x-kom hosting

Bardzo zmulony komputer 8-letni

rzelunio
utworzono
utworzono

Witam,otóż wkoncu postanowilem poradzic sie chocby na tym forum gdyz to co sie dzieje z moim komputerem jest juz do przesady . Komputer ma 8 lat około i prawie nie da się na nim pracować gdyż strasznie wolno chodzi przykładowo wejde na allegro zaznacze zakladke gdzie sa miniaturki np. buty i zanim otworzy mi to scina sie internet pojawia sie tradycyjna klepsydra i czekam chwile okolo 15 sekund az sie otworzy ta zakladka to samo gdy minimalizuje strone zamiast zminimalizowac od razu jest to stopniowe minimalizowanie pasek po pasku . Strasznie denerwujące to jest to samo gdy otworze moj komputer to tez zamiast odrazu sie wlaczyc jest klepsydra i białe pole i dopiero po chwili widze swoje dyski napedy i wgl . Poradzcie co mam zrobic aby przyspieszyc jego podstawowe zadania ktore powinien migiem wykonywac ponizej zamieszczam opis mojego komputera :
Intel Celeron 1.7GHz , 256 mb sd ram , karta graficzna Nvidia Geforce 2 MX 100/200 , dyst twardy 40GB , program antywirusowy ktory mam zainstalowany na tym komputerze to NOD32 , internet mam w dialogu szybkosc 4mb/s a w weekendy wzrasta do 8 mb/s . Dodam ze od momentu kupienia tego komputera formatowanie dysku d bylo robione gora z 2-3 razy a w przyblizeniu okolo 6 lat temu a od tamtej pory formatowalem tylko dysk c na ktorym zawsze mialem zainstalowanego windowsa i moze to jest przyczyna tak wolnego chodzenia komputera . Gdy byl nowy pieknie chodzil a teraz na stare lata mu odbija . Znajomy poradzil mi zebym przezucil wszystko co mam na dysku d na dysk c i sformatowal dysk d a pozniej przezucil z dysku c to co bylo na dysk d i sformatowal dysk c w ten sposob obydwa dysku beda sformatowane i stan komputera powinien byc lepszy . Nie wiem ile w tym prawdy nie jestem specem od komputerow dlatego pisze tutaj o porady . Proszę piszcie co moze przyspieszyc prace tego komputera z gory bardzo wszystkim dziekuje

Gość
komentarz
komentarz

Moge sie zalozyc ze przez noda sie laguje . Ja jak mialem noda to xp ladowal mi sie 11 paskow a teraz 1.5 :x Dokup ramu troche .

ŁukiSzczecin
komentarz
komentarz (edytowane)

Witaj. Myślę, że to nie jest wina NOD'a ponieważ sam mam podobny config - Intel Pentium 4 1.6/256/400, 384MB ram, dysk IBM 20GB i zintegrowana grafika intela 64MB. Również korzystam z NOD'a i nie mam żadnych problemów, chociaż fakt czasami otworzę za dużo naraz i pamięci trochę brakuje.
Wracając do tematu, jeśli masz jakiś stary dysk twardy, chociażby 4-5GB to podłącz go, zainstaluj świeży system a powinno być ok. Moim zdaniem to w 100% przez to, być może masz nawet jakiegoś wirusa, a tyle lat bez formatowania to masz na pewno ostry śmietnik w rejestrze. Możesz spróbować na innym dysku, jak będzie ok to zainstalować na swoim, jednak ja od razu formatowałbym aktualny dysk bo moim zdaniem na pewno to pomoże.
Nie zapomnij tylko o zapisaniu ważnych danych i plików na drugi dysk twardy, a najlepiej nagraj na płytę, wtedy na świeżym systemie podczas kopiowania do komputera, będziesz widział czy któryś z plików nie jest zarażony wirusem (o ile oczywiście zainstalujesz program anty-wirusowy)
Powodzenia, pozdrawiam.
Swoją drogą dodanie pamięci do 512MB co najmniej, oraz wymiana procesora na Pentium 4 chociaż 2.0/[b]512KB[/b] powinna znacznie poprawić jego wydajność. Celerony jak pewnie wiesz, to okrojone wersje Pentiuma, a więc pamięć L2 jest rownież "przycięta", procesory te dziś tak poszły w dół, że można kupować je kilogramami :)

raazor90
komentarz
komentarz

Na początek spróbuj tego: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=17478 Jeśli to nic nie da przeinstaluj system...

rzelunio
komentarz
komentarz

raazor90 sprobowalem zrobic wszystko to co jest zawarte w tym linku i moze minimalnie to pomoglo troche lepiej jest ale oczekiwalem wiekszych efektow chyba pozostanie mi ten format wszystkich dyskow ; /

ekterion
komentarz
komentarz

Zrób reinstal windowsa z formatem wszystkich dysków, a jeszcze proponuje ci zamienić noda na avast sam go mam i kompa nie muli, a wira jeszcze nieprzepuścił

ŁukiSzczecin
komentarz
komentarz

Anty wirusa zmieniać nie musi, na prawde na gorszym sprzęcie używam i nie narzekam działa bdb. Ale to już tylko i wyłącznie decyzja autora. Pozdrawiam.

raazor90
komentarz
komentarz

Chyba najwyższa pora na całowity format, napisz jescze ile masz wolnego miejsca na partycji systemowej...

rzelunio
komentarz
komentarz

na dysku c na którym mam zainstalowany windows xp posiadam 8.79 gb wolnego miejsca natomiast na dysku d mam bardzo bardzo mało bo tylko 125 MB wolnego miejsca ale niestety gdy robie formaty dysku c musze gdzies to przezucac i tak juz sie tego nazbieralo ze nie mam gdzie juz chowac tych plikow bo na d juz praktycznie nie ma miejsca a nie mam tak pojemnego pen drive , a na plyte nie zgram plikow bo mam naped cd a nie dvd i w dodatku ma awarie moj cd rom wiec dlatego w temacie napisalem ze moglbym przezucic wszystko z d na dysk c sformatowac d pozniej poprzezucac z c na d i sformatowac dysk c .

raazor90
komentarz
komentarz

Takie przerzucanie nie ma sensu, wszystkie zainfekowane pliki przerzucasz z jednej partycji na drugą... Wszystkiego antywirus nie wyczyści. Pożycz od kogoś dysk, wrzuć co najważniejsze i potraktuj cały dysk formatem

rzelunio
komentarz
komentarz

ale jak nawet przezuce je na pen drive i sformatuje wszystko to i tak jak znow je wrzuce na jakis dysk to jesli sa one zainfekowane to bedzie zle ? czy myle sie ?

raazor90
komentarz
komentarz

Wrzucasz dane na pendriva, robisz format, instalujesz dobrego antywirusa i wtedy kopiujesz z powrotem dane... Antywirus zabezpieczy cię wtedy przed wrzuceniem syfu.

rzelunio
komentarz
komentarz

no dobra bede musial to zrobic ale dopiero jak kupie sobie pen drive 16 gb bo takiego potrzebuje

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.