x-kom hosting

Duży problem z postawieniem systemu w acerze

marcus88
utworzono
utworzono

Witam. kupiłem wczoraj acera travelmate 5310 i od wczoraj nad nim siedze bo w zaden sposob nie moge windowsa postawic. Oryginalnie ma postawionego linpusa linuxa w ktorym nic sie nie da zrobic bo to tylko odpowiednik dosu. Kiedy włoze cd z windowsem xp home sp2 to bootoju normalnie i pakuje obsluge az do momentu kiedy sie zaladuje i wyskakuje okienko czy chce zainstalowac czy naprawic. Wciskam enter na instalacji i tak konczy sie moja przygoda z instalowaniem bo wyskakuje mi ze nie wykryto zadnego dysku twardego i sprawdz czy urzadzenia sa zasilane i skonfigurowane. W partition magic usunelem stare partycje, podzelilem i sformatowalem do fat32 na poczatek, dalej nie wykrylo. znowu wywalilem i sformatowalem do ntfs i dalej wyrzuca mi ze nie ma dysku twardego, co robic? prosze o pomoc

tazman
komentarz
komentarz

Zainstaluj sterowniki do dysku . Powinno pomóc

marcus88
komentarz
komentarz

no fajnie ale jak zainstalowac te sterowniki a dokłądnie gdzie z pod dosu je wpakowac skoro dysku nie widzi

michal13031986
komentarz
komentarz

Cześć. włącz bios i w biosie daj przywracanie ustawien domyslnych. Płytke z windows miej w napędzie, dobrze by było jak byś w biose zmienił ze cd ma się pierwsze uruchamiać. Może to pomoże

marcus88
komentarz
komentarz

dalej nic to nie daje, dziwi mnie to ze partition magic itp dziela dyski i formatuja je do ntfs, fat32 ale nie tworzy mi liter dysku, stawia tylko *. wie ktos co z tym zrobic? pierwszy raz cos takiego widze

marcus88
komentarz
komentarz

no własnie nie bylo by zadnego problemu gdyby udalo mi sie chociaz konsole odzyskiwania otworzyc ale ten komputer kompletnie dysku nie wykrywa, linux normalnie startowal a windowsa nie widzial dysku. teraz dysk jest czysty jak lza nie ma na nim nic nawet linuxa, nie jest sformatowany do zadnego systemu plikow i dalej go nie widzi

Kamix
komentarz
komentarz

No to jak pokazuje ci się chyba pierwszy ekran po zabootowaniu płytki to kliknij "R" :)

marcus88
komentarz
komentarz

heheheh wierz mi ze doskonale wiem jak zainstalowac windowsa, ustawic biosa itd, nie mam doswiadczenia w linuxach ale nie w tym problem. Chodzi mi oto ze windowsa (pomimo ze zainstalowany jest linux) podczas instalacji pokazuje za sa podzielone dyski ale w nieznanym formacie. w tym laptopie niezaleznie czy przy instalacji wcisne enter czy r to wywala mi ze nie ma podłaczonego dysku twardego albo nie jest skonfigurowany badz zasilany. formatowalem go, zmienialem partycje i systemy plikow, wiele komputerow juz widzialem ale pierwszy raz mi sie zdarza zeby w nowiutkim laptopie nie wykrywalo dysku w windowsach a wykrywalo w linuxach. poradzi ktos?

dar55
komentarz
komentarz

czytaj uważnie co ci ludzie piszą , musisz mieć sterowniki od dysku SATA bo takowy masz, musisz mieć FDD ale pech że nie masz :D , więc Nlite i integrujesz sterowniki z płytą win xp i wszystko będzie chodzić na 100%

oaza_spokoju
komentarz
komentarz

Acery mają strasznie ubogie opcje w BIOSie więc możesz tego nie znaleźć..A więc poszukaj opcji Native SATA i odznacz ją jako Disabled..W ten sposób będziesz mógł instalować Windowsa bez instalowania sterowników SATA..

Jeżeli nie to najlepszym rozwiązaniem będzie zintegrować je z Windowsem ,czyli nLite jak wyżej napisane.

Możesz też spróbować nagrać sterownik SATA na płytę cd i jeżeli będzie możliwość(nie pamiętam czy jest czy nie) to wskażesz płytę ze sterownikami i będzie po krzyku..

P.S.Spróbuj w linuxie wpisać startx ;-)

dar55
komentarz
komentarz
o wskażesz płytę ze sterownikami i będzie po krzyku..

w Windowsie nidyrydy :D

oaza_spokoju
komentarz
komentarz
o wskażesz płytę ze sterownikami i będzie po krzyku..

w Windowsie nidyrydy :D

W czasie instalacji sterowników SATA przed instalatorem Windowsa..

F6 i musisz wskazać dyskietkę..Więc jeżeli udałoby się inny napęd wybrać to by sie dało..A jak już napisałem nie jestem pewny czy takie coś by przeszło..

dar55
komentarz
komentarz
.Więc jeżeli udałoby się inny napęd wybrać to by sie dało..A jak już napisałem nie jestem pewny czy takie coś by przeszło..

jak mówię że nidyrydy to nidyrydy , tylko flopa mozesz wskazać , jakby można było nie byłoby 1000 tematów jak zainstalowac bez flopa , proponują chociaż jedną instalkę zrobić bez flopa , POWODZENIA

oaza_spokoju
komentarz
komentarz
.Więc jeżeli udałoby się inny napęd wybrać to by sie dało..A jak już napisałem nie jestem pewny czy takie coś by przeszło..

jak mówię że nidyrydy to nidyrydy , tylko flopa mozesz wskazać , jakby można było nie byłoby 1000 tematów jak zainstalowac bez flopa , proponują chociaż jedną instalkę zrobić bez flopa , POWODZENIA

Wystarczyło napisać w instalatorze nidyrydy ,a nie w Windowsie;-) i wszyscy by zrozumieli jak trzeba..

marcus88
komentarz
komentarz

faktycznie, nie ma innej rady jak zrobienie instalki windowsa z dodatkowym sterownikiem sata w nlite i wszystko działa jak nalezy, dzięki wielkie za pomoc bo pierwszy raz sie z tym spotkalem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.