x-kom hosting

Słaby wynik w 3dmark06

mefiasz
utworzono
utworzono (edytowane)

Rozumiem że ten wynik spowodowany jest "niedokręconym" procesorem? Gdyż podobne wyniki uzyskują ludzie z kartami 8800/9800 GTX...
[img]http://mefiasz.republika.pl/3dmark20100101.jpg[/img]

Edytowane przez tomek.b
przenoszę do odpowiedniego działu

Gość
komentarz
komentarz

Podkrec procka troche powiino być cos 15000+

anon92
komentarz
komentarz

Na pewno jak podkręcisz procka to wynik będzie lepszy ale polepszysz tylko punkty uzyskiwane przez procesor moim zdaniem od około 3.2-3.3 GHz ten procek nie blokuje już karty więc na dużo lepsze wyniki nie licz.

mefiasz
komentarz
komentarz

Nie zależy mi na kosmicznym wyniku w 3DMark, bo wiem że to tylko test syntetyczny i nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości.
Czy patrząc na wyniki cząstkowe można stwierdzić czy karta jest nadal ograniczana przez procesor...?

PaQre
komentarz
komentarz

możesz zmierzyć ilość klatek jaką masz obecnie.Po podkręceniu zrobisz to samo i porównasz wyniki,jeśli ilość klatek wzrośnie przynajmniej o 7-8 to karta była(lub jest w mniejszym stopniu) ograniczona

  • Dobra wypowiedź 1
mefiasz
komentarz
komentarz

Dobra myśl, że tez sam na to nie wpadłem... ;)

Superyaa
komentarz
komentarz

Ten GTX wymaga chociaż 3.5 ghz, podkręć proca bardziej, bo powinno być ponad 17000...

nokia
komentarz
komentarz

mam ten sam problem. c2d@2,9ghz, 2x1gb geil i gtx260 o/c. zasilacz amacrox 500w warior; 11tys wynik. sm3 = 6259;/

P.S. Czy ten wynik SM3 - 6259 na taktach: 670/1100 jest ok?;/ Bo coś mnie martwi że chyba nie;
Procek na pewno spowalnia ale jest niecałe 3Ghz po O/C, temperatury ładne i dla procka i dla płyty; zasilacz jest AMacroxa więc chyba te 500W daje radę. Myśle że powinienem mieć chociaż te 13tyś i minimum 7tyś w SM3 który chyba bada nie procka lecz grafikę prawda?

Jak myślicie z czego wynika problem?
Bo jeśli winny jest procek (jego takty) to SM3 powinno być i tak większe.

Jutro wybiorę się do kumpla i mamy założyć jego Quada który jest na sprzedaż z chłodzeniem CoolerMaster i zobaczę co będzie - ma zegar 3GHz z groszami. I z grafiką GTX250 ma więcej pkt niż ja - coś koło 13 tyś.;/

Gość
komentarz
komentarz

Wejdzcie w opcje Nvidia i ustawcie na wydajnosc nie na jakość tez tak mialem w 3dmark03 mialem 10000 pt zmienilem na wydajnosc i mam 16000 pt

nokia
komentarz
komentarz

Oczywiście mam ustawioną wydajność:)
Zainstalowałem świeży XP 32bity.
Wszystkie sterowniki.
Włączyłem klasyczny styl systemu, brak tapery, wyłączyłem wszystkie zbędne aplikacje.
Sterowniki ustawiłem tak, by wynik był jak najlepszy.
Uruchomiłem benchmark na ~3GHz i 665/1110MHz grafika; WYNIK: 12, 121pkt. Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do mojej prawdomówności - mogę wrzucić screena;/

Nie wiem dlaczego tak kiepsko. Procek na pewno spowalnia ale nie w tak wielkim stopniu by ograniczyć aż 5tyś pkt.

Macie jeszcze jakiś pomysł nim zacznę zmieniać procka/grafikę?

EDIT:@@

Zerknąłem sobie na ranking 3D Marka i wychodzi na to że wyniki 8800GT i GTS są lepsze niż u mnie w GTX260 który jest 2x droższy;/
Kompletnie nic nie rozumiem. Procek ~3,1GHz, OC grafiki ile mogłem praktycznie i ledwo ledwo 13tyś z groszem;/

mefiasz
komentarz
komentarz

Delikatnie podkręciłem jeszcze procesor do 3.2GHz i zmieniłem preferencje wyświetlania na "Wydajność". Zaowocowało to wzrostem wydajność o pare marnych punkcików. Mam jednak wątpliwości czy wydajność faktycznie wzrosła, czy to tylko przypadek. W każdym razie nie przejmuje się tym zbytnio - ważne żeby gry działały jak należy.
[img]http://mefiasz.republika.pl/3dmark20100106.jpg[/img]

nokia
komentarz
komentarz

U mnie jest ten sam problem z niską ilością pkt. I też mam Gigabyte;/ Może to wina karty?
Mam procek na niecałe 3GHz i nie mam nawet 13 tyś;/
XP świeży. WYDAJNOŚĆ w ustawieniach;/

Kicha;/

mefiasz
komentarz
komentarz

To musi być wina procesora... Zauważ że Ci którzy mają ponad 14k pkt na 8800GT, mają podkręcony procesor na ponad 3.2GHz i podkręconą kartę...

nokia
komentarz
komentarz

Jestem raczej pewny że tak słaby wynik jak u mnie to nie wina procka;

Konfig znajomego;
Q6600 bez O/C i GTS250 (nie znam wersji) bez O/C = wynik w 3DMarku2006 = ponad 13tyś pkt.
Więc ja powinienem mieć nawet przy zahamowanej grafice minimum tyle co on, a nawet więcej bo grafikę mam lepszą.

Zatem coś musi być nie tak. I wątpię że te 500MHz jakie mi brakuje nagle zrobi mi 5tyś pkt więcej;/
Bo to niemożliwe;

Superyaa
komentarz
komentarz

Mówię wam, kręćcie te procesory. Do 3dmarka nie potrzeba megastabilności, więc spróbujcie przy tych 3.5-3.7 ghz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.