x-kom hosting

zawieszanie kompa po dołożeniu ram

mac drako
utworzono
utworzono

specyfikacja komputera:procesor core2quad q6600 2.4mzh,płyta główna asus P5K3 deluxe,zasilacz bequite 550w,karta graficzna asus geforce 8800gtx,dwie kości pamięci ram 2x1gb ocz ddr3-1333 cl9 gold series dual ch 9-9-9-26,windows xp sp3 32bit.W tym zestawie komputer działa stabilnie.Dokupiłem dwie następne kości 2x1gb ocz ddr3-1333 cl7 platinum dual ch 7-7-7-20 i tu pojawił się problem.Po włożeniu jednej czy obu kości w nieważne jakie sloty komputer startuje ale po załadowaniu systemu lub w trakcie zawiesza się i pozostaje tylko restart który kończy się tak samo.Dodam iż komputer pracuje stabilnie(pod obciążeniem i bez) na każdym z zestawów czyli na 2x1gb ocz gold series a także na 2x1gb platinum osobno.Po włożeniu nawet dwóch kości różnych(gold series+platinum) komputer chodzi kilka minut dłużej a następnie się zawiesza.Dlaczego tak się dzieje?

Hablababla
komentarz
komentarz

te kości po prostu ze sobą nie mogą współgrać . Po prostu musisz sprzedać któreś z nich i kupić takie same jak te które Ci pozostały ja innego rozwiązania nie widzę.

mac drako
komentarz
komentarz

[quote name='SB&FB' date='31 grudzień 2009 - 14:50 ' timestamp='1262267406' post='935907']
te kości po prostu ze sobą nie mogą współgrać . Po prostu musisz sprzedać któreś z nich i kupić takie same jak te które Ci pozostały ja innego rozwiązania nie widzę.
[/quote]
Niema możliwości jakoś ustawić te kości żeby zaczęły współpracować.Może szybkości,timingi nie wiem?.Może jakieś zmiany w biosie?

Morango
komentarz
komentarz

A próbowałeś np podpiąć 3 GB ?? np 2 stare i jedna nowa ?? może to wina jakiegoś ramu ?

mac drako
komentarz
komentarz

[quote name='Morango' date='31 grudzień 2009 - 16:26 ' timestamp='1262273196' post='936043']
A próbowałeś np podpiąć 3 GB ?? np 2 stare i jedna nowa ?? może to wina jakiegoś ramu ?
[/quote]
Tak próbowałem.Ramy są raczej dobre.Każda po kolei działa w każdym slocie,tylko razem te gold z platinum zawieszają kompa.

Morango
komentarz
komentarz

może potrzebują więcej napięcia od zasilacza ??? wiem że nie zawsze każda ma takie same napięcie..

mac drako
komentarz
komentarz

[quote name='Morango' date='31 grudzień 2009 - 16:37 ' timestamp='1262273843' post='936057']
może potrzebują więcej napięcia od zasilacza ??? wiem że nie zawsze każda ma takie same napięcie..
[/quote]
Wyczytałem że te gold series mają napięcie 1.7V a te platinum 1.8V.Uważa pan że należy zmienić napięcie?Jak i na ile?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.