x-kom hosting

Asus GeForce EN9800GT - problem z przegrzewaniem

ghardin
utworzono
utworzono

Witam!

Mam problem z przegrzewaniem się karty graficznej.
W wielu grach po kilku-kilkunastu minutach moja karta (ASUS Geforce EN9800GT Hybrid Power) przekracza temperaturę 80 stopni C, przy której ASUS Smart Doctor alarmuje o przegrzewaniu się karty. Sytuacja powtarza się zarówno w tytułach nowych i wymagających (np. Resident Evil 5), jak i starszych i "słabszych" (np. Titan Quest). Wg Smart Doctora wentylator na karcie dochodzi do ok. 2200 RPM (przy ręcznym ustawieniu mocy wentylatora na max). Karta nie była podkręcana, chodzi na domyślnych ustawieniach (core clock 600MHz, memory 900MHz, shader 1500MHz). Temperatury i moc wentylatora potwierdziłem GPU-Z - z takimi samymi wynikami.

Z czego może wynikać takie przegrzewanie?
W obudowie poza wentylatorem na procku i na karcie mam dwa wentylatorki dodatkowe - "wciągający" z przodu na dole, "wyrzucający" z tyłu wyżej. Poza tym - przy otwartej obudowie problem niewiele się zmienia - karta osiąga temperaturę 80 stopni 2-3 minuty później. Czy może to być problem np. z niedostatecznym zasilaczem (mam 450W)?

Dane sprzętu:

procesor: Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz
płyta: Asus P5K-E WiFi-AP
RAM: Geil DDR2 PC6400 2x1024MB ULTRA 800MHz CL4
GPU: Asus GeForce EN9800GT Hybrid Power (512MB)
wentylator na CPU: Scythe Katana 2
zasilacz: Corsair CMPSU-450VXEU - 450W

dysk 1: WD Caviar RE WD3200YS (298GB, IDE)
dysk 2: Seagate ST3160827AS (160GB, 7200rpm, SATA)
DVD: LG HL-DT-ST DVD-RAM GH22LS30
stacja dyskietek

system:
Windows XP Pro, SP3
DirectX 9.0c
nVidia ForceWare 175.31 (6.14.11.7531)

Jeśli coś jeszcze powinienem podać, dajcie znać.
Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać ten problem - będę niezmiernie wdzięczny :-)

Pozdrawiam,
ghardin

raazor90
komentarz
komentarz

Po pierwsze i najważniejsze... Czy komputer jest w środku czysty??? Sprawdź czy wiatraczek jest dobrze umocowany na karcie. Nie szukałbym raczej winy w zasilaczu ponieważ jest to dobra firma

ghardin
komentarz
komentarz

[quote name='raazor90' date='05 styczeń 2010 - 19:45 ' timestamp='1262717107' post='941377']
Po pierwsze i najważniejsze... Czy komputer jest w środku czysty??? Sprawdź czy wiatraczek jest dobrze umocowany na karcie. Nie szukałbym raczej winy w zasilaczu ponieważ jest to dobra firma
[/quote]

Przeczyściłem wiatraczek i cały komputer, zmieniłem pastę i porządnie dokręciłem wiatraczek. Niestety, reakcja karty bez zmian :-/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.