x-kom hosting

Jakie RAMy do płyty AM2+?

steve13
utworzono
utworzono

Witam, zamierzam kupić płytę gigabyte ga-m720-us3 która w swojej specyfikacji obsługuje ddr2 800, 1066 i 1200mhz.
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=3006
Kwestia jakie pamięci powinienem do tej płyty dokupić... Sprzedawca powiedział mi że nie ma co przepłacać bo i tak bez podkręcania i z prockiem x2 235e nie będą chodzić szybciej niż 800mhz? Po co więc płyta obsługuje pamięci 1066 i wyżej? Czy nie ma sensu inwestować w szybsze pamięci i faktycznie fabryczna częstotliwość pracy ddr2 jest 800mhz?
Pozdrawiam

Morango
komentarz
komentarz

Różnica między 800 MHz a np 1066 MHz jest bardzo minimalna i w ogóle nie odczuwalna w grach itp . Jednak pamięci DDR2 1200MHz nie widziałem ;) . Podaj fundusze jakie dysponujesz .

Vol
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='steve13' date='06 styczeń 2010 - 02:48 ' timestamp='1262742495' post='941843']
Czy nie ma sensu inwestować w szybsze pamięci i faktycznie fabryczna częstotliwość pracy ddr2 jest 800mhz?
[/quote]
fabryczna częstotliwość? to zależy, bo jeśli fabrycznie są o taktowaniu 800MHz to z taką prędkością będą działały. podobnie jak 1066 - też będą pracowały z szybkością 1066.

jak pisał kolega wyżej, różnicy między 800 a 1066 nie uświadczysz, dlatego polecam 800MHz. określ budżet, to coś wybierzemy :)

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Myślę, że moduły OCZ 800MHz np. Platinum, czy jakiekolwiek inne o pojemności 2x1GB spokojnie wystarczą do normalnego, domowego PC.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.