x-kom hosting

Nie widzi dysku sata

borys24so
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam problem z komputerem, w którym jest zamontowany dysk sata. Komputer się wyłączył sam i od tej pory gdy chcę go włączyć to nie widzi tego dysku. Postawiłem nowy system na innym komputerze jednak w ogóle przy uruchamianiu (w tym komputerze z problemem) gdy wyświetla spis interfejsów i podłączonych do nich urządzeń to wogóle nie ma tam kontrolerów sata nie wyswietla ich. Tak jakby były zablokowane. Co sie mogło stać? W biosie też nigdzie nie mogę znaleźć tych kontrolerów. Proszę o pomoc

Durango24
komentarz
komentarz

proponuje podłączyć dysk u kogoś innego i zobaczyć czy go wykrywa...jak nie no to serwis :)

spróbuj podłączyć pod inne wejście i podłącz tez innego molex'a :)
zmień tez kabel sata :)

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Musisz mieć Windows XP SP2 minimum.

borys24so
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Durango24' date='04 styczeń 2010 - 21:16 ' timestamp='1262636160' post='940609']
proponuje podłączyć dysk u kogoś innego i zobaczyć czy go wykrywa...jak nie no to serwis :)

spróbuj podłączyć pod inne wejście i podłącz tez innego molex'a :)
zmień tez kabel sata :)
[/quote]
Dysk jak juz wyżej pisałem wykrywa na innym komputerze gdyż zainstalowałem nowego windowsa na tym dysku ale innym komputerze.

[quote name='Cyprian' date='04 styczeń 2010 - 21:18 ' timestamp='1262636293' post='940614']
Musisz mieć Windows XP SP2 minimum.
[/quote].
Sprawdzę jaki to windows. Ale dlaczego nie ma w biosie tych kontrolerów sata??

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Np. moja płyta ma zewnętrzny BIOS do RAID i na ekranie startowym też nie widać urządzeń podłączonych do SATA. Sprawdź wersję systemu i jeśli jest to SP2, najlepiej SP3, to odpal instalator na tym PC i zobacz, czy dysk jest widoczny.

Durango24
komentarz
komentarz (edytowane)

zmień w biosie IDE SATA na [b]Enhanced[/b] lub IDE SATA/ATA

raczej napewno jest :):)

borys24so
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Cyprian' date='04 styczeń 2010 - 21:34 ' timestamp='1262637259' post='940646']
Np. moja płyta ma zewnętrzny BIOS do RAID i na ekranie startowym też nie widać urządzeń podłączonych do SATA. Sprawdź wersję systemu i jeśli jest to SP2, najlepiej SP3, to odpal instalator na tym PC i zobacz, czy dysk jest widoczny.
[/quote]


No ale jesli by to było od tego to na drugim komputerze też z sata widoczny by był ten dysk? Tak właśnie jest, że w innym dysk jet widoczny i system sie odpala

[quote name='Durango24' date='04 styczeń 2010 - 22:11 ' timestamp='1262639502' post='940695']
zmień IDE SATA na [b]Enhanced[/b] lub IDE SATA/ATA
[/quote]


Gdzie to zmienić?? W biosie?? Chyba tego nie ma tam


Nie wiem panowie jak to sie stało, ale przegladałem bios z 5 razy i nie było tam opcji włączania tych kontrolerów. Dzięki Durangon 24 bo po twoim poscie postanowiłem jeszcze raz przesledzić bios i znalazłem. Nie wiem czy przeoczałem predzej czy moze po wyjeciu bateri podtrzymujacej pamiec biosu pokazała sie możliwosć zarzadzania kontrolerami. Problem jest wiec rozwiazany. Wszystko działa. Dziekuję wszystkim za odpowiedzi
pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.