x-kom hosting

problem ale to jest pytanie z jakim podzespołem mojego komputera?

mateuszheh
utworzono
utworzono

witam,
dzisiaj przytrafiła mi się niecodzienna awaria. Mianowicie podczas wkładania do komputera pendriv-a (a dodam, że wkładałem go nie widząc dokładnie wejścia, celowałem na "oślep") nagle wyłączył się komputer. Od tego czasu zachowuje się bardzo dziwnie... włącza się na 4-5 sekund, słyszę nieokreślony szum, po czym restartuje się i mogłoby się wydawać, że włącza tym razem normalnie, ale na monitorze, chociaż jest podłączony nic się nie wyświetla. Nic nie można zrobić, o jakimś formacie wogóle nie ma mowy...
Wiecie w czym tkwi problem i jak mogę go naprawić?
dzięki za wszystkie rady,
pozdrawiam

Jerry1960
komentarz
komentarz

Rozkręć obudowę zobacz czy kręcą się wentylatory podociskaj kable ,Czy głośniczek wydaje jakieś "piski"

mateuszheh
komentarz
komentarz

już to zrobiłem, kable podociskane, głośnik nie wydaje żadnych odgłosów, wentylatory się kręcą...

Gość
komentarz
komentarz

Hmmm, nie orientujesz się gdzie mogłeś włożyć tego pendrive ?

bartas92
komentarz
komentarz

Pewnie zasilacz padł..;/ podaj dokładną nazwę zasilacza, sprawdź czy nie masz okopconej płyty głównej i kondensatorów

mateuszheh
komentarz
komentarz

sprawcą całego zamieszania jest mój młodszy brat...
pytałem go, jak to się stało, to był przekonany że to wina tego pendriv-a, bo wg niego mógł spowodować jakieś zwarcie bo nie patrzył jak go wkładał tylko wiedział, że tam gdzieś jest port usb i prawdopodobnie mógł dotknąć kazdego innego elementu z tyłu komputera...
no i stało się co się stało

corsiar 520 w
nic nie jest okopcone...

Gość
komentarz
komentarz

Zasilacz jest dobry, raczej to nie on, firma dobra, ale dla pewności możesz sprawdzić inny.

bartas92
komentarz
komentarz

Być może jakimś nieszczęśliwym trafem doszło do spięcia i uszkodził zasilacz (chociaż wątpię że od podłączenia Pendrive padł zasilacz takiej firmy), ale jak napisał Szymciosek sprawdź inny zasilacz dla pewności :)

gg-markos
komentarz
komentarz

jesli po tym restarcie idzie dalej normalnie, tylko nei ma obrazu na monitorze to najprawdopodobniej cos z grafika jest nie tak. mozesz na wszelki wypadek sprobowac ja docisnac albo przeczyscic...

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Proponuję podstawową diagnostykę - Wyjmujemy wszystko, zostawiamy zasilacz, procesor, wentylator CPU, 1 kość RAM, kartę graficzną, klawiaturę, monitor i odpalamy. Czasem zdarza się tak, że obudowa jest pod napięciem ( kopie przy dotknięciu ) i jeśli dotknął złączem metalowym obudowy i jakiegoś portu to mógł zrobić zwarcie na złączach płyty głównej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.