x-kom hosting

Asus K50IJ SX203 -wadliwy napęd

arnold5551
utworzono
utworzono

Kupilem wspomnianego laptopa kilka dni temu na allegro. Szuflada jest jakas jakby roztelepana i przy odczycie niektorych plyt buczy jak traktor doslownie jakby jakies luzy byly tam.A moze to norma?

Do tego w ofercie pisze ze mialem dostac sterowniki na cd do visty i win7 a dostalem do visty i xp. Czy do win7 sa sterowniki potrzebne?

PROSZĘ O MOZLIWIE PILNĄ I RZETELNA ODP!

tomek_g
komentarz
komentarz

Z tym buczeniem to chyba norma bo ja na F5M mam to samo, przy niektórych płytach chodzi jak traktor.
Do Win 7 sterowniki są potrzebne, ale ten system podstawowe sterowniki tj. głos, wlan i inne zainstaluje samodzielnie. Jedyne grafikę będziesz musiał doinstalować, ale można ją bedzie pobrać za pomocą Windows Update lub ze strony producenta.

arnold5551
komentarz
komentarz

Rozumiem, jednak to co mi sa winni powinienm egzekwowac...


A do do napedu: on buczy nierowno i tylko przy niektorych plytach i niektorych momentach rozruchu (np. jak film puszcze to nie slychac, ale glownie przy programach) i jak sie go docisnie to troche buczec przestaje. Z jednej str widac jakby szuflada odstawala o max 1 mm od obudowy - jestes pewny ze to norma?

tomek_g
komentarz
komentarz

Pewny nie jestem, mówię tylko, że u mnie to też występuje.
Kolega ma A6V i też się na to skarżył.
Asusy mają też to do siebie, że po około roku użytkowania zaczynają szybciej się grzać i głośniej chodzić, to też jest norma.

arnold5551
komentarz
komentarz

Ale moj ma kilka dni i tak jest od poczatku i teraz jestem w kropce bo komp mi potrzebny bo mam sesje a nie chce czekac jesli mam sprzet wadliwy bo placilem ZA 100% SPRAWNY!

tomek_g
komentarz
komentarz

Nie masz wadliwego sprzętu, ale jak chcesz to oddaj na gwarancje, tam Ci powiedzą to samo.

arnold5551
komentarz
komentarz (edytowane)

A czy nie jest przypadkiem tak , ze na polski rynek sprowadza sie jakies wybraki, lub zwyczajnie towary gorszej jakosci podobnie jak w innych branzach??

Sprawdzam plyty na innym laptopie i wychodzi na to ze warkot slychac tylko przy rozruchu plyty lub gdy jest to plyta dvd (wolniejsze obroty). Warkot wywolany jest ewidentnie przez drobne luzy w obudowie szuflady. Jak zalacze film na dvd to sie sluchac nie da bo warkot na tych obrotach ciagle slychac. To fakt ze laptopy maja glosniejsze napedy ale nie takie cos jak to...

Poeksperymentuje czy to nie jest kwestia podloza na ktorym srzet stoi i czy sie na nim te drgania nie odbijaja...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.