x-kom hosting

Resetowanie komputera w skrajnych sytuacjach, nowy sprzęt

fantomas5
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich,
ok 2 miesiecy temu kupiłem stacjonarke na następujących podzespołach:
• Płyta główna: ASUS MAXIMUS III FORMULA p55 LGA 1156
• Procesor: INTEL CORE i7 860 BOX
• Grafika: Saphire Radeon HD 5850 1GB HDMI/DVI/DP/PCI-E
• Pamięć: OCZ DDR3 4GB 1600MHz 2x2GB REAPER
• Dysk: HDD SEAGATE 1TB SATA II 32MB
• Zasilacz: Chieftec CFT-600-14C 600W 80
• Obudowa: Cooler Master ELITE 330K Black
• Nagrywarka: LG SuperMulti DVD+/-RW GH22
Do tego :
• Monitor: LCD SAMSUNG T240 HD
• Drukarka: HP LASERJET 1006
• WINDOWS 7 Premium x64 PL OEM
• ESET NOD 32 ANTYVIRUS SYSTEM 4.0
BIOS Version: 0603;
BIOS Build Date: 08/25/09
Memory Level Up DDR3-1600MHZ; Target CPU Frequency: 2793MHZ; Target DRAM Frequency: 1600MHz

Problem jest taki, że restartuje sie komp w różnych momentach. Czasem częściej, czasem rzadziej. Czasami wchodzi winda i po paru sekundach reset..;/ Zainstalowanych jest kilka rzeczy. Momentami jest uruchomionych kilka różnych aplikacji, net, drukarka, muzyka, itd i się nie restartuje. Nie widzi żadnych konfliktów, nie wyskakują żadne błędy, temperatura procka ok 59 stopni. Najwięcej razy sie restartował jak instalowałem drukarke. W końcu jakoś poszło, pozmieniałem taktowanie pamięci na te co w/w i dalej sie restartuje...:( Podociskałem wszystko jeszcze raz na płycie głównej. Pozamieniałem kości pamięci i nic. Jeszcze ciekawą rzeczą jest, że czasem po restarcie na monitorze zamiast informacji, które powinny pojawiać sie trakcie ładowania windy pojawiają się jakieś kreski, kropeczki, mróweczki;/ na 3/4 ekranu...Czy to może coś z monitorem?
Bardzo proszę o pomoc!!!

tomspec22
komentarz
komentarz

Sprawdz czy nie masz jakiegoś syfu w windowsie , zainstaluj windows 7 jako drugi i zobacz ze Ci się restartować nie będzie ( wiem po sobie ) , napisz czy coś pomogło po skanie windowsa xp .

fantomas5
komentarz
komentarz

[quote name='tomspec' date='06 styczeń 2010 - 20:40 ' timestamp='1262806834' post='942354']
Sprawdz czy nie masz jakiegoś syfu w windowsie , zainstaluj windows 7 jako drugi i zobacz ze Ci się restartować nie będzie ( wiem po sobie ) , napisz czy coś pomogło po skanie windowsa xp .
[/quote]

Nie podejrzewam, żeby był jakiś syf bo zainstalowałem raptem kilka rzeczy i w ogóle z tego nie korzystałem. Mam pakiet Office'a, Corela i pakiet Adobe'a do tego 2 gry, wszystko oryginalne, zero piratów, shareware'ów, nic;]

"zainstaluj windows 7 jako drugi" jak "jako drugi"? nie rozumiem;/

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Przeinstaluj sterowniki do grafiki. Jaka temperatura GPU? Artefakty świadczą o przegrzewaniu bądź uszkodzeniu karty graficznej. Podłączone jest do niej dodatkowe zasilanie?

fantomas5
komentarz
komentarz

Tak, podłączałem, 2x6pin

asmodeuszz
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdź temperatury programem GPU-Z, przetestuj, czy nie wywala artefaktów programem AtiTune ( Scan for artifacts ), przeinstaluj drivery.

fantomas5
komentarz
komentarz

Co do temperatur, włączyłem GPU-Z zaraz po włączeniu kompa (żadnych innych aplikacji nie uruchamiałem), po 30 minutach są następujące wyniki (to co w załączniku), natomiast po 15 minutach wzrost temperatur o 1 stopień. Zaznaczam, nic nie jest włączone poza GPU-Z. Sterowników jeszcze nie przeinstalowałem, ale ściągnąć ze strony producenta czy przeinstalować jeszcze raz na te co dostałem z kartą. Co do AtiTune nie mogę znaleźć tej aplikacji. Cyprian jeśli był byś tak uprzejmy poprosze o linka bądź w załączniku. Tak czy inaczej dziękuję za pomoc.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

http://www.techpowerup.com/atitool/ chodziło mi o AtiTool... wybacz za błąd... o jednym myślę, piszę co innego :)

fantomas5
komentarz
komentarz

[quote name='Cyprian' date='07 styczeń 2010 - 17:42 ' timestamp='1262882536' post='942948']
http://www.techpowerup.com/atitool/ chodziło mi o AtiTool... wybacz za błąd... o jednym myślę, piszę co innego :)
[/quote]
Dzięki wielkie:) a co z temperaturami? Włączyłem na moment film w Full HD i następujące parametry:
GPU Memory Clock do 900.MHz
GPU Core Clock do 725
FAN Speed 1210 RPM
GPU Temp 1 46,5
GPU 2 46,5
GPU 3 48,5
VDDC Current: 7A

Nie bardzo sie na tym znam;], co to oznacza i czy to j est norma czy coś nie tak?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Temperatury OK. Pomęcz grafikę tym programem.

fantomas5
komentarz
komentarz

wlaczylem Ati Tool, wyzrzucil jakis komunikat ze jeden ze sterownikow czy tam plikow nie jest podpisany cyfrowo i zeby odinstalowac, ale wlaczylem jednak, po czym uruchomilem "scan fo articacts" (w ogole do czego to sluzy?;-)) pracuje na razie ponad 6min i 0 errors, ale GPU-Z zwariowwalo, wszystko jest niemal na maxa, temperatury srednio 67 stopni fan speed 1755 itd, co dalej z tym robic?

I co to oznacza? 9 minut 0 błędów

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Czekać... ten program obciąża kartę w 100% i sprawdza poprzez to, czy się nie przegrzewa, i czy nie ma błędów. Niech pochodzi z 30 min.

fantomas5
komentarz
komentarz

jakies zółte paski latają po tym ekranie od ATI Tool, czy tak ma być?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że to nie szkodzi... Jeśli pojawią się błędy to można się martwić.

fantomas5
komentarz
komentarz

48 minut i no errors...cały czas włączony jest film (w HD) i jeszcze się nie zrestartował....sam już nie wiem co się dzieje

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Wyłącz test, wystarczy. Jedyne co mi przychodzi do głowy to całonocny test pamięci programem Memtest86+... Później raczej tylko serwis i profesjonalna diagnostyka

fantomas5
komentarz
komentarz (edytowane)

nie uzywałem nigdy tego, jak go odpalić? normalnie pod windosem? prosiłbym o jakieś wskazówki...;], dzięki wielkie z góry

http://www.memtest86.com/download.html
coś takiego znalazłem, który to ma być? czy może jakaś inna wersja?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Ściągasz obraz ISO, nagrywasz na CD, uruchamiasz z płyty, jak instalkę systemu... po całej nocy nie może być ani jednego errora

fantomas5
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Cyprian' date='07 styczeń 2010 - 19:30 ' timestamp='1262889014' post='943066']
Ściągasz obraz ISO, nagrywasz na CD, uruchamiasz z płyty, jak instalkę systemu... po całej nocy nie może być ani jednego errora
[/quote]

Ściągnąłem memtest 86 3.5, wypaliłem na płytke, restart, i mam 3 opcje do wyboru memtest 3.5 single CPU (default), 3.5 multi CPU i previous version 3.4, pierwsze 2 opcje jak włączam zaczyna test i restart, wybrałem 3 i zaczęło testować, zostawie to na 24 h, ale czemu był restart przy pierwszych dwóch opcjach...?;/ Po 5 minutach zero błędów

P.S.
Podaje następujące informacje:

Intel Core 2809 MHz
L1 Cache: 32K 140439 MB/s
L2 Cache: Unknown
Memory: 4086M 36957 MB/s
Chipset:
Walltime:
Cached: 4086M
RsvdMem: 8788K
MemMap: e820-Std
Cache: on
ECC: off
Test: Std
Pass: 0
Errors: 0
Ecc Errs:

Nie znam się na tym, czy tak powinno być czy coś jest może jednak nie tak i czemu sie restartował przy dwóch pierwszych opcjach?

[quote name='fantomas5' date='11 styczeń 2010 - 13:12 ' timestamp='1263211927' post='946129']
Ściągnąłem memtest 86 3.5, wypaliłem na płytke, restart, i mam 3 opcje do wyboru memtest 3.5 single CPU (default), 3.5 multi CPU i previous version 3.4, pierwsze 2 opcje jak włączam zaczyna test i restart, wybrałem 3 i zaczęło testować, zostawie to na 24 h, ale czemu był restart przy pierwszych dwóch opcjach...?;/ Po 5 minutach zero błędów

P.S.
Podaje następujące informacje:

Intel Core 2809 MHz
L1 Cache: 32K 140439 MB/s
L2 Cache: Unknown
Memory: 4086M 36957 MB/s
Chipset:
Walltime:
Cached: 4086M
RsvdMem: 8788K
MemMap: e820-Std
Cache: on
ECC: off
Test: Std
Pass: 0
Errors: 0
Ecc Errs:

Nie znam się na tym, czy tak powinno być czy coś jest może jednak nie tak i czemu sie restartował przy dwóch pierwszych opcjach?
[/quote]


Po 3 godzinach było ok i zero błędów, wyszedłem z domu, wróciłem po kolejnych 3 godzinach i niestety pojawiły się błędy, nie bardzo wiem co to wszystko oznacza, także zamieszczam zrzut w załączniku.

Czy pamięci nadają sie do reklamacji czy może jest jakieś inne wyjście, np. upgrade BIOSu?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Tak, pamięci na gwarancję. Pierwsze się nie uruchamiały, gdyż obsługują X < 4GB RAM.

fantomas5
komentarz
komentarz

[quote name='fantomas5' date='11 styczeń 2010 - 13:12 ' timestamp='1263211927' post='946129']
Ściągnąłem memtest 86 3.5, wypaliłem na płytke, restart, i mam 3 opcje do wyboru memtest 3.5 single CPU (default), 3.5 multi CPU i previous version 3.4, pierwsze 2 opcje jak włączam zaczyna test i restart, wybrałem 3 i zaczęło testować, zostawie to na 24 h, ale czemu był restart przy pierwszych dwóch opcjach...?;/ Po 5 minutach zero błędów

P.S.
Podaje następujące informacje:

Intel Core 2809 MHz
L1 Cache: 32K 140439 MB/s
L2 Cache: Unknown
Memory: 4086M 36957 MB/s
Chipset:
Walltime:
Cached: 4086M
RsvdMem: 8788K
MemMap: e820-Std
Cache: on
ECC: off
Test: Std
Pass: 0
Errors: 0
Ecc Errs:

Nie znam się na tym, czy tak powinno być czy coś jest może jednak nie tak i czemu sie restartował przy dwóch pierwszych opcjach?
[/quote]


Po 3 godzinach było ok i zero błędów, wyszedłem z domu, wróciłem po kolejnych 3 godzinach i niestety pojawiły się błędy, nie bardzo wiem co to wszystko oznacza, także zamieszczam zrzut w załączniku.

Czy pamięci nadają sie do reklamacji czy może jest jakieś inne wyjście, np. upgrade BIOSu?

Co znaczy "Pierwsze się nie uruchamiały, gdyż obsługują X < 4GB RAM."?? Czy przerwać juz memtesta czy zostawić do pełnych 24h?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Znaczy, nie obsługują więcej niż 4GB RAM. I się wyłączały. Test możesz zatrzymać, nie ma po co ich męczyć dalej, skoro już jest tyle błędów. Oddaj je na gwarancję.

fantomas5
komentarz
komentarz

[quote name='Cyprian' date='11 styczeń 2010 - 19:43 ' timestamp='1263235395' post='946490']
Znaczy, nie obsługują więcej niż 4GB RAM. I się wyłączały. Test możesz zatrzymać, nie ma po co ich męczyć dalej, skoro już jest tyle błędów. Oddaj je na gwarancję.
[/quote]


Nie wiem czemu nie moge tego przerwać, tak jakby sie powiesił, nie działa klawiatura...na twardo go? Dziękuję za pomoc i za cierpliwość:), pozdrawiam

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Bardziej go już nie popsujesz... możesz czekać i próbować stopować, albo zresetować go na twardo. Ważne to, że usterka zidentyfikowana i wymiana pamięci załatwi sprawę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.