x-kom hosting

Jak sformatować laptopa, bez tego komunikatu Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku.

lukomhfx
utworzono
utworzono

Witam!!!
Mam problem ze starym już laptopem Medion 9783. Chce go sformatować i zainstalować ponownie XP-ka. Ale nie mogę bo nie wyświetla mi sie komunikat "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku...". Uprzedze odpowiedż, ustawiłem żeby był 1 urochamiany CD-rom. Gdy formatowałem inne komputery nic takiego sie nie działo. Do tego wszystkiego wyświetlają się jakieś komunikaty na niebieskim tle. (rozpoczynanie zrzutu pamięci fizycznej, po tym komunikacie laptop sie restartuje. Dołączyłem w załącznikach zdjęcia (lekko zamazane) jak uruchamia sie laptop.

Z góry dzięki za pomoc :)

raazor90
komentarz
komentarz

Z blue screena wynika że masz problem ze sterownikami. Prwadopodobnie do sterownika sieci bezprzewodowej... 

Po drugie przetestuj pamięć RAM programem memtest...

cubEE18
komentarz
komentarz (edytowane)

Żeby sformatować dyski musisz kliknąć jakiś dowolny klawisz gdy o to prosi i potem masz możliwość sformatowania ;)


[url="http://www.file.net/process/ar5211.sys.html"]A tu możesz wyczytać co to za plik który powoduje bsod'a[/url]

lukomhfx
komentarz
komentarz

No to jak mam sformatować skoro się ten komunikat, żebym nacisnął, niepojawia.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Ustawiłeś kolejność Bootowania urządzeń w BIOS? Ew. czy wybrałeś napęd CD/DVD w BootMenu?

cubEE18
komentarz
komentarz

Przepraszam, nie zauważyłem "nie" w kluczowym miejscu.

Sprawdź jeszcze raz kolejność bootowania - komunikat powinien się wyświetlać jeśli jest to dobrze ustawione oraz płyta i napęd są sprawne.

A jeśli to nie zadziała to możesz formatować bootowalnym gparted dostępnym np na live cd ubuntu lub innego linuxa. Tylko po co skoro potem bez komunikatu systemu nie postawisz :niepewny:

lukomhfx
komentarz
komentarz

Wziałem jeszcze wszystko poprzeczyszczałem sprężonym powietrzem. Potem laptop załączył się, ale po 15 minutach rozłącza się i znów wyskakuje ten niebieski ekran tylko ze jest troche inny napis, nie nadążam zrobić zdjęcia, bo wyskakuje zaraz znika i robi sie restart.

co może z tym złomem być? :huh:

raazor90
komentarz
komentarz

Sprawdziłeś RAM tak jak prosiłem? Możesz spróbować też przeinstalować sterowniki od płyty głównej

lukomhfx
komentarz
komentarz

Jak mi sie załączy laptop to spróbuje, bo zrzuciłem sobie ten program na pendriva, ale zanim odnajdzie sprzęt to zdąża się rozłączyć. I lipa !!!

Będe próbował, jak zrobie test tym programem to dam znać...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.