x-kom hosting

Pomysł na proste i tanie WC

anon92
utworzono
utworzono

Witam wpadłem na pomysł że można przewiercić na wylot radiator i w środek wpuścić miedziane rurki. Reszta jak normalne WC czyli wężyki, pompka, chłodnica. Nie wyszło by to drogo ponieważ odchodzi problem bloczków bo oryginalny radiator będzie go zastępował. Pomysł łatwy do wykonania samemu. Myślę że zimne miedziane rurki w radiatorze schłodziłyby go tak że nawet można by zdjąć wiatrak ;) Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi. Wypowiedzcie się. Daje mały obrazek poglądowy, niedokładny i robiony na szybkiego ale daje ogólny zarys :)
[IMG]http://i46.tinypic.com/28qurlc.jpg[/IMG]

pawel00960
komentarz
komentarz (edytowane)

Chłodzić raczej będzie, ale czy będzie wydajniejsze od chłodzenia powietrzem? Na pewno będzie ciszej chodzić :) Z odpowiednio gęstym rozmieszczeniem rurek może się nawet i sprawdzi. Nie jestem specem od chłodzenia wodnego, ale wydaje mi się, że zimna ciecz powinna uderzyć w nagrzaną powierzchnię styku z odpowiednim ciśnieniem, w tym rozwiązaniu nie ma ani ciśnienia ani uderzenia. Stary radiator chyba będzie można wykorzystać jako dolną część bloku wodnego, ale rozumiem że nie chodzi Ci o wykonywanie bloku wodnego :)

Przyznam się, że też kiedyś nad tym kombinowałem ale myślałem nad trochę innym wykonaniem. Mianowicie kupić jakiś stary radiator z heatpipe'ami odciąć całą część z żebrowaniem, rurki połączyć ze sobą tak aby było jedno wejście i jedno wyjście. Wtedy ciecz ma "bezpośrednio" styk z nagrzaną powierzchnią procesora.

anon92
komentarz
komentarz

No tak twój pomysł też dobry :) Ale nie wymyśliłem tego z myślą o jak najlepszej wydajności bo od samego początku wiadomo że wydajność będzie niższa od normalnych bloków. Ale tak do wyciszenia komputera czemu nie :D

pawel00960
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi Ci tylko o wyciszenie to chyba da rade :) Tylko z drugiej strony masz znowu wiatraki na chłodnicy, które też hałasują... Jeśli masz ku temu środki zbuduj wersję "demo" i sprawdź :P Ale tak jak mówię, może być zbyt słaby przekaz ciepła pomiędzy radiatorem a rurkami.

anon92
komentarz
komentarz

Nie raczej nie będę kombinował. Jeżeli będę miał budować swoje WC to będzie stworzone w oparciu o najwyższą wydajność więc będzie po staremu czyli z blokami :) Mam do wykorzystania nową potężną nagrzewnice od opla omegi więc o chłodnice nie muszę się martwić, może coś kiedyś złoże ;)

fball
komentarz
komentarz

no to proszę - http://forum.pclab.pl/t352271.html trochę przy takim czymś jest roboty po za tym to intel a nie amd , no i trzeba mieć trochę skilla xD

tomekk600
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='fball' date='07 styczeń 2010 - 17:41 ' timestamp='1262882514' post='942947']
no to proszę - http://forum.pclab.pl/t352271.html trochę przy takim czymś jest roboty po za tym to intel a nie amd , no i trzeba mieć trochę skilla xD
[/quote]
fajny pomysł. W wolnym czasie kupie jakiegos penta 4 lub celka na 775 i sie pobawie w ten sposób na moim mobo :P
tyle że kranowka do lodowki pierw bedzie lepszy efekt.. Może zawita ponad 5ghz

  • 3 tygodnie później...
Elektryk2009
komentarz
komentarz

Pomysł bardzo dobry, a czy te rurki przed włożeniem w radiator zostały posmarowane pastą termo przewodzącą?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.