x-kom hosting

linuks na serwer

djprzemo
utworzono
utworzono

Chcę założyć prosty domowy serwer .Mam komputer z procesorem mmx166 ram 64 30gb dysk i napęd cd .Jaką dystrybucję mam wybrać.Będzie to serwer e-mail,www,mysql.

Zarov
komentarz
komentarz

Debian Etch albo Slackware.

Przy pierwszym wystarczy że pobierzesz płytkę netinstall i polecisz to co Ci potrzebne do serwera i skonfigurujesz. Przy Slackware nie wiem bo używałem go na desktopie...Ale obie dystrybucje nadają się świetnie. Chyba że coś z BSD to OpenBSD będzie najlepszym wyborem.

acallk
komentarz
komentarz

każda dystrybucja jest dobra , w ubuntu, kubuntu , masz aplikacje apt-get , instalujesz sobie ubuntu , w apt-gecie wybierasz pakiety serverowe do instalki (wpisujesz do wyszukiwarki nazwe server a on i juz pokaże co ma do wyboru , np. w opensue masz smarta i taksamo jak w apt-gecie robisz :) , powodzenia

Gość
komentarz
komentarz

Fedora Core lub RedHat - stabilne dystrybucje i nadają się na serwer.

acallk
komentarz
komentarz

Racja puciek ale fedora i redhat słabo się nadaja dla nowicjuszy

olej3232
komentarz
komentarz
Racja puciek ale fedora i redhat słabo się nadaja dla nowicjuszy

Swoją przygodę z linux zaczynałem od Fedory, ma świetne forum, dzięki temu nie miałem z nią większych problemów

Gość
komentarz
komentarz

acallk, Za to Ubuntu, kubuntu itp. są dla kompletnych idiotów i wszystko konfigurują za nich, zero myślenia i bez internetu ani rusz! (dodatkowe pakiety) Nie lubię dystrybucji, które są zawarte na jednym CD. Wolę pełne wersje na przynajmniej 3 albo i więcej CD. RedHat 9 jest na 3 cd, a fedora core od ver.5 jest na 5 cd. Im więcej płytek, tym więcej pakietów, których nie trzeba pobierać z netu. A zawsze warto poznać linuxa z poziomu trybu tekstowego! To jest podstawa.

olej3232
komentarz
komentarz

puciek, z Fedorą bez netu też jest ciężko, ale na upartego można sobie poradzić bez niego (podstawowy server można postawić)

bizon11
komentarz
komentarz

Może nie jestem jakimś ekspertem linuxowym ale polecam ci Debiana - większość serwerów na nim stoi.

Działa dobrze i szybko.

Zarov
komentarz
komentarz

acallk, jakbyś przeczytał posta dokładnie to byś zauważył że to nie spełnia minimalnych wymagań pod Ubuntu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.