x-kom hosting

Płyta główna nie reaguje na pwr-on

wizardpl2
utworzono
utworzono

Witam. Kupiłem nową płytę główną. Przed zamontowaniem podłączyłem do samego zasilacza, no i OK startowała. Włożyłem procesor też OK. No to zamontowałem ją do kompa, podłączyłem wszystko, naciskam włącznik, a tu cisza. Płyta nie uruchamia zasilacza. Rozebrałem wszystko i znowu podłączam samą płytę i nie działa. Zasilacz jest sprawny. Co mogło się z nią stać? Da się ją jeszcze uratować? Proszę pomóżcie.

Gość
komentarz
komentarz

Podłączyłeś przedni panel (przyciski, diody) do płyty głównej ?

wizardpl2
komentarz
komentarz

Mam na biurku sam zasilacz i płytę główną. Jak zwieram styki do włącznika to powinien się uruchomić zasilacz, a tak nie jest. Zasilacz jest sprawny, bo przy innej płycie działa normalnie.

bartas92
komentarz
komentarz

Na każdym zasilaczu jest taki pstryczek, poprzez który można wyłączyć i włączyć zasilacz :P może masz go wyłączonego ? :D

wizardpl2
komentarz
komentarz

No jasne, że mam. Na stykach od włącznika sprawdzałem czy jest napięcie. Jest tam 5V.

bartas92
komentarz
komentarz

hm..no to nie wiem, może zrobisz foto tego jak podłączyłeś zasilacz do płyty głównej ??

wizardpl2
komentarz
komentarz

[quote]może zrobisz foto tego jak podłączyłeś zasilacz do płyty głównej [/quote]
Wklejam foto, jednak nie sądzę żebym dał radę to źle podłączyć.
[img]http://img64.imageshack.us/img64/310/nowyobrazx.jpg[/img]

Gość
komentarz
komentarz

No sorry, a niżej ? Przecież z tego co wiem to sama płyta tak nie wystartuje, chyba że zwarłeś styki tam niżej na płycie.

bartas92
komentarz
komentarz

1. Fotka by się przydała całej płyty
2. Gdzie masz ram i procka ? bez tego wątpię że Ci ruszy

Gość
komentarz
komentarz

Może i ruszy, ale będzie pewnie piszczał.

H@ck3r
komentarz
komentarz

Bez proca z RAM ruszy :P Sam tak robiłem :P
Mówisz że sprawdzałeś napięcie w płycie i było.
Spróbuj zworką odpalić płytę :P
Jak nie zadziała to bd kłopot :P

bartas92
komentarz
komentarz

H@ck3r -> No skoro próbowałeś i odpaliło to ok xD nie bawiłem się aż tak kompem ;pp,

wizardpl2
komentarz
komentarz

Sama płyta powinna uruchomić zasilacz (oczywiście zwieram odpowiednie styki). A chodzi o to, że go nie uruchamia nawet na chwilę.

Gość
komentarz
komentarz

Zrób zdjęcie całej płyty tak jak masz podłączoną.

wizardpl2
komentarz
komentarz

Płyta w całej okazałości.
[img]http://img69.imageshack.us/img69/6483/nowyobraz1y.jpg[/img]

Uprzedzając pytania to od razu mówię, że zwieram styki oznaczone PW, które są w prawym dolnym rogu.

H@ck3r
komentarz
komentarz

a) inny zasilacz
b) inna płyta

"a" lub "b" sprawdź.
Najlepiej obydwa :D

wizardpl2
komentarz
komentarz

Zasilacz po inną płytą działa.

H@ck3r
komentarz
komentarz

a płyta pod innym zasilaczem?

wizardpl2
komentarz
komentarz

Płyta nie rusza nawet z innym zasilaczem

bartas92
komentarz
komentarz

A więc winna jest płyta ;/ jak jest nowa to oddaj ją na gwarancje, jeżeli nie to chyba już z nią nic nie zrobisz

H@ck3r
komentarz
komentarz

Musiałeś coś źle podłączyć jak się bawiłeś. Co źle podłączyłeś to Ci nie powiem. Może źle proca włożyłeś. Jak na gwarancje to módl się żeby przyjęli, chodziarz wątpię.

Netro80
komentarz
komentarz

[font="Tahoma"]Gdy Płyta była zamontowana w obudowie nastąpiło zwarcie. Czasami tak jest. Może być to wina zasilacza bądź jakiś element płyty głównej dotykał obudowy.[/font]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.