x-kom hosting

Awaria - płyta główna ?

Adriann
utworzono
utworzono

Witam
Mam pewien problem z komputerem. Od pewnego czasu podczas pracy dysk wyłączał się po czym włączał ponownie, po kilku tygodniach komputer uruchamiał się raz na kilka prób. Przedwczoraj startował na dosłownie 3s i tak za każdym razem. Stwierdziłem, że jest to wina zasilacza.. więc poszedłem do pobliskiego sklepu komputerowego i kupiłem zasilacz tfu.. pół zasilacz firmy akyga 400W (niestety nie mieli innego, a komputer potrzebowałem do pracy). Po podłączeniu nowego zasilacza komputer wystartował i chodził kilka godzin. Następnego dnia włączam komputer i historia się powtarza.. 3s i off, więc rozebrałem go na części pierwsze, ale nawet zasilacz + płyta główna i procesor startuje na... 3s :( dodam, że resetowałem bios i procek nigdy nie przekracza 30stopni. Miał ktoś podobny problem ? Czyżby płyta główna nadaje się na śmieci ?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Na początek zainwestuj w markowy zasilacz, a potem weź się za sprawdzanie pozostałych części - podłącz płytę z procesorem, chłodzeniem, jedną kością pamięci i kartą graficzną - jeśli nie wystartuje to będzie wina płyty głównej lub karty graficznej. Na chwilę obecną obstawiałbym że to zasilacz. Tak w ogóle to podaj pełny konfig komputera.

KKS Lech Pozna�
komentarz
komentarz

BlackRaven masz rację ja miałem podobne problemy przy starcie, i okazało się że winny był zasilacz ;)

Adriann
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, ale kupiłem nowy zasilacz.. co prawda jest to typowy noname, ale dzieje się to samo :( Dodam, że komputer czasami odpala i puki go nie wyłączę to cały czas działa. Już sam nie wiem o co chodzi, a zależy mi na tym aby go jutro postawić na nogi..

Specyfikacja komputera to :
Płyta główna - Gigabyte K8NE nf4 s754
Procesor - Athlon 64 3000+
Pamięci - Geil 2x0,5GB
Karta Graficzna - Gigabyte GeForce 7100GS
Dysk - WD Caviar 160GB
i ten zasilacz akyga 400W

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.