x-kom hosting

komp się uruchamia, brak obrazu, brak sygnału startowego

mianiek
utworzono
utworzono

Witam

Mam nast. problem, po czyszczeniu kompa z kurzu nie mogę go odpalić. Po włożeniu kabla zasilającego do zasilacza zapala się dioda na płycie gł. Po wciśnięciu guzika Start, fizycznie startuje, wiatraki się kręcą, ale monitor nie reaguje, nie ma też tego charakterystycznego piknięcia przy starcie w Biosie. Po wciśnięciu Reset komp restartuje się, ale dalej to samo, monitor nie załącza się.

Sprawdziłem pamięć ram, kartę graficzną, procesor, zasilacz - wszystkie te części wymieniłem z drugiego kompa i to samo. Poza płytą główną, na którą właśnie stawiam. Jak ja sprawdzić i czy to napewno ona ?

pozdrawiam

A43vil
komentarz
komentarz

Powinno być tak że bez jakiegoś podzespołou bios powinień pikać że mu brakuj czegoś to startu. Więc spróbuj wszystko wypiąć i włacz kompa na sucho bez grafiki itd. Zobacz czy zapika.

mianiek
komentarz
komentarz

Wypiąłem wszystko, pamięć, kartę graficzną, wszystkie dyski itp i dalej cisza, Bios nie pika przy starcie. Zasilacz też sprawdziłem, włożyłem nowy i nic... Wpięty jest tylko kabel zasilający pł. główną.

Komp resetuje się przy wciśnięciu RESET, ale nie chce się wyłączyć guzikiem. Czy to przypadkiem nie spalona płyta główna ?? Jak to sprawdzić ? Nic nie pika, tylko wiatraki się kręcą, dioda na płycie gł. się świeci.

proszę o pomoc

asmodeuszz
komentarz
komentarz (edytowane)

Słyszałem jeszcze, że winą takiego zachowania, może być zwarcie obudowa <-> płyta główna. Wymontuj ją z obudowy i uruchom na powierzchni nie przewodzącej prądu, np. na biurku.

EDIT - musi być podłączone 24/20-pin do płyty i 4-pin zasilające procesor ;)

mianiek
komentarz
komentarz

[quote]
EDIT - musi być podłączone 24/20-pin do płyty i 4-pin zasilające procesor ;) [/quote]

No jest taki "kwadratowy" 4 pinowy kabelek, ale wcześniej nie był nigdzie wpięty, nie ma nawet gdzie go wpiąć (płyta Asus A7V600).
Do płyty jest podpięty ten kabel zasilający, zasilanie jest, bo startuje, ale co dalej...

Stawiam duży browar za pomoc ! :)

pozdrawiam

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz

Masz może czym zmierzyć prąd?? Jeżeli tak to sprawdź przejście prądu, ewidentnie problem jest z zasilaniem, możne oderwało się gniazdo od płyty głównej, co by było raczej tanie w naprawie :)

mianiek
komentarz
komentarz

A czemu z zasilaniem, komp startuje, wiatraki się krecą itp, więc chyba dojście prądu jest, chyba , ze to nie oznacza iż jest :)

Znaczy, że płyta jest ok ? Jak to zbadać ? Napięcie sprawdzić dochodzące gdzie ?

dzięki

Gość
komentarz
komentarz

Wszystkie napięcia
+3.3V
+5V
+12V

mianiek
komentarz
komentarz

ok, zaraz pożyczę miernik i sprawdzę, ale zakładają hipotetycznie, ze gdzieś są wahania albo napięcie spada, to co to oznacza ?

Gość
komentarz
komentarz

Przedział napięć

Dla napięcia +3,3V wynosi 3,14V-3,47V
Dla napięcia +5,0V wynosi 4,75V-5,25V
Dla napięcia +12,00V wynosi 11,40V-12,60V

Wiadomo że dla linii +12V najlepsze będzie 12V.

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz (edytowane)

[url="http://pinouts.ru/Power/atxpower_pinout.shtml"]Schemat złącza atx 20 pin[/url]

mianiek
komentarz
komentarz

napięcie na zasilaczu wygląda ok, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Przy włączaniu kompa zapalała się dioda od karty sieciowej, teraz cisza... Tam też zasilanie nie dochodzi ?

jokerplayer7
komentarz
komentarz

tez mialem kiedys podobny problem... sprawdz jeszcze raz kosci RAM ;)

Bartiek
komentarz
komentarz

wepnij tylko 1 kosc ramu raz w 1 slot raz 2 slot

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.