x-kom hosting

Zawiasy komputera

kpm27
utworzono
utworzono

Witajcie, od wczoraj praktycznie cały czas próbuję rozwiązać problem z komputerem, co do tej pory mi się nie udało więc postanowiłem napisać.
A więc tak,

Problem:
Komputer się zawiesza, czasem przy samym uruchamianiu, tuż po wyświetleniu tej listy/tabelki z urządzeniami, oraz zawsze po nie więcej niż 5 minutach gry w CoD: Modern Warfare 2. Podczas gry komputer albo zwiesza się w taki sposób że zatrzymuje się ekran, a czasem również wyłącza się monitor, ale komputer sam się nigdy nie restartuje.
Poza tym tylko raz zwiesił się podczas innej operacji na komputerze (konkretnie podczas odczytywania informacji AIDĄ, ale przeważnie program działa normalnie).

Sprzęt:
dwurdzeniowy Intel 2,66 Ghz
płyta Asus P5VDC-TVM
ram DDR2 1GB PC2-6400 (były kiedyś dwie kości, teraz jest tylko jedna "gigówka", nie wiem czy był to dual)
dysk 160GB
grafika Asus AH3450 256mb
zasilacz no-name 400W
system Windows XP Media Center Edition 2005

Co już zrobiłem:
Pamięć zamieniałem na inną, ale to nic nie pomogło. Tą która jest obecnie przetestowałem Memtestem86+ i GoldMemory, bez żadnych errorów.
Kombinowałem z róźnymi sterami od grafiki, bez rezultatu.
Temperatura procesora przy obciążeniu przekraczała 70C, więc nałożyłem pastę pod radiator, teraz jest 20C niżej, ale to nie wyeliminowało problemu.
Dysk sprawdziłem programem Victoria 4.46b, testy wykazały tylko 3 warnings, zero errorów.
Przywracałem optymalne ustawienia w Biosie, wyciągnąłem również baterię na prawie godzinę.

Co teraz:
Zostały mi jedynie dwie rzeczy do zrobienia które mi jeszcze przychodzą do głowy,

Zasilacz, ale mam do dyspozycji tylko 300W i boję się że coś się spali. Tutaj moje pytanie, czy jak podłącze taki słaby zasilacz do tego sprzętu to komp się w najgorszym przypadku nie uruchomi, czy też można takim sposobem coś spieprzyć?

Upgrade Biosa, ale po pierwsze nigdy tego nie robiłem a czytałem że łatwo coś źle zrobić i potem już tylko wymiana kości pozostaje, a po drugie nie mam tu stacji dyskietek. I tutaj moja prośba, jeśli uważacie że zmiana Biosa może pomóc, to prosiłbym o pomoc w znalezieniu odpowiedniej wersji i wytłumaczeniu jak to można zrobić bez dyskietki. Bios który jest aktualnie to Award (05/17/06) z Phoenix Technologies, P5VDC-TVM ACPI BIOS REVISION 0406.

Dodam jeszcze że napięcia obecnego zasilacza w Bios-ie są w normie, a napięć pamięci nie można tu zmienić.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i sugestie w tej sprawie doświadczonych użytkowników, z góry wielkie dzięki.

danielek316
komentarz
komentarz

[quote name='kpm27' date='04 styczeń 2010 - 23:42 ' timestamp='1262644962' post='940842']
Zasilacz, ale mam do dyspozycji tylko 300W
[/quote]

Jakiej marki? Jeśli też niezbyt pewny to nie ryzykuj :). Postaraj sie od kogos pożyczyć taki ,który gwarantuje [b]stabilne[/b] napięcia

kpm27
komentarz
komentarz

Udało się, komputer nie sprawia już problemów z zasilaczem 480W, pozdrawiam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.