x-kom hosting

Komputer nie reaguje przy probie uruchomienia

gumiak181
utworzono
utworzono

Witam. Juz od jakiegos czasu probuje uruchomić komputer ale niestety nie reaguje. W obudowie świeci się jakaś dioda. Wcześniej nie mialem problemow z tym komputerem. Proszę o pomoc.

plyta glowna asus p5kpl-cm
Intel core 2 quad Q8200 2,33ghz
GOODRAM 2048x2
Palit 9600gt 512MB
seagate 500gb
Obudowa IBOX LION 604B
Zasilacz AKYGA ATX 420W

DNL666
komentarz
komentarz

Co się stało dokładnie? Samo z siebie przestało działać? Jaka dioda (gdzie dokładnie)? Na początek spróbuj wyjąc na chwilę baterię z płyty głównej.

raazor90
komentarz
komentarz

Jak dla mnie to wina zasilacza ale nie ma się co dziwić bo totalny no name. Pożycz jakiś markowy zasilacz i zobacz jakie będą efekty...

gumiak181
komentarz
komentarz (edytowane)

komputer wylaczylem i nie chce sie już wlaczyc.
dioda na plycie glównej - ona sie świeci caly czas gdy komp jest podlączony do sieci
Bateryjkę już wyjolem i wsadzilem - nie pomogło
Ja myślę że to może być wina zasilacza lub wlącznika.
Wie ktoś może jak mam wyciągnąć ten zasilacz??-żadnych śróbek nie widać

DNL666
komentarz
komentarz (edytowane)

Też bym obstawiał zasilacz. Nie musi być koniecznie jakiś markowy, skołuj jakiś pierwszy lepszy, podłącz i sprawdź czy w ogóle płyta ruszy. Ewentualnie, jeśli chcesz sobie pogrzebać, to odłącz wszystko co masz, karta graficzna, dysk, napędy itd. Zostaw tylko płytę, ram. Odłącz też wszystkie kable front panelu, zostaw tylko power s/w. Spróbuj wtedy odpalić, zobaczysz czy chłodzenie od proca zacznie działać. Jeśli myślisz, że to może być wina włącznika, to w miejsce power s/w wepnij reset s/w i spróbuj odpalić kompa resetem (raz miałem taką sytuacje, że przycisk power na przodzie obudowy był zalany jakimś sokiem).

  • Dobra wypowiedź 1
gumiak181
komentarz
komentarz

[quote name='DNL666 ' date='04 styczeń 2010 - 22:36 ' timestamp='1262640966' post='940742']
Też bym obstawiał zasilacz. Nie musi być koniecznie jakiś markowy, skołuj jakiś pierwszy lepszy, podłącz i sprawdź czy w ogóle płyta ruszy. Ewentualnie, jeśli chcesz sobie pogrzebać, to odłącz wszystko co masz, karta graficzna, dysk, napędy itd. Zostaw tylko płytę, ram. Odłącz też wszystkie kable front panelu, zostaw tylko power s/w. Spróbuj wtedy odpalić, zobaczysz czy chłodzenie od proca zacznie działać. Jeśli myślisz, że to może być wina włącznika, to w miejsce power s/w wepnij reset s/w i spróbuj odpalić kompa resetem (raz miałem taką sytuacje, że przycisk power na przodzie obudowy był zalany jakimś sokiem).
[/quote]

Ok Wielkie dzięki!! Jutro będe kombinowal. PKT dla ciebie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.