x-kom hosting

nie widzi mi dokupionego ramu

karboch
utworzono
utworzono

Witam!

mam płytę główną gigabyte ga-965p. wcześniej mialem 2x1gb Ram kingston 677MHz, kilka dni temu dokupiłem 2x2gb Kingston 677MHz. Komp widzi mi tylko 3,5gb Ramu.dlaczego tak się dzieje.kombinowałem na różne sposoby i nic.doczytałem się że może to być przez starą wersję systemu(win xp z 2002r.)./
czekam na waszą pomoc

A43vil
komentarz
komentarz (edytowane)

Bo sytemy 32 Bitowe nie zaadresują Ci więcej pamięci jak 3.25 / 3.0 GB musisz mieć system 64 bitowy.

karboch
komentarz
komentarz

[quote name='Keyio' date='09 styczeń 2010 - 10:07 ' timestamp='1263028061' post='944212']
Bo sytemy 32 Bitowe nie zaadresują Ci więcej pamięci jak 3.25 / 3.0 GB musisz mieć system 64 bitowy.
[/quote]

czyli co mi poradzisz zebym mial te 6gb?

Gość
komentarz
komentarz

Kolega Ci już napisał...

Musisz mieć system 64 bitowy, ponieważ 32 bitowy nie adresuje pamięci powyżej 3-3.5GB, za to system 64 bitowy adresuje jej aż 128GB.

MichałSS
komentarz
komentarz

zmianę systemu na Viste lub Siódemke w wersji 64bitowej, innej możliwości niema.

Silu
komentarz
komentarz

Ale czy to znaczy, że taki XP nie widzi tej pamięci [b]I[/b] komputer działa jakby miał 3.3-5 GB? Bo na chłopski rozum biorąc, jeżeli ma się te 2x4gb w Xpku, to przecież niemożliwym jest, by pracowała jedna kość i część drugiej.

MichałSS
komentarz
komentarz

no a jednak tak jest, ile widzi tyle wykorzystuje, te 0.5GB tak naprawdę nie jest w ogóle wykorzystywane.

Bartiek
komentarz
komentarz

może to przez płytę głowną bo są tam ograniczeniaa ja np mam max 2,5gb

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='Bartiek' date='12 styczeń 2010 - 15:41 ' timestamp='1263307277' post='946980']
może to przez płytę głowną bo są tam ograniczeniaa ja np mam max 2,5gb
[/quote]


1) Autor napisał że widzi 3.5GB czyli to nie płyta.
2) Starsze płyty owszem, może i miały ograniczenia, ale do starszych płyt nikt nie brał 4GB ram jak autor.

Zmiana systemu pomoże z 32 bitów na 64.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.