x-kom hosting

problem z biosem

leszek2302
utworzono
utworzono

Mój problem wygląda następująco:

[b]Objawy:[/b]

włączam komputer, wiatraki chodzą ale mam czarny obraz na monitorze. tak jakby w ogóle napięcie nie dochodziło do monitora. wyciągam baterie na płycie głównej, chwile czekam i wkładam z powrotem po czym komputer się włącza normalnie. Jedynie wciskam F2 żeby nie wchodzić w BIOS. Dodam, że przy każdym uruchomieniu czy nawet restarcie komputera muszę wyciągać baterię bo obraz jest znowu czarny.

[b]co zrobiłem:[/b]
wymieniłem baterię na nową,
trzymałem całą noc wyciągniętą,

nic to nie dało. Miał ktoś taki problem kiedyś?

raazor90
komentarz
komentarz

Gdy uda się odpalić komputer sprawdź ram programem memtest.

leszek2302
komentarz
komentarz

Ogólnie zmieniałem z innego komputera ram, grafike, zasilacz, dysk. Objawy nadal były te same.

raazor90
komentarz
komentarz

Sprawdź czy płyta główna nie ma żadnych zmian typu spuchnięte lub rozlane kondensatorki...

A43vil
komentarz
komentarz

Jaki masz zasilacz? moc / marka.

leszek2302
komentarz
komentarz

Kondensaroy na pierwszy rzut oka wyglądają normalnie. Sprawdzałem na 2 zasilaczach. oba 300 W.

A43vil
komentarz
komentarz

A były to markowe zasilacze? jeżeli tak to może to być wina płyty głównej. Chyba że masz przypadkiem W7?

leszek2302
komentarz
komentarz

Zasilacze byly markowe. Jeżeli W7 to Windows 7 to mam xp.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.