku, ewentualnie możesz zewrzeć kabelki od POWER i wtedy może się uruchomi.

krzysiek191022
komentarz
komentarz

[quote name='Szymciosek' date='10 styczeń 2010 - 10:33 ' timestamp='1263116030' post='945124']
Albo zasilacz, albo jak napisał kolega wyżej, przycisk POWER, rozbierz obudowę, sprawdź kabelki koło tego przycisku, ewentualnie możesz zewrzeć kabelki od POWER i wtedy może się uruchomi.
[/quote]

No ok, ale żeby dostać się do włącznika to trzeba się przedostać przez nity... A na "odkręcenie" nitów nie znam sposobu...

Pozdrawiam

Kamzilla
komentarz
komentarz (edytowane)

Jest sposób, od obudowy idą kabelki do płyty głównej.
Coś takiego,
http://klub.chip.pl/lipka/praktyczne/skladak/kable.jpg
Poszukaj wpiętego kabelka w płycie głównej z napisem POWER. Wyciągnij, weź śrubokręt i przyłóż w te dwa styki śrubokręt (tam gdzie była wtyczka POWER).


@down, właśnie chciałem to dopisać. Dzięki ;),
pozdrawiam :).

Gość
komentarz
komentarz

Małe wyjaśnienie:
gdy zewrzesz ze sobą te 2 styki wtedy zrobi się zwarcie i komputer powinien się uruchomić.

krzysiek191022
komentarz
komentarz (edytowane)

Oki, dziękuję za pomoc.

DODANO :

No i bardzo serdecznie chciałbym podziękować użytkownikom Kamzilla i Szymciosek za podsunięcie doskonałego pomysłu :) Po zwarciu kabelków, komputerek normalnie odpala :) Innym biorącym udział w tym temacie, również bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ! :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.