x-kom hosting

Powolne uruchamianie sie komputera

komputerowiec?
utworzono
utworzono

Hi:)
mam taki problem,dosyć banalny ale irytuje mnie...
Mianowicie po załadowaniu Windowsa zwykle szybko uruchamiał sie firewall i antyvirus oraz pokazywalo sie okienko gg itd,jednym slowy od razu po ukazaniu sie tapety itd moglem przystepowac do uzytkowania,jednak od wczoraj zaczeło sie dziać tak,że zanim komputer zacznie normlanie funkcjonowac to mija ze 3 min,wcześniej jak probuje cokolwiek kliknąc to łapie zwieche i siema,trzeba czekac:P

Ma ktos jakis pomysł?
moj config ponizej

b.mazur
komentarz
komentarz

Sprawdź w msconfig w zakładce uruchamianie czy nie masz nie potrzebnych programów które tobie mula start systemu i je wyłącz. A to jak nie pomoże to może przeczyść po prostu swój komputer bo może trochę kurzy masz w środku komputera i przypomina że nadszedł czas czyszczenia.

Nudziaż
komentarz
komentarz (edytowane)

heh też takie coś miałem, zrób tak jak mówi Koders ale to nie wszystko, proponuję ściągnąć [url="http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.htmlhttp://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html"]CCleaner[/url] i wyczyść sobie trochę nie potrzebnych rzeczy oraz rejestr. Jakbyś miał jakieś problemy czy coś to pisz.

PS: I jeszcze przeskanuj kompa jakimś avastem czy antywirem jakiego masz.

komputerowiec?
komentarz
komentarz

Odświeżam temat z tego względu ze,wyczyscilem kompa w srodku,ogarnolem rejestr itd ale dalej mam problemy z winampem ktory uruchamia mi sie bardzo długo,przeinstalowywałem go i niema efektu,ma ktos jakąs teorie?

Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Ile masz miejsca na partycji systemowej ?

komputerowiec?
komentarz
komentarz

36,8GB,dysk nie jest zaśmiecony bo byl formatowany cały 3 tyg temu

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Winamp jest pożeraczem pamięci, pewnie dlatego. Proponuję inny program, bez tylu bajerów i nie potrzebnych funkcji. Foobar200

Gość
komentarz
komentarz

Aimp

komputerowiec?
komentarz
komentarz

nie o to tu chodzi,chodzi o to ze działało pieknie i nagle mi sie zawiesza pol komputera jak go uruchamiam,tymbardziej ze nie jest to jakis Duron 500mhz

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Podaj temperatury podzespołów. Ponadto wrzuć log z programu OTL do działu "Bezpieczeństwo".

komputerowiec?
komentarz
komentarz

w idle mam 53C przy 1870 obrotach,dysk 40C ,grafika 52C-pomiary ze speed fana

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz

Zrób print screen'a menadżera procesów w chwili gdy komp się wiesza. Zrób tak aby widać było wszystkie procesy.

Nudziaż
komentarz
komentarz

A tak z ciekawości, zrobiłeś tak jak Ci mówiłem?

komputerowiec?
komentarz
komentarz

Przeciez napisałem ze tak....
Screen http://yfrog.com/9hpulpitprocesyp

zixav
komentarz
komentarz

Powodów może być naprawdę wiele, w xp często się zdarzają (przynajmniej mi) sytuacje kiedy komp się muli przy uruchamianiu. Nie podam sposobu na naprawienie tego, ale na ominięcie, po prostu hibernuj komputer (ludzie rzadko używają tej wspaniałej opcji :D), ma to 3 zalety i 2 wady. Zalety: komputer szybciej się włącza i wyłącza oraz masz już uruchomione to co ostatnio miałeś, wady: plik hibernacyjny zajmuje tyle miejsca na dysku twardym ile masz RAMu, po kilku dniach takiej zabawy komp może zacząć się mulić, wtedy po prostu uruchamiasz go ponownie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.