x-kom hosting

Komputer nie uruchamia się !

alonso
utworzono
utworzono

Witam,

Od kilku godzin mam poważny problem z swoim PC. Do godziny 18 pracował normalnie. Wyłączyłem go (jakoś dziwnie szybko się wyłączył). Po ponad godzinie chce go ponownie uruchomić a tu ku mojemu zdziwieniu komputer się nie włączył tzn. po uruchomieniu wiedze jedynie ekran na którym pisze: Phoenix – AwordBIOS … IDE Primary Master itp. Jest to pierwsza rzecz jaka zawsze wiedze po uruchomieniu PC. Nic nadzwyczajnego. I w tym momencie nic się nie dzieje. Komputer jakby się zawiesił. Nie mogę wejść do Biosu. Żadnej reakcji. Chwile po uruchomieniu mogę jeszcze „Powerem” wyłączyć PC ale jeśli trochę dłużej podziała nie ma już takiej możliwości. Po odłączeniu dysku od zasilania wszystko działa dobrze tzn. PC dalej się uruchamia i wyświetla się DISK BOOTFAILURE, … czyli tak jak powinno być zaś z dyskiem zawiesza się tak jak pisałem na samym początku.


Płyta główna: MSI K8N Neo3
Procesor: AMD Sempron 2800+
Zasilacz: 4life/400

Pozdrawiam,
Alonso.

bartas92
komentarz
komentarz

No jak na moje to Twój "świetny zasilacz" spalił Ci dyska twardy :).. jeżeli masz taką możliwość to pożycz od kogoś dysk i zobacz czy wszystko inne działa sprawnie.

alonso
komentarz
komentarz

Po 5 latach użytkowania tak odbiło by mu na starość ? Nie mam jak pożyczyć dysku.

Gość
komentarz
komentarz

Możliwe że tak się właśnie stało. Jaki to jest dysk ?

bartas92
komentarz
komentarz

No raczej tak..wątpię żeby to była wina jakieś błędu oprogramowania, odkręć obudowę o sprawdź czy nie masz okopconej płyty głównej i napuchniętych kondensatorów

alonso
komentarz
komentarz (edytowane)

Dysk WD 120GB 7200 (8cache)

Płyta główna wygląda OK.

Gość
komentarz
komentarz

Możliwe że się zepsuł/spalił, jeśli poszła sama elektronika można wymienić z drugiego takiego samego dysku i przerzucić dane na inny dysk.

Tak jak mówi bartas99 możesz również sprawdzić czy nic innego się nie zepsuło, ale w to wątpię ponieważ komputer odpala bez dysku.

bartas92
komentarz
komentarz

Jeżeli wszystko inne wygląda w porządku, to nie pozostaje Ci nic innego jak kupić nowy dysk, z tego co widzę to Dyska masz na ATA: więc polecam taki: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_29&products_id=121

Gość
komentarz
komentarz

Niech autor najpierw sprawdzi inny dysk, i napisze ewentualnie jakie koszta mógłby pokryć na zakup nowego HDD.

Płyta ma SATA2 więc czemu ma się ograniczać przez ATA ?

alonso
komentarz
komentarz

Dysk uruchamia sie i słychać, że cały czas sie kręci. Bez dysku Bios działa. Dysk reaguje na napiecie.

Gość
komentarz
komentarz

Czyli mogła pójść elektronika.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Czy BIOS w ogóle widzi dysk? Jeśli wiesza się na wykrywaniu urządzeń to znaczy że poszła elektronika.

alonso
komentarz
komentarz

Wiesza się w momencie uruchomienia komputera gdy widzę np. IDE Primary Master: WDC … , IDE Primary Slave: None, IDE Secondary Master: HL-DT-ST itp. Nie wiem jak ten moment sie nazywa.

bartas92
komentarz
komentarz

No jeżeli dobrze myślę to w tym momencie komp zaczyna bootować wszystko z Dysku, a że Twój nie jest sprawny to się komp zacina

alonso
komentarz
komentarz

Przeprowadziłem mały eksperyment. Odłączyłem dysk, uruchomiłem Bios, ponownie podłączyłem dysk i wybrałem wyszukiwanie twardego no i Bios elegancko go znalazł. Może to problem z ustawieniem Biosu ? Bo datę w biosie mam ustawiona na 2004 rok a nie na 2010.

bartas92
komentarz
komentarz

Zaktualizuj BIOS i spróbuj normalnie odpalić kompa :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.