x-kom hosting

Komputer nie pracuje, zasilanie jest

luka92
utworzono
utworzono

Mój komputer nie chce się włączyć, wiem że zasilanie jest gdyż myszka i dioda na obudowie się świeci ale w komputerze nic nie pracuje nie wiem co może być przyczyną, problem zaczął się po przeczyszczeniu zasilacza i wentylatora na procesorze(możliwe że coś uszkodziłem, ale nie potrafię zlokalizować problemu) Byłbym wdzięczny za wszelkie pomocne rady :)

nitro07
komentarz
komentarz

Co to znaczy, że nic nie pracuje ? wentylatory się nie kręcą ? nie ma absolutnie żadnej reakcji ze strony komputera po wciśnięciu przycisku POWER?

itsmylife
komentarz
komentarz

[quote name='luka92' date='01 styczeń 2010 - 17:22 ' timestamp='1262362930' post='936769']
Mój komputer nie chce się włączyć, wiem że zasilanie jest gdyż myszka i dioda na obudowie się świeci ale w komputerze nic nie pracuje nie wiem co może być przyczyną, problem zaczął się po przeczyszczeniu zasilacza i wentylatora na procesorze(możliwe że coś uszkodziłem, ale nie potrafię zlokalizować problemu) Byłbym wdzięczny za wszelkie pomocne rady :)
[/quote]
A dobrze wszystko podlaczyles? Nie odpiales czasem kabla od wlacznika w obudowie? Taki cienutki PWR lub Power bedzie pisac

A43vil
komentarz
komentarz

Podłączyłeś zasilanie pod płytę główną?

luka92
komentarz
komentarz (edytowane)

wszystko jest podłączone jak było na początku sprawdzałem kilka razy, nic nie pracuje ani dysk ani cd-rom, wentylatory też nie

Gość
komentarz
komentarz

Nagle przestał działać ? Grzebałeś coś w środku ?

A43vil
komentarz
komentarz

Zobacz czy nie uszkodziłeś kondensatorów lub jakichś innych elementów zasilacza.

luka92
komentarz
komentarz

napisałem na początku że czyściłem zasilacz i wentylator na procku

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś inny zasilacz ?
Sorki za nie dopatrzenie, no ale bywa :)

luka92
komentarz
komentarz

problem w tym że nie mam innego :D ale z drugiej strony spójrzmy tak skoro na myszkę i na diodę na obudowie jest zasilanie to dlaczego miałoby go nie być na inne podzespoły?

itsmylife
komentarz
komentarz

Znajomy mial podobny problem i okazalo sie ze jedno z urzadzen nagle robilo zwarcie. Wina byla w kablu zasilacza. Sproobouj jeszcze raz wsyzstko odlaczyc i podlacz tylko zasilane do plyty glownej, grafiki i zobacz czy sie wlaczy.

Gość
komentarz
komentarz

Albo czegoś nie podpiąłeś, albo coś uszkodziłeś przy czyszczeniu.

luka92
komentarz
komentarz

szukałem jakichś uszkodzeń i spalonych miejsc ale nic to nie dało chociaż w zasilaczu przy jednym kondensatorze jest tak jakby się coś lekko sfajczyło :D ale nawet jak podłączyłem samą płytę główna nic więcej nie działało :( a czy coś uszkodziłem to nie wiem wydaje mi się że nie ale ten zasilacz już był robiony kiedyś więc może

Gość
komentarz
komentarz

Więc może może, ale nie wiesz, sprawdziłbym inny zasilacz, albo ten zasilacz w innym kompie.
Mogło się coś skopcić ... :|

luka92
komentarz
komentarz

dobra spróbuje kogoś ze znajomych namówić żeby mi pomógł to dzięki za pomoc, chociaż cienko to widzę bo bawię się z tym już od wczoraj i nic dlatego chyba będą nowe części

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.