x-kom hosting

Zacinki komp

tuptacz
utworzono
utworzono

Windows XP, reinstalacja około tygodnia temu.
Wszystko pięknie i ładnie powinno działać, niestety aplikacje zaczynają się zacinać po około 15 minutach od załadowania systemu, bez względu na to czy cokolwiek było robione na kompie. Dokładnie wygląda to tak...
opcja1: przeglądam strony, rozmawiam na gg, gram w pasjansa - cokolwiek, po pewnym czasie chcę sprawdzić co muli system, próbuję wejść do menadżera zadań ale oprócz tego, że coś zaburczy w kompie i pojawi się klepsydra przy myszce nic więcej się nie dzieje. Próbuję więc wyłączyć gg - zero reakcji, gg na pasku zadań - zawieszka, chcę wyłączyć lub zrestartować kompa - naciskam wyłącz/restart - zero reakcji, próbuję włączyć np. kalkulator - zero reakcji.
opcja2: włączam kompa ale z niczego nie korzystam, wracam za jakiś czas i zastaję zamarznięty system. Mogę otworzyć jakikolwiek folder ale muszę zapomnieć o uruchomieniu innych aplikacji.
Czasem niektóre programy włączają się ale po paru minutach.
Jestem zielona w tym temacie, więc proszę o wyrozumiałość :)

raazor90
komentarz
komentarz

Podaj konfigurację komputera. Wszystkie sterowniki są wgrane??

tuptacz
komentarz
komentarz

Wygląda na to, że są wszystkie niezbędne sterowniki oprócz sterownika kontrolera multimediów audio... Co do specyfikacji to mam nadzieję, że o to chodzi:
procesor: x86 Family 6 Model 11 Stepping 1 GenuineIntel ~1202 Mhz
pamięć: 256MB RAM
karta graf: NVIDIA GeForce2 MX 100
HDD: SAMSUNG SV2001H
Dodam, że mam zainstalowanego Avasta, nie wiem czy może to mieć jakiś wpływ...? Oprócz tego nie zainstalowałam praktycznie nic na kompie, logi z HijackThis wyglądają na czyste.

raazor90
komentarz
komentarz

Czy avast może coś wykrył??? Przydała by się jeszcze informacja o zasilaczu

tuptacz
komentarz
komentarz

Nic nie wykrył, skorzystałam też z podanego na forum sposobu na sprawdzenie czy "coś" nie podsłuchuje kompa i wszystko wygląda dobrze. Co do zasilacza to napisane jest tylko AC INPUT 230V/4A/50Hz, AC OUTPUT 230V/2.5A/50Hz czy o to chodzi??

raazor90
komentarz
komentarz

Nie bardzo potrzebny model i moc w watach W

tuptacz
komentarz
komentarz

Huntkey BS-300 PP, 300W, ATX 12V Power Supply with 80mm Silent Fan, SATA, PCI-E, pPFC
Spisałam jak leci :P, ten silent fan jakoś tak mało silent jest ;)

raazor90
komentarz
komentarz

Dobry zasilacz to to nie jest. Możemy w nim dopatrywać się przyczyny, a tak dla pewności wyczyść komputer w środku, może jest zakurzony i łapie wysokie temperatury...

tuptacz
komentarz
komentarz

To jedyna przyczyna problemu jaka przychodzi Ci do głowy??
Dzięki za pomoc :)

raazor90
komentarz
komentarz

Zrób to co mówiłem. Możesz jeszcze zrobić optymalizację systemu: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=17478

tuptacz
komentarz
komentarz

Program Everest podaje takie temperatury podzespołów:

Płyta główna 28 °C (82 °F)
Procesor 35 °C (95 °F)
Aux 22 °C (72 °F)
Tw dysk 26 °C (79 °F)

Czy ktoś może mi powiedzieć czy te temperatury są w normie??

raazor90
komentarz
komentarz

Temperatury jak najbardziej w porządku...

tuptacz
komentarz
komentarz

Dalej klapa, system zoptymalizowany, czysty komp, temperatury w normie...dalej nie działało więc z braku czasu na domyślanie się o co chodzi --> nowy format :( pięknie było przez chwilę, a dziś znowu zawieszki... Jeszcze raz więc proszę o POMOC :)
Jakieś nowe pomysły??

raazor90
komentarz
komentarz

Pożycz markowy zasilacz, zobacz czy problem dalej będzie występować...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.