x-kom hosting

Drukowanie pdf = krzaki i zmarnowany papier

Mobius
utworzono
utworzono

Drukarka: HP Deskjet f735 All in One
System: XP prof + sp3

Nie wiem co się dzieje, nie mogę wydrukować żadnego pliku pdf poprawnie mimo zaznaczenia "Print as Image"... Pomysły z mojej strony i wygooglowanych porad nie zadziałały (choć może nie wyczytałem wszystkiego - mogłem coś pominąć).

PS: Sprawdzałem wszystkie możliwe rodzaje zawartości plików pdf i rysunki drukuje, ale tekstu nigdy.

Będę wdzięczny za pomoc.

ZooMpl
komentarz
komentarz

Przez jaki program drukujesz?
Spróbuj Acrobat Readerem

nitro07
komentarz
komentarz

[quote name='Mobius' date='09 styczeń 2010 - 17:25 ' timestamp='1263054349' post='944636']
 mimo zaznaczenia Print as Image
[/quote]

Dlaczego to zaznaczasz ?

"krzaczki" pojawiają się przy polskich znakach diakrytycznych czy wszędzie ? 

Mobius
komentarz
komentarz

[quote name='nitro07' date='10 styczeń 2010 - 11:35 ' timestamp='1263119730' post='945217']
Dlaczego to zaznaczasz ?

"krzaczki" pojawiają się przy polskich znakach diakrytycznych czy wszędzie ? 
[/quote]

Takie były porady w wygooglowanych tematach na odnośnie takiego problemu.

Używałem Adobe Readera cały czas i na starej drukarce było bezproblemowo teraz po zakupie nowej już pdf nie drukują się poprawnie. Zmieniłem także adobe na foxita (kolejna nie działająca rada google).

Krzaki zastępują każdy tekst, nie tylko polskie znaki diakrytyczne.

Za to rysunki się drukują. Wydrukowywałem wszelkie możliwe rodzaje dokumentów pdf
- z obrazkami i bez
- z tekstem i bez
- z kolorem i bez :)

Wnioski:
- tekst = krzaki
- obrazki = OK

Nie mam zielonego pojęcia co zrobić :(

Czyli format, a jak format nie podziała, to drukarka do serwisu :)

Na prawdę nikt nie wie jak mi pomóc?

rokko
komentarz
komentarz

Podobny problem miałem kiedyś na drukarce Samsung.

Do wydruku użyj innej aplikacji Foxit Reader lub mój ulubiony PDF-XChange PDF Viewer (wersja 1.0 jest całkowicie darmowa i nigdy z nią nie miałem problemów).

  • 1 miesiąc później...
Mobius
komentarz
komentarz (edytowane)

Problem chyba tkwi w czym innym... Sprawa wygląda tak, że zrobiłem format i cieszyłem się wydrukami wszelakiej maści aż do dziś :) Kiedy to zainstalowałem sobie jak każdy ceniący się matematyk:
1. tex-live 2007 do pisania matematyki
2. LeDa aby łatwiej się pisało
3. GSView żeby pooglądać co się napisało
4. PDF Creator aby wordowe dokumenty konwertować na pdf

Tutaj pojawia się problem w którymś z zainstalowanych programów. Tylko teraz nie bardzo wiem w którym bo zainstalowałem wszystkie i po restarcie znów drukują się krzaki :( Odinstalowałem wszystkie i krzaki nadal są...

Pomożecie? ;)

PS: Nowe fakty są takie, że jak wyświetlam PDF w GSView i z niego drukuję to wydruki są piękne, natomiast z przeglądarki Adobe krzaki na krzakach :) Już przynajmniej nie jestem tak zdesperowany jak wcześniej bo jakoś (z drobnymi niedogodnościami mogę drukować PDF), ale wolałbym drukować z Adobe, bo w nim się łatwiej przegląda - przyzwyczaiłem się... :)

  • 7 miesięcy później...
kriztower
komentarz
komentarz (edytowane)

Miałem taki sam problem. Z PDFów drukowały mi sie krzaczki-chińszczyzna, ale tylko tekst. Nie działało włączenie opcji drukuj jako obraz dosłownie NIC, przedrukowywanie PDFów za pomoc programu do robienia PDFów "doPDF".
Zainstalowałem dopiero program PDF-XChange PDF Viewer i dopiero drukowanie z niego jest poprawne.
Drukowanie z Adobe readera dalej pachni chińczykami (bez obrazy).

Ciekawe jaka tego była przyczyna?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.