x-kom hosting

Program do kontrolowania prędkości wiatraka.

Kamzilla
utworzono
utworzono

Witam, dziś na tyle obudowy założyłem sobie wiatrak 92mm, lecz chciałbym "podkręcić" tzn. ustawić na 100% jego obroty, i tu pytanie. Jak to zrobić? W Biosie nie ma nic ciekawego, tzn. nic nie znalazłem a SpeedFan nie reaguje :( na zmianę "%"...
Może coś robię źle, albo co.
Podłączony jest oczywiście pod płytę główną.

Damianos115
komentarz
komentarz

A czy twój wentylator ma 3 kable?

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Jeśli nie ma 3 kabelków to możesz sobie podłączyć pod molexa na 12V.
Jak potrzebujesz więcej szczegółów to pisz.

  • Dobra wypowiedź 1
Kamzilla
komentarz
komentarz

Tak, dokładnie jest to -> http://www.nonoise.pl/obrazki/revoltec_wentylator_airguard_92x92x10mm.jpg ...

Damianos115
komentarz
komentarz

One się kręcą powoli mam takie u siebie dwa i zwiększałem im napięcie do 19V i kręciły się minimalnie szybciej.....

Gość
komentarz
komentarz

Skąd wziąłeś 19V ?

Damianos115
komentarz
komentarz

z zewnetrznego zasilacza probowałem też z 17v z komputera ale bez zmian....

Gość
komentarz
komentarz

Przecież takie wiatraczki chodzą na 12V i to maksimum raczej, dając więcej możecie się pożegnać z wiatraczkami.
Może te wiatraczki mają się tak kręcić, a nie inaczej.

Kamzilla
komentarz
komentarz (edytowane)

Na stronie jest napisane, że kręci się do 2k obrotów, podczas gdy mój osiąga maks 1500...

Edytowane przez Kamzilla
Damianos115
komentarz
komentarz

To bardzo zawyżyli wczoraj podłączyłem go pod wejście od CPU i w Biosie był 100% a pokazywał 1480RPM więc nie poleci więcej...

Kamzilla
komentarz
komentarz

Wątpię, nawet na opakowaniu jest napisane 2k rmp.

Damianos115
komentarz
komentarz

Jest zawyżone przez producenta spotkalem się z kiilkoma takimi.... tak samo pisalo u mnie na wentylu 5k obrotow a mial max 3600 a teraz kupilem takiego co ma 5k revoltec i ma 5140 rpm ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.