x-kom hosting

Zawieszanie sie komputera(pod obciążeniem)

Gość
utworzono
utworzono

[color=#1C2837][font=arial, verdana, tahoma, sans-serif][size=2]Jak w temacie dzis od samego ranka mocno wykorzystuje komputer gram i gram i trzykrotnie zawiesił mi się komputer. 1 w G3, 1 w FEAR i raz jak stresowałem go occt.....(OCCt zawiesza mi komputer nawet bez o/c czegokolwiek...). No i moje pytanie co może być przyczyną? Temperatury w normie CPU stres 39*C GPU stres 75*C akurat w tych grach były takie. Gdy próbowałem zrobić stres OCCt to nawet temperatura procesora była niższa. Resetów nie ma Bluescreenów tez nie ma bios nie sygnalizuje uszkodzenia sprzętu windows nie wywala błędów ani innych komunikatów. Więc co się dzieje? [/size][/font][/color]

A43vil
komentarz
komentarz

Jeżeli w grach to sterowniki, ale jeżeli w OCCT to jakiś podzespół czyni ten problem. Spróbuj przeinstalować sterowniki i zobacz czy w grach będzie to samo.

Gość
komentarz
komentarz

Ok przeinstaluje stery ale tylko od grafiki? a co do OCCT on odkąd kupiłem peceta po odpaleniu zawieszał komputer od razu.

BodzioDPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdź temp. CHIPSETU (mostek północny i południowy) na płycie głównej no i czy Zasilacz jest sprawny tak jak powinien.
[size="1"]PS. coś ciepły ten Radek... móg GF ma w Idle 38* a stresie 56* :P[/size]

Gość
komentarz
komentarz

Niby jak mam zasilacz sprawdzić? Temperatura płyty to ok. 43*C

ziomal741
komentarz
komentarz

Podaj jaki to zasilacz .

Gość
komentarz
komentarz

Jak w sygnie.... [color=#0000FF][font=arial, verdana, tahoma, sans-serif][size=2]OCZ Fatal1ty 550W SLI LED[/size][/font][/color]

[b]BodzioDPL [/b]akurat mój egzemplarz jest dosyc chłodny ta seria radeonów do 90*C potrafi pracować stabilnie.

Sory że odświeżam ale dowiedziałem się że problemy przy zawieszeniu się komputera są zapisywane w plikach minidump z tym że mnie to i tak nic nie mówi. Wkleiłbym je tutaj i mam pytanie czy ktoś spróbowałby je obejrzeć i je zweryfikować?

Gość
komentarz
komentarz

Wrzuć, a spróbuję się temu przyjrzeć.

Gość
komentarz
komentarz

[color=#009900][font=Verdana]http://www.speedyshare.com/files/20171872/Pliki_DMP.rar oto i one[/font][/color]
[font="Verdana"][color="#009900"]
[/color][/font]

A więc postanowiłem zrobić nastepujące testy:

Test HDD- HD tune
Test CPU-Prime 95 i TS z AMD OD
Test ramu- Memtestem

Tempy jak w sygnie + HDD 32*C/Mobo 42~45*C oczywiście po dłuższej eksploatacji

Skanowałem komputer juz chyba wszystkim Spyware Doctorem(o ile dobrze napisałem) Kasperskim 2010, Avirą Free, Nortonem, W.Defenderem i po wykryciu kilku trojanów i podejrzanych programów wszystko zostało usunięte. Problem pozostał a nasilił się o tyle że teraz zwiecha nastepują nawet przy nieobciążonym komputerze a nawet jak zamykam system...

Po wykonaniu powyższych testów zamieszczę szczegółowe wyniki oraz screeny wraz z tempami(nie zaszkodzi ponownie ich umieścić) i może wtedy ktoś z Was będzie mi mógł pomóc.


PS: Dodam jedynie że mam Windowsa z SP2 i wszystkimi aktualizacjami jakie są dostępne a komp po ostatnim zwisie przy restarcie nie chciał wstać próbował co kilka sekund(mocniej kręciły wentyle ale nie chciał-po odłączeniu zasilnia i odczekaniu kilkunastu sekund wstał normalnie).

[font=monospace][size=2]Zrobiłem kilka testów. Wyniki mam w postaci graficznej poniżej. Wychodziłoby na to że dysk jest sprawny ram również. Co do grafiki nie stresowałem jej żadnym konkretnym programem a jedynie zapuściłem FarCry2 na najwyższych możliwych detalach z SAAx8 + Vsync w rozdziałce 1280x1024 nie przekroczyło mi 75*C ( w smarkach i innych grach nigdy 80 nie przekroczyło) więc ją wykluczam. Niestety próby testu procesora się nie powiodły. Najpierw zrobiłem test TS z AMD OD po około 3 godzinach pomyślnego testu komputer się zawiesił....na teście Prime 95 trochę spanikowałem bo temperatura po kilkunastu minutach doszła do 50*C i rosła. Wyłączyłem więc go i pograłem sobie w FarCry2 około 3godzin nic się podczas gry nie zacięło gierka chodziła płynnie.Nie wiem co to może być czyżby wadliwy procesor? ( po skończeniu gry dotknąłem radiatora na dole był tylko ciepły...)[/size][/font]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.