x-kom hosting

Instalacja Linuxa

saimon89
utworzono
utworzono

Witam! Wczoraj wypalilem sobie plytke z Linuxem Ubuntu, zainstalowalem i chcialem kompa od nowa odpalic. Odpalam... I pisze ze nie moze zaladowac... Startuje tylko z plyta. Nie znam sie w ogole na Linuxie. Ale chcialem go poznac. Nie wiem moze jest to wina dysku, bo to 2GB;p;p:) Jakiego linuxa polecacie do obslugi neta?? Prosze o pomoc. Pozdroo

oaza_spokoju
komentarz
komentarz

Troche mało napisałeś o problemie..

Jeżeli chodzi o Ubuntu to troche mało miejsca masz..

Do obsługi netu albo Ubuntu albo openSUSE bo oba są bardzo proste w obsłudze i mają zaimplementowane w większości pakiety podstawowe do użytkowania..

saimon89
komentarz
komentarz

Aha rozumiem. Dziekuje za pomoc. A czy na openSUSE wystarczy mi te 2GB?;>

Handbuch
komentarz
komentarz
A czy na openSUSE wystarczy mi te 2GB

Raczej nie. Instalując wersję 10.1 na domyślnej konfiguracji, instalator zaproponował wydzielenie (z partycji NTFS oczywiście) co najmniej 4 GB.

Zarov
komentarz
komentarz

openSuSE na pewno nie, to jest jedna z tych cięższych dystrybucji, pomyśl nad Slackware albo Zenwalk.

saimon89
komentarz
komentarz

Dziekuje Panowie za jakies wskazowki. Prosze zarzuccie jakims linkiem do jakiejs dystrybucji gdzie by wystarczylo to 2Giga i zeby chodzil pod tym net. Pozdrawiam.

saimon89
komentarz
komentarz

Dziekuje Strahd

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.