x-kom hosting

Problemy z dźwiękiem i zawieszaniem

Sasi
utworzono
utworzono

Mam takie problemy z komputerem które są (przepraszam za słowo) wk******e

-Zależy jakie zainstaluje sterowniki do dźwięku czy z płyty czy z strony producenta to albo co jakiś czas okropne wrzaski piski trzaski itp. itd. albo gdy uruchomię grę/program/instalację to dźwięk mi się wydłuża pprrzzeecciiąąggaa (np jak rozmawiam z kimś) ale w grze ten dźwięk się nie przedłuża, a w systemie po zminimalizowaniu gry albo gdy się jeszcze włącza to tak.
I temu wszystkiemu towarzyszą zawieszania komputera :/

[b]Mój PC:[/b]

-Procesor: Intel Pentium IV 3,06 Ghz
-Karta graficzna: Nvidia GeForce 6600 GT
-Ram: DDR2 1 GB
-Płyta główna: AsRock 775Dual-880Pro
-Karta dźwiękowa: Zintegrowana^
-Antywirus: NOD32

[b]Stan:[/b]

-Lat 3
-Po formacie, więc wirusy, robaki, błędy odpadają
-Wewnątrz odkurzony, czyściutki

Co można z tym zrobić ?
Szukałem innych sterowników ale nie znalazłem, może są jakieś zamienniki/uniwersalne ?
Z góry dziękuję za odpowiedź

bartas92
komentarz
komentarz

Na moje to uszkodzenie sprzętowe, już pominę to że AsRock robi jedne z najgorszych płyt głównych :), zobacz czy nie widać przy karcie dźwiękowej żadnego uszczerbku, oderwaniu od płyty itd.

Sasi
komentarz
komentarz

Nie nic tam nie widać, wszystko wygląda dobrze.

bartas92
komentarz
komentarz

To może jakimś sposobem ta karta została spalona ? jaki masz zasialcz :P?

Sasi
komentarz
komentarz

Jak by była spalona to by chyba nie działała ani przez chwilę ? przynajmniej mi się tak wydaje :P

Zasilacz to:
Colorsit 350W EN60950

bartas92
komentarz
komentarz

[quote name='Sasi' date='31 grudzień 2009 - 00:36 ' timestamp='1262216168' post='935355']
Jak by była spalona to by chyba nie działała ani przez chwilę ? przynajmniej mi się tak wydaje :P[/quote]

no niekoniecznie xD

zasilacz no name -_-, więc jeżeli faktycznie by to było spalenie to wina zasilacza.. możesz jeszcze spróbować czy taki sam dźwięk jest na słuchawkach lub innych głośnikach :)

Sasi
komentarz
komentarz

Na każdych głośnikach/słuchawkach występuje takie zjawisko.

Aha i zjawisko z chałasem/piskami/trzaskami występuje często po jakimś dźwięku np. gdy nacisnę na jakiś przycisk który wydaje dźwięk(w jakimś programie)

bartas92
komentarz
komentarz

No to jestem pewien że jest to uszczerbek sprzętowy, tutaj żadne sterowniki nie pomogą..

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdź inne głośniki.

Krzysiekiksde
komentarz
komentarz

Nie byłbym taki pewien, że to jest wina sprzętu... kiedyś w sterowniku (realtek) kuzynowi rozwiązywałem podobny problem. Wydawało odgłosy jakby dźwięk dochodził z korytarza. Wystarczyło coś wyłączyć w realteku.

bartas92
komentarz
komentarz

[quote name='Krzysiekiksde' date='31 grudzień 2009 - 13:14 ' timestamp='1262261669' post='935697']
Nie byłbym taki pewien, że to jest wina sprzętu... kiedyś w sterowniku (realtek) kuzynowi rozwiązywałem podobny problem. Wydawało odgłosy jakby dźwięk dochodził z korytarza. Wystarczyło coś wyłączyć w realteku.
[/quote]

Ty mówisz tylko o zmianie środowiska w karcie dźwiękowej (tam wybierasz właśnie w jakim otoczeniu przebywa głośnik np. pokój, łazienka, aleja itd..)
Tu problem polega ze zamiast dźwięku są piski, wydłużenia itd.. na moje to wina jakiś styków w kardzie dźwiękowej, lub głośników. Najlepiej jakby autor postu sprawdził z innymi głośnikami :P

Krzysiekiksde
komentarz
komentarz

ok :) ja pomysłów nie mam :)

raazor90
komentarz
komentarz

Panowie autor wyraźnie powiedział że na innych głośnikach/ słuchawkach problem nadal występuje. Jak dla mnie jest przyczyną jest karta dźwiękowa...

Sasi
komentarz
komentarz

Dobrze dzięki za odpowiedzi.
Ale jeżeli to karta to... dlaczego komp się przy tym zawiesza :/ ?

raazor90
komentarz
komentarz

Może być to spowodowane słabym zasilaczem, ten twój to total no name. Przy awarii karty może powodować niestabilność systemu...

Sasi
komentarz
komentarz (edytowane)

Aaa :(

Dzięki za pomoc, trzeba będzie zbierać na nowy sprzęcik :(


Przepraszam że post pod postem ale jakbym edytował nikt by nie przeczytał tego.

Jeżeli to karta spalona to dlaczego przedłużenie dźwięku dzieje się podczas urachamiania/grania/wypakowywania/kopiowania ?
I dlaczego zależy jakie sterowniki zainstaluje to różny problem z tym dźwiękiem jest ?

raazor90
komentarz
komentarz

Napisz jaka to dokładnie integra...

Sasi
komentarz
komentarz

Co integra ?
Nie rozumie ?

raazor90
komentarz
komentarz

No karta dźwiękowa ;)

Sasi
komentarz
komentarz

To jest zintegrowana z główną:775Dual-880Pro AsRock nazywa się: AC'97 Audio for VIA

raazor90
komentarz
komentarz

Próbowałeś różnych wersji sterownika i jest to samo???

Sasi
komentarz
komentarz

Próbowałem te z płyty co miałem z kompem i z strony producenta i są 2 różne problemy jak pisałem zawieszanie się dźwięku albo wrzaski trzaski piski itp. i mogę sobie tak to zmieniać :] zainstaluje to jest tak a to jest tak

raazor90
komentarz
komentarz

No cóż jak dla mnie awaria karty dźwiękowej, nic innego nie przychodzi mi do głowy...

Sasi
komentarz
komentarz

No cóż trudno się mówi :/

Trzeba zezłomować :P

Ale zanim zezłomuję to mam next pytanie :D

Dlaczego VT (program do gadania przez neta) mi ROZZZCCCIĄGA mowę innych gdy w tym samym czasie gram, ale w grze dźwięk jest dobry ?

Ehh nie znacie się :P

Wina nie była w dźwięku... a w... sterownikach do dysku twardego które pobrałem z strony producenta płyty głównej :>

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.