badhardboy

Czy procesor z AM3 wejdzie pod AM2

Rekomendowane odpowiedzi

badhardboy

Witam!
Jestem posiadaczem plyty glownej Gigabyte GA-M56S-S3 i procesora AMD Athlon 64 x2 4000+ 2,1 gHz.Chcialbym zmienic na procesor z nowa podstawka AM3 AMD Athlon II X2 250 i chcialbym sie dowiedziec czy on wejdzie na ta karte na pudelku pisze ze obsluguje AM2 i AM2+ i niby powinno wejsc poniewaz ten nowy procek ma 938 nozek a AM2 ma 940 na stronie gigabyte pisze ze powinno obslugiwac ale wole sie dowiedziec na forum
Prosze o jak najszybsza odpowiedz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Morango

Wiem że na podstawce AM2+ można wsadzić procesory AM3 a na podstawce AM2 nie wejdzie procek AM3 , jednak na stronie producenta pisze że można wsadzać 2 rdzeniówki athlony .... sam już nie wiem [url=http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m56s-s3_1x.html]<klik>[/url]

Edytowane przez Morango

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
badhardboy

no wlasnie tez tam czytalem co prawda nie widac golej roznicy miedzy AM2 a AM2+

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Morango

czytałem też gdzieś że podstawka AM2+ ma to w sobie że można kontrolować napięcia każdego rdzenia z osobna , ale tylko w Phenomach , jednak budowa AM2 i AM2+ jest taka sama więc nie wiem jak to jest z tymi procesorami ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hablababla

Na stronie jest napisane że tylko AM2 więc AM3 nie wejdzie . Podobno działanie wsteczne jest tylko takie że AM3 wejdzie w AM2+ ale AM2+ nie wejdzie w AM3 nie wiem czy dobrze to zapamiętałem ale podobno tak jest.
@Morango
Co do twojego pierwszego posta . Płyta obsługuje procesory dwurdzeniowe ale AM2 . Uważasz że takich nie ma ? np. mój który mam w sygnaturze jest pod AM2 i modele niższe oraz wyższe (4000/4200/5000 > 5400/6000) to wszystko to procesory X2 a pod socket AM2

Edytowane przez SB&FB

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Morango

Socket AM3 - gniazdo procesorów firmy AMD, następca AM2 i AM2+. Jego masowa produkcja zaczęła się w I połowie 2009 r. Obsługuje najnowszy standard pamięci RAM DDR3. [b]AMD podaje, iż nowe procesory przeznaczone dla płyt głównych z gniazdem AM3 współpracują z płytami głównymi z gniazdem [color="#0000FF"]AM2/AM2+[/color].[/b] Nie będzie natomiast możliwe uruchomienie procesora AM2/AM2+ na gnieździe AM3, a to z powodu braku możliwości współpracy z pamięciami DDR3 i różnicy położenia dwóch pinów (na procesorze AM3 jest ich 938 a na AM2/AM2+ jest 940).
Znalazłem na wikipedia , i wynika z tego że procesory AM3 ku mojemu zdziwieniu wejdą na AM2 ....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hablababla

Człowieku nie czytasz ze zrozumieniem albo wogóle nie przyczytałeś tego co wkleiłeś pisze tam " Nie będzie natomiast możliwe uruchomienie procesora AM2/AM2+ na gnieździe AM3, a to z powodu braku możliwości współpracy z pamięciami DDR3 i różnicy położenia dwóch pinów (na procesorze AM3 jest ich 938 a na AM2/AM2+ jest 940)." więc na odwrót czyli AM3 nie wejdzie na AM2 bo procesory z AM3 obslugują pamięć ddr3 a gniazda AM2 AM2+ NIE!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Vol

teoretycznie rzecz biorąc, jeśli AM3 wchodzi na AM2+ to powinno też wejść na AM2. dlaczego - obie mają po 940 pinów, i sa one w tym samym miejscu. gorzej będzie ze wsparciem, ale myślę, że aktualizacja BIOSu nie zaszkodzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Morango

[quote name='SB&FB' date='05 styczeń 2010 - 20:23 ' timestamp='1262719410' post='941492']
Człowieku nie czytasz ze zrozumieniem albo wogóle nie przyczytałeś tego co wkleiłeś pisze tam " Nie będzie natomiast możliwe uruchomienie [b]procesora AM2/AM2+[/b] na [b]GNIEŹDZIE(czyli płycie głównej) AM3[/b], a to z powodu braku możliwości współpracy z pamięciami DDR3 i różnicy położenia dwóch pinów (na procesorze AM3 jest ich 938 a na AM2/AM2+ jest 940)." więc na odwrót czyli AM3 nie wejdzie na AM2 bo procesory z AM3 obslugują pamięć ddr3 a gniazda AM2 AM2+ NIE!
[/quote]

wiesz co ty gadasz ?? nie będzie możliwości zamontowanie [b]PROCESORA AM2/AM2+[/b] na [b]płycie AM3[/b] a NIE Procesor [b]AM3[/b] na płycie [b]AM2+[/b] , a [b]PROCESOR[/b] podany w temacie jest [b]AM3[/b] a płyta [b]AM2[/b] .

[quote name='Morango' date='05 styczeń 2010 - 19:51 ' timestamp='1262717480' post='941395']
[b]AMD podaje, iż nowe procesory przeznaczone dla płyt głównych z gniazdem AM3 współpracują z płytami głównymi z gniazdem [color="#0000FF"]AM2/AM2+[/color].[/b]
[/quote]

Edytowane przez Morango

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
webber

Twoja płyta obsłuży Athlona II X2 250 pod warunkiem, że masz BIOS w wersji co najmniej F6C. Ot, cała filozofia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
badhardboy

noi dziekuje bardzo wlasnie mi sie najbardziej o biosa rozchodzilo jak cos mam kilku znajomych co na prockach sie znaja bo ja zabardzo nie wiedzialem wiec wolalem zapytac jak cos moge zawsze pomoc jezeli chodzi o programowanie itd zlozyc kompa bym zlozyl tylko mi o tego procka sie rozchodzilo bo wydajnosciowo jest dobry i cenowo zadowala

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szymstonnn

Miałem ten sam problem i dowiedziałem się, że moge mieć procesor AM3 na wejściu do AM2, ale sprawdziłem wersję BIOS i mam Phoenix - AwardBIOS v6.00PG wersja 1703 czy jest to odpowiednik F6C lub lepszy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta