x-kom hosting

Po żlozeniu nowego komputera nie odpala sie bios

Gość
utworzono
utworzono

Złożylem komputer z nowo zakupionych czesci plyta glowna asrock g31m-s z zintegrowana grafika procesor intel pentium dual core 2x2,6 zasilacz stary megabajt 230w 1,5 gb ram kingston 800mhz , wszysko odpala sie poprawnie monitor jest podlaczony i sie nie wlacza bios tylko chodzi i ekran czarny co moze byc powodem tego problemu?

webber
komentarz
komentarz

Speaker podłączony? Wydaje z siebie jakieś dźwięki? Próbowałeś podstawy, czyli resetu CMOS zworką/baterią?

Swoją drogą ten zasilacz - nie zaszalałeś ;)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wydaje żadnych dzwięków i speaker jes podlaczony wyciagałem bateryjke od biosu i to samo wszystkie konttrolki swieca standardowo, kolega podlaczal swoj nowy zasilacz amacrox 400W i w kolko to samo

Najtel
komentarz
komentarz

A spróbuj podpiąć jakąś karte graficzną i na niej zobacz.

itsmylife
komentarz
komentarz

A na pewno wszystko dobrze podlaczyles? Bo to tak wyglada jakby zasilanie nie szlo na grafike. Zrob jeszcze tak jak pisze Najtel czyli podlacz grafike.

Gość
komentarz
komentarz

Wyciagnelismy grafkie od kolegi i zasilacz i byl nadal czarny ekran

itsmylife
komentarz
komentarz

[quote name='kilko8' date='04 styczeń 2010 - 16:16 ' timestamp='1262618168' post='940168']
Wyciagnelismy grafkie od kolegi i zasilacz i byl nadal czarny ekran
[/quote]
No to prawdopodobnie masz walnieta plyte glowna. Mialem kiedys podobny problem ale okazalo sie ze wina lezala po stronie zasilacza.. Zamiast na 6pin podlaczylem przejsciowke i dwa molexy i poszlo od reki.

Gość
komentarz
komentarz

Może się płyta popsuła. Ostatnio znajomy miał podobny przypadek, żadna karta graficzna nie działała, zasilacz był dobry.

Gość
komentarz
komentarz

Nie dawno zawiozlem do sklepu komputerowego e-cho, tam zobacza co jest nie tak ;)

Gość
komentarz
komentarz

Jak już się dowiesz to daj znać na forum.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Okazało sie że plyta glowna jest popsuta i dalem ja na gwarancje bo bylo swiezo zakupiona

Gość
komentarz
komentarz

Tylko zepsuta ? Nie mówili nic więcej ?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Mowili ze jest zepsuta i dali ja na serwis

ostatnio zadzwonilem sam i sie jednak dowiedzialem ze ramy ktore mam sa za wolne (667Mhz) i musza byc szybsze 800Mhz

Gość
komentarz
komentarz

To dziwne, bo szybsze ramy dostosowują się do wolniejszych z tego co mi wiadomo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.