x-kom hosting

Komputer sam sie resetuje

extremalny5
utworzono
utworzono

Witam mam taki problem z komputerem że sam się resetuje niekiedy dochodzi do wyboru użytkownika i się resetuje a niekiedy do wyboru systemu.Posiadam windowas XP home edition z servise pack 3.A najgorsze jest to że mam klawiature pod usb i teraz nie moge nic zrobić komputer nie dochodzi do pulpitu i reset a przy starcie klawiatura nie działa i lipa.Bardzo proszę o pomoc z góry dzięki

bartas92
komentarz
komentarz

Podaj jakie masz części w kompie, szczególnie zwróć uwagę na PEŁNĄ nazwę zasilacza.

Czyściłeś kompa w wewnątrz ?? może kurz na płycie głównej który tam się osadził jest winny :P

extremalny5
komentarz
komentarz

ten komp ma 1gb ram 250gb dysku a reszte to nie wiem bo to nie moj komp tylko ttaty a to ze tata nie we nic o nim to juz co innego :) teraz go czyszcze zobacze zaraz ci napisze nazwe zasilacza

bartas92
komentarz
komentarz

Nazwa zasilacza jest na tabliczce na zasiłce :P

extremalny5
komentarz
komentarz

Nazwa zasilacza CHIEFTEC model: GPS-450AA-101A

bartas92
komentarz
komentarz

No To zasilacz masz dobrej firmy, lecz to nie znaczy że to może być jego wina.. wyczyść jeszcze kompa i zobacz jak chodzi.
Jakby nie było zmian, to sprawdź inny zasilacz sprawny.

extremalny5
komentarz
komentarz

nie ma zmian a zasilacza nie mam innego ale komputer chodzi cały czas nie wyłącza się teraz nawet nie dochodzi do ładaowania XP

żeby chociaż można było coś robić klawiaturą tak to by się coś zrobiło

moze masz jakis pakiet startowy zeby chociaz doszedo do pulpitu zeby skopjowac dane (ale znowu klawiatura nie dziala na starcie wiec plyty sie nie rozrusza)

bartas92
komentarz
komentarz

hmm...może w biosie zmieniło się napięcie płyty na mniejsze i dlatego tak jest, ale jeszcze raz namawiam do pożyczenia od kogoś zasilacza i podłączenie go swojego kompa ;)

extremalny5
komentarz
komentarz

jeszcze mam pytanie moze banalne ale nie wiem jak wejsc w bios i jak mozna zminic to napiecie i przy okazji zminay na klawiature z portem USB

bartas92
komentarz
komentarz

Podasz rozruchu komputera wciskasz DEL i się odpala bios, gdzie zmienić napięcie to dokładnie Ci nie powiem bo nie znam na pamięć ścieżki, ale o co chodzi dokładnie z tą klawiaturą bo nie rozumiem :P ?

extremalny5
komentarz
komentarz

normalnie to ona dziala ale podczas startu systemu nic sie nie da zrobic nie moge nic wybrac (jest ona na Usb

a jakis program ratunkowy masz??

bartas92
komentarz
komentarz

Wiem że BIOSie jest taka opcja jak zmiana wejścia myszki na USB ale nie wiem czy też coś takiego jest na klawiaturę.

Niestety nie mam żadnego programu ratunkowego, cokolwiek pod tym się kryje :)
Jeszcze raz namawiam do załatwienia sobie jakiegoś zasilacza i sprawdzenia sprzętu na innej zasiłce

extremalny5
komentarz
komentarz

dzieki za pomoc jeszcze cos pokombinuje zalatwie zasilacz i zobacze

tuptacz
komentarz
komentarz

Z tą klawiaturą i zmianami w biosie to jest tak:

wchodzisz do biosu --> Integrated Peripherals --> szukasz na liście: [b]USB Keyboard Support[/b] <-- musi być zmienione na [b]ENABLED[/b] --> naciskasz esc jak zapyta czy zachować zmiany to oczywiście wybierasz Y czyli jes ser ;)

Powinno być po problemie...z klawiaturą :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.