x-kom hosting

zastanawiam sie nad instalacja linuxa, obok windowsa

piopiopio
utworzono
utworzono

1. Co o tym sadzicie (kiedys tak miałem na starym sprzecie to komp sprawiał problemy)

2. Czy jest jakas odmiana programu flash 8 pod linuxa jesli tak to podjakiego, gdzie ,za ile($)

oaza_spokoju
komentarz
komentarz

Wszystko zależy jaką dystrybucję wybrałeś..Jeżeli wszystko robisz jak powinieneś to nie będziesz mieć żadnych kłopotów..

Może napisz jakie miałeś kiedyś problemy?

Jeżeli chodzi o Flash'a to masz wine przecież..

piopiopio
komentarz
komentarz

chodzi o to ze niektóre programy sie pod wine nie odpalaja, a problem to był taki iz mi sie win ciagle psuł po tygodniu, czasem po miesiacu, dwuch, różnie

neuro
komentarz
komentarz

Jest w sumie najlepsze wyjscie jezeli planujesz jeszcze sobie pograc. Nie ma co sie oszukiwac - w nowe gry raczej nie pograsz sobie pod linuxem. Ja ze swojej strony proponuje Ubuntu. Latwa dystrybucja - cos dla poczatkujacych.

Nie wiem jak jest z Flash 8 pod linuxem. Ostatnio wyszla wersja Open flasha, wiec moze cos juz sie w tej materii posunelo.

Zarov
komentarz
komentarz

A napisz coś o sprzęcie.

Nie ma żadnych przeszkód by Windows i Linux był na jednym dysku. Napisz o sprzęcie i parę słów co robisz na kompie, czego oczekujesz od Linuksa etc...

Na początek powiem że lepiej dać sobie spokój z emulacją, jak chcesz emulowac programy z Windowsa pod Linuksem to siedź na Windowsie.

acallk
komentarz
komentarz
A napisz coś o sprzęcie.

Nie ma żadnych przeszkód by Windows i Linux był na jednym dysku. Napisz o sprzęcie i parę słów co robisz na kompie, czego oczekujesz od Linuksa etc...

Na początek powiem że lepiej dać sobie spokój z emulacją, jak chcesz emulowac programy z Windowsa pod Linuksem to siedź na Windowsie.

taaa , qale najpierw musisz winde mieć zainstalowaną a potem linuxa , bo jak na odwrot to ci linux niebedzie odpalał
piopiopio
komentarz
komentarz

co chce robic od czasu do czasu jaka s stronke we flashu, troszke programowania no ale niestety w delphi, grafika 3ds max, i od czasu do czsu jakas gierkie np. swat 4, call of duty 2

sprzet

Procesor: Athlon x2 64 +3800

Pamięc: 512Mb Ram

Dysk: 80gb+40gb ale cos sie popsóło i sie nie chce łączyc.

grafika: Radeon 256/256

karta sieciowa: sprawnie działała pod suse 9.1,10.0, 10.1

mysle nad dystrybucja suse, fedora, moze cos innego

acallk
komentarz
komentarz

Wybierz Suse może Kubuntu (łatwiejsze od ubuntu) , te dystrybucje są najbardziej przyjazne użytkownikowi

piopiopio
komentarz
komentarz

wyszło mi tak

1. openSUSE

2. Ubuntu Linux

3. Fedora

4. Mandriva Linux

5. Xandros Desktop OS

open suse juz kiedys miałem

neuro
komentarz
komentarz

Jak ci Suse nie podeszło, to polecam Ubuntu. Łatwy w obsłudze, dobre polskie forum. Zawsze też możesz sobie przetestować - płyty instalacyjne są w wersji Live - więc możesz zobaczyć jak to wygląda.

acallk
komentarz
komentarz

Żeczywiście tak jest ale skoro miałeś open suse teraz jest juz noa wersja 10.2 czy tam 10.3 , już niepamiętam to jest tam dużo żeczy , mój kumpel ma open suse i świetnie śmiga na laptopie

piopiopio
komentarz
komentarz

chyba spróbuje z ubunu(troche odmiana) a ile miejsca na dysku zostawic?? o i czy da sie pod tym odpalic katrte sieciaowa 3com 3crdw696 wireless LAN PCI Adapter jesdli tak to biore sie za pobieranie??

[ Dodano: 2007-07-20, 09:43 ]

bo o ile dobrze pamietam to pod linuxem nie wszystkie karty sie odpalaja (mialem wymiane sieciówki z tego powodu!!)

pozdro

acallk
komentarz
komentarz

Działa jeżeli umiesz ją odpalić , zainstaluj sobie tego linuxa , i pobierz odrazu na windowsie ndiswrapper (program) i wypal na płytke , jest to program który zainstalujesz na ubuntu czy co tam masz i dodatkowo musisz mieć sterowniki do kartyz zakonczeniem .ini , ndiswrapper służy do tego żeby takie windowsowe stery wgrac na lina :) , w google wpisz ndiswrapper i ci sie pokaze oficjalna stronka tam masz więcej napisane

piopiopio
komentarz
komentarz

zainstalowalem jak to adnie brzmi linuXik

piopiopio
komentarz
komentarz

po znalazłem to na płytce;) a z kąd wiesz??

Zarov
komentarz
komentarz

Z identyfikacji systemu. Z UA wyczutałem "drapper" a tak nazywała się wersja 6.06 czyli z czerwca 2006.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.