x-kom hosting

komputer się notorycznie zawiesza

Gosh86
utworzono
utworzono

Na początku napiszę o jaki sprzęt chodzi:
Intel Pentium 4 3.00GHz
1GB RAM
GForce 8500GT
Creative SB X-Fi
płyta główna Epox
Windows XP Professional Service Pack 3

Od kilku dni dzieje się z nim coś dziwnego. Wcześniej działał zupełnie stabilnie. Na samym początku dwa razy zupełnie wyłączył mi się monitor i nie chciał się ponownie włączyć, pomógł restart. Wczoraj ot tak po prostu zaczął wariować, monitor zaczął migać, zmieniać kolory, komputer przestał reagować. Po resecie zauważyłam, że w BIOSie powariowały literki. Uruchamia się normalnie, ale przy ekranie startowym windowsa zaczyna się taniec kolorów i następuje zwis. Poprawnie uruchamia się jedynie w trybie awaryjnym. Próbowałam naprawy windowsa, cofnięcia systemu, przeinstalowania sterowników grafiki. Dziś rano uruchomił się znów dobrze, magicznie... Pochodził kilka godzin i znowu identyczny zwis. Błagam o pomoc... Czy to jakiś wirus tak miesza? Reinstall systemu robiłam miesiąc temu.

raazor90
komentarz
komentarz

Podaj temperatury podzespołów, możliwe że przegrzewa Ci się karta graficzna...

b.mazur
komentarz
komentarz

Sprawdź czy nie masz po popuchniętych kondensatorów bo może one powodują te awarie komputera. Bo ja nie podejrzewałbym tutaj wysokiej temperatury karty graficznej skoro przy starcie komputera bios zmienia swój wygląd, bo karta graficzna już nie odpowiada za wygląd biosu.

Gosh86
komentarz
komentarz

Wpięłam sprawną kartę graficzną i... działa. Dziękuję za trafne sugestie :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.