x-kom hosting

Resetowane się komputera

Redd08
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Przepraszam że zakładam nowy temat, ale gdy się podszyłem pod inny o podobnym pytaniu to mnie po prostu "olano". A więc mój problem jest następujący: Włączam komputer...pochodzi trochę i się wyłączy. Cykle takie nie są równomierne, ale jest jedna przedziwna rzecz. Gdy wchodząc w jakikolwiek link od megauploada, chwile po uruchomieniu strony komputer się wyłącza (potrafi nawet od razu)i to mnie najbardziej zastanawia. Niedawno przez pół godziny próbowałem ściągnąć jedną rzecz ale się nie udało, potem postanowiłem darować sobie nerwów i dałem spokój. Podczas oglądania filmików on-line się wyłącza często po jakimś czasie, ale i oglądając film będące da dysku jest podobnie(pochodzi średnio 15 min). Teraz gdy po prostu jest włączone kilka zwykłych stron (bez filmików, czy gier on-line)jakoś na razie normalnie działa.
Podobna rzecz działa się rok temu (tyle że doszło do takiego momentu że komputer w chwilę po uruchomieniu się resetował i tak w kółko :pff:)ale to była zasługa niby niedociśniętej wtyczki wewnątrz komputera. teraz zaczęło się od jakiś 8 miesięcy, z tym że w lato się nasiliło, później przestało i było to bardzo sporadyczne, no i jakiś miesiąc temu znowu, tylko że dodatkowo problemy z tym megauploadem doszły. Komputer ma 3 lata.
Mogę jeszcze dodać że podczas pracy przy komputerze dziwne dźwięki wydaje, tzn. np nawet podczas kręceniem kółka w myszce, czy otwierana folderów...co u innych chyba nie występuje... :(

Prosze o pomocne odpowiedzi ;)

raazor90
komentarz
komentarz

Na początek podaj konfigurację komputera wraz z marką i mocą zasilacza. Sprawdź temperatury podzespołów programem everest. 

Napisz jakiego rodzaju są te dziwne dźwięki....

drhouse12
komentarz
komentarz

najprawdopodobniej jest za slaby zasilacz...
Ale podaj konfiguracje :niepewny:

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Stawiam na zasilacz, za słaby i nie wyrabia, albo na przegrzewanie się czegoś.
Zasilacz podaj markę, model i moc, a co do podzespołów to sprawdź czy wszystko się trzyma, podaj temperatury.

Redd08
komentarz
komentarz (edytowane)

System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition
Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Płyta główna :

Typ procesora Intel Pentium 4, 3066 MHz (23 x 133)
Nazwa płyty głównej Nieznane
Mikroukład płyty głównej ATI Radeon Xpress 200
Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR2-533 DDR SDRAM)
Typ BIOS'u AMI (06/08/06)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran :

Karta wideo NVIDIA GeForce 6600 LE (128 MB)
Akcelerator 3D nVIDIA GeForce 6600 LE PCI-E
Monitor Monitor Plug and Play [NoDB] (1532937)

Multimedia :

Karta dźwiękowa ATI SB450 - AC'97 Audio Controller

Magazyn :

Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE
Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE
Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE
Kontroler SCSI/RAID A93BINGX IDE Controller
Napęd dyskietek Stacja dyskietek
Dysk fizyczny Hitachi HDS721616PLAT80 (153 GB, IDE)
Napęd dysków optycznych HGBK RKTQJ85 SCSI CdRom Device
Napęd dysków optycznych PIONEER DVD-RW DVR-115D
Status dysków SMART OK

Partycje
C: (NTFS) 157057 MB (103897 MB wolne)

Urządzenia wejściowe :

Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
Mysz Mysz Microsoft PS/2

Sieć :

Karta sieciowa Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC (192.168.2.103)

Urządzenia zewnętrzne
Drukarka Microsoft Office Document Image Writer
Kontroler USB1 ATI SB450 - USB Controller
Kontroler USB1 ATI SB450 - USB Controller
Kontroler USB2 ATI SB450 - USB 2.0 Controller


A zasilacz to zasilacz: feel 350 atx ,o którym się naczytałem trochę opinii negatywnych, więc nie zdziwi mnie gdyby to przez niego

Z temperatury to podaje mi tylko temp. napędu (37 C).Ale ogólnie mogę powiedzieć że jest niemała bo ostatnio znajomy (zna się trochę) polecił mi bym dodatkowe wentylatorki sobie wmontował, temperature sprawdzał przy włączaniu komputera (na takich "niebieskich tłach" :) )aleja wole się w to nie bawić bo jeszcze coś złego narobię :D .

Co do dźwięków...trudno raczej opisać słowami.Takie piszczenie (np: w czasie otwierania folderów). Jest jeszcze takie "chrobotanie" które też zazwyczaj m.in. przy np: otwieraniu folderów ,ale zazwyczaj to jest na początku kiedy ani razu jeszcze nie został otwarty. Dodam jeszcze że te piszczenie występuje też przy oglądaniu filmów on-line, tyle że są to pisknięcia ok 5 na sekundę (strzelałem na oko ;) ) i występują do końca oglądania filmiku.

Gość
komentarz
komentarz

W programie Everest Ultimate pokazuje przecież temperatury wszystkich podzespołów jak również ich nazwy... ściągnij wersję ultimate i spisz porządnie brakujące nazwy i temperaturki[img]http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/wink.gif[/img]

Redd08
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok. dzięki, teraz są wszystkie temperaturki ;) Ale dam już z resztą danych:

Pole Wartość:

Właściwości czujnika:
Typ czujnika ITE IT8712F v7+ (ISA A10h)
Typ czujnika procesora graficznego Diode (NV-Diode)
Nazwa płyty głównej ECS RC410L Series
Stwierdzono otwieranie obudowy Tak

Temperatury:

Płyta główna 43 °C (109 °F)
Procesor 38 °C (100 °F)
GPU Diode 52 °C (126 °F)
Hitachi HDS721616PLAT80 [ TRIAL VERSION ]

Wentylatory:

Procesor 1133 RPM
Procesor graficzny 0%

Wartości napięć :

Napięcie rdzenia procesora 1.34 V
+3.3 V 3.33 V
+5 V 5.08 V
+12 V [ TRIAL VERSION ]
+5 V podczas wstrzymania pracy 5.05 V
Napięcie mostka północnego (Northbridge) 1.20 V
DIMM 1.76 V

Jest to po ok 1 godzinie pracy (w tym raz się wyłączył)

Nikt nie zna możliwych przyczyn tego zjawiska? :(

lukis
komentarz
komentarz (edytowane)
:D
Redd08
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie co do tego zasilacza...jeśli działał do niedawna bez zarzutu to czemu by miał nagle nie działać? A jak już jest zepsuty to jakim cudem komputer działa?? :huh: Pytałem się elektryka znajomego i powiedział że niby te inf. dot. zasilacza to bzdura, więc się zastanawiam. :niepewny:

Gość
komentarz
komentarz

Różnie to może być, to nie jest prosty zasilacz składający się ze zwoju drutu i czegoś tam, tu są jeszcze zabezpieczenia, kilka napięć idzie, a nie jedno, więc może się coś uszkodziło i po prostu zamiast wysyłać 12V wysyła 8V, przez co coś nie może się odpalić. Tak czy siak, sprawdź ten zasilacz.

marmall
komentarz
komentarz

[quote name='Redd08' date='02 styczeń 2010 - 02:20 ' timestamp='1262395224' post='937458']
Witam

Przepraszam że zakładam nowy temat, ale gdy się podszyłem pod inny o podobnym pytaniu to mie poprostu "olano". A więc mój problem jest następujący: Włączam komputer...pochodzi trochę i się wyłączy. Cykle takie nie są równomierne, ale jest jedna przedziwna rzecz. Gdy wchodząc w jakikolwiek link od megauploada, chwile po uruchomieniu strony komputer się wyłancza (potrafi nawet od razu)i to mnie najbardziej zastanawia. Niedawno przez pół godziny próbowałem ściągnąć jedną rzecz ale się nie udało, potem postanowiłem darować sobie nerwów i dałem spokój. Podczas oglądania filmików on-line się wyłancza często po jakimś czasie, ale i oglądając film będące da dysku jest podobnie(pochodzi średnio 15 min). Teraz gdy po prostu jest włączone kilka zwykłych stron (bez filmików, czy gier on-line)jakoś na razie normalnie działa.
Podobna rzecz działa się rok temu (tyle że doszło do takiego momentu że komputer w chwilę po uruchomieniu się resetował i tak w kółko :pff:)ale to była zasługa niby niedociśniętej wtyczki wewnątrz komputera. teraz zaczęło się od jakiś 8 miesięcy, z tym że w lato się nasiliło, później przestało i było to bardzo sporadyczne, no i jakiś miesiąc temu znowu, tylko że dodatkowo problemy z tym megauploadem doszły. Komputer ma 3 lata.
Mogę jeszcze dodać że podczas pracy przy komputerze dziwne dźwięki wydaje, tzn. np nawet podczas kręceniem kółka w myszce, czy otwierana folderów...co u innych chyba nie występuje... :(

Prosze o pomocne odpowiedzi ;)
[/quote]

Witam
Mam dość podobny problem. W moim kompie objawy są takie: włączam go i po sekundzie, dwóch, rozłącza się. Potrafi jednak się uruchomić, system się pojawi, wszystko cacy i nagle znowu - ciemność na ekranie, cisza w stacji. Sprawdzałem wiatraki - działają. Temperatura twardziela jest taka jak trzeba. Ostatnio tylko mnie zastanowiło coś takiego: odłączyłem zasilanie od twardego i komputer "poszedł" dalej. Myślałem, że spięcie na kostce i podłączyłem drugą, ale było to samo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.