x-kom hosting

Niebieski ekran instalatora Windows

michallazuga
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam nadzieje, ze chociaz na tym forum zostanie mi podana pomocna dłoń. Otóż opowiem wam moją historię od początku, aby było łatwiej określić przyczynę mej niedoli. Zresetowalem komputer, i nie chcial sie wlaczyc. To znaczy komputer dzialal, ale monitor nic nie pokazywal. Postanowilem go rozkrecic, rozkrecilem go i przy skrecaniu zle wloczylem kości ramu, przez co komputer przestal dzialac. Facet w serwisie mi to naprawil. Teraz jak chce wlaczyc komputer to musze czekac ok. 10 min. poniewaz tylko komputer sie wlacza. Gosciu z serwisu powiedzial mi ze moga byc rombnęte pliki windowsa i zalecil mi reinstall systemu. I teraz sie zaczyna moj problem, poniewaz cd-rom cos mi szwankuje ew. moze jest to zasluga czego innego-tego nie wiem. Wkladam plytke z windą do napedu, elegancko smiga i laduje sie tak jakby pierwsze okno, niebieskie- instalator windows, laduje sie do konca i resetuje [chyba tak powinno byc] pojawia sie kreska w gornym lewym rogu i po jakims czasie niebieski ekran z errorami. Tak wiec uwazam, ze to nie musi byc koniecznie problem cd-romu lecz tez czegos innego, poniewaz nawet jak chce wlaczyc windowsa do pulpitu i bym zresetowal, to komp tez sie nie wlaczy bo monitor nie chce ruszyc [nie moge zrobic przywracanie systemu, bo skonczyl mi sie okres aktywacyjny windy i zgubilem klucz] Tak wiec prosze was o pomoc!

HQ19
komentarz
komentarz

Zapewne pojawiają Ci się BSOD'y. Podaj kod błędu, będzie wiadomo trochę więcej.

Mag Magik
komentarz
komentarz

[quote]pojawia sie kreska w gornym lewym rogu i po jakims czasie niebieski [b]ekran z errorami.[/b] [/quote]

Możesz dokładnie podać jakie są to błędy?

[quote]Teraz jak chce wlaczyc komputer to musze czekac ok. 10 min. poniewaz tylko komputer sie wlacza.[/quote]

co się dzieje w czasie ładowania systemu? Na jakim ekranie ładowanie systemu stoi tak długo?

michallazuga
komentarz
komentarz

Po wlaczeniu tego pierwszego ekranu z danymi kompa, firmą itp. pojawia sie taki bialy pasek na dole kóry sie laduje [nigdy przedtem go nie widzialem]. Klikam f11 i pojawia sie okno do wyboru [select first boot device] i wybieram cd/dvd potem dowolny klawisz spowoduje rozruch cd, klikam i na niebieskim ekranie instaluje sie tjb. pierwsza faza pisze: instalator systemu windows i na dole sie jakies pliki laduja. Potem komputer sie powinien resetowac o ile wiem ale pojawia sie czarny ekran i ta kreska a potem niebieski ekran i pisze: http://img39.imageshack.us/i/zdjcie0074l.jpg/

HQ19
komentarz
komentarz

Spróbuj zastosować się do rozwiązania ze strony Microsoftu -> [url="http://support.microsoft.com/kb/315335/pl"]http://support.microsoft.com/kb/315335/pl[/url].

michallazuga
komentarz
komentarz

Sprawdzilem ramy, ciagle to samo. mam 2 kosci jedna 256 druga 512. czy mogly mi sie dwa ramy zepsuc po tym jak je zle wlozylem do slotów?

HQ19
komentarz
komentarz

A co masz na myśli, pisząc "źle włożyłem"? Spróbuj z jedną (najpierw z 512MB, a jeśli to nic nie pomoże to z 256MB) pamięcią zainstalować system.

michallazuga
komentarz
komentarz

[quote name='HQ19' date='30 grudzień 2009 - 13:22 ' timestamp='1262175778' post='934513']
A co masz na myśli, pisząc "źle włożyłem"? Spróbuj z jedną (najpierw z 512MB, a jeśli to nic nie pomoże to z 256MB) pamięcią zainstalować system.
[/quote]


Ja rozkrecilem calego kompa i potem go skrecilem, mialem problemy z kablami itp. ale sie z tym uporalem. I komp mi nie dzialal to oddalem do serwisu i facet z serwisu powiedzial ze pierwszy raz cos takiego widzi ze zle ram wlozony cos tam ze jak to pasowalo, jak to wlozyles. nie pamietam co on tam jeszcze powiedzial. A jestes pewnien ze to wina ramu?

HQ19
komentarz
komentarz

Ale na pamięciach są przecież zrobione nacięcia, więc nie ma możliwości włożyć pamięci odwrotną stroną. Może któraś z pamięci nie była dobrze włożona?

michallazuga
komentarz
komentarz

[quote name='HQ19' date='30 grudzień 2009 - 13:32 ' timestamp='1262176357' post='934533']
Ale na pamięciach są przecież zrobione nacięcia, więc nie ma możliwości włożyć pamięci odwrotną stroną. Może któraś z pamięci nie była dobrze włożona?
[/quote]


Możliwe, ze byly zle wlozone, nie przygladalem sie. Aczkolwiek jestes pewny ze to wina ramu?

HQ19
komentarz
komentarz

Najprawdopodobniej tak. Jeśli masz możliwość, to pożycz pamięci od kogoś (jeśli masz DDR1 to pożycz DDR1, jeśli DDR2 to DDR2) i spróbuj wtedy zainstalować. Możesz również przetestować swoje pod kątem błędów, do tego wystarczy pobrać program Memtest86+, wypalić obraz na płycie tak, aby można było go zbootować pod DOSem.

michallazuga
komentarz
komentarz

[quote name='HQ19' date='30 grudzień 2009 - 13:38 ' timestamp='1262176738' post='934545']
Najprawdopodobniej tak. Jeśli masz możliwość, to pożycz pamięci od kogoś (jeśli masz DDR1 to pożycz DDR1, jeśli DDR2 to DDR2) i spróbuj wtedy zainstalować. Możesz również przetestować swoje pod kątem błędów, do tego wystarczy pobrać program Memtest86+, wypalić obraz na płycie tak, aby można było go zbootować pod DOSem.
[/quote]

Moje kości to DDR. Jasne, ze sprobuje z innym ramem. I sprobuje wlozyc takze swoj ram do kogos zeby wyeliminowac ze mam zepsute sloty ramu. A jak moge przetesotwac tym programem, jak nie moge na swoim kompie? U kogos?

(R*D)Elber
komentarz
komentarz

powiedzcie mi dlaczego mi nie chce sie wogóle na komputer zainstalowac zaden windows
przy instalowaniu wyskakuje blad wczytania pliku na kazdym windowsie innego
Czego to powód

HQ19
komentarz
komentarz

[quote name='michallazuga' date='30 grudzień 2009 - 13:43 ' timestamp='1262177012' post='934548']
A jak moge przetesotwac tym programem, jak nie moge na swoim kompie? U kogos?
[/quote] Musisz pobrać program do testowania pamięci [url="http://www.dobreprogramy.pl/Memtest,Program,Windows,12492.html"]DOWNLOAD[/url]. Jest to plik .ISO. Pójdź do jakiegoś kolegi, nagrasz poprzez Nero. U Siebie w komputerze musisz mieć tylko ustawione bootowanie na CD/DVD. [url="http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=204"]TUTAJ[/url] masz instrukcję, jak użyć tego programu i jak go nagrać na płytę.

michallazuga
komentarz
komentarz

[quote name='HQ19' date='30 grudzień 2009 - 13:50 ' timestamp='1262177403' post='934562']
Musisz pobrać program do testowania pamięci [url="http://www.dobreprogramy.pl/Memtest,Program,Windows,12492.html"]DOWNLOAD[/url]. Jest to plik .ISO. Pójdź do jakiegoś kolegi, nagrasz poprzez Nero. U Siebie w komputerze musisz mieć tylko ustawione bootowanie na CD/DVD. [url="http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=204"]TUTAJ[/url] masz instrukcję, jak użyć tego programu i jak go nagrać na płytę.
[/quote]


I mówisz, że to mi wykaże czy kości ramu są sprawne? To nie lepiej isc do kogos i je sprawdzic na czyjejs plycie głównej?

HQ19
komentarz
komentarz

Tak, będziesz miał odpowiedź czy pamięci RAM są sprawne. Możesz również iść do jakiegoś kolegi, też będziesz miał jasność.

michallazuga
komentarz
komentarz

[quote name='HQ19' date='30 grudzień 2009 - 14:18 ' timestamp='1262179111' post='934596']
Tak, będziesz miał odpowiedź czy pamięci RAM są sprawne. Możesz również iść do jakiegoś kolegi, też będziesz miał jasność.
[/quote]


Przetestowalem i w 4 na 6 przypadkach komputer się włączał tak samo i error byl ten sam a w 2 przypadkach były 3 biip, biip, biip przerwa i znowu biip biip biip i ekran czarny :/

HQ19
komentarz
komentarz

A więc pamięci są uszkodzone. Masz rozwiązanie.

michallazuga
komentarz
komentarz

Aha.. hmm cholera czyli do wyrzucenia, dobrze ze mam tak malo, niewiele to przynajmniej kosztuje. A jak myslisz, sloty moge tez miec uszkodzone? Pewnie dlatego, ze zle ten ram wlozylem... cholera, mam nadzieje... pozycze od kumpla i przetesuje

http://img683.imageshack.us/i/zdjcie0080o.jpg/

czy to jest DDR? CZY DD2 CZY DDR3? :PP

HQ19
komentarz
komentarz

To są pamięci DDR. Trudno powiedzieć czy sloty zostały uszkodzone. Dowiesz się, gdy włożysz jakiekolwiek sprawne pamięci. Jeśli wszystko będzie działało bez problemu, to znaczy, że nic nie uszkodziłeś.

michallazuga
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='HQ19' date='30 grudzień 2009 - 15:12 ' timestamp='1262182349' post='934670']
To są pamięci DDR. Trudno powiedzieć czy sloty zostały uszkodzone. Dowiesz się, gdy włożysz jakiekolwiek sprawne pamięci. Jeśli wszystko będzie działało bez problemu, to znaczy, że nic nie uszkodziłeś.
[/quote]


a w laptopach jaka jest pamiec? bo mam laptopa i moglbym wyciagnac i zobaczyc czy na kompie mi pojdzie

HQ19
komentarz
komentarz

Z laptopa nie będzie się nadawała do komputera.

michallazuga
komentarz
komentarz

[quote name='HQ19' date='30 grudzień 2009 - 16:33 ' timestamp='1262187211' post='934784']
Z laptopa nie będzie się nadawała do komputera.
[/quote]

podlaczylem ram kumpla i tez nie dziala, to samo sie pojawia. nie wiem co teraz !! :/

[quote name='michallazuga' date='31 grudzień 2009 - 01:16 ' timestamp='1262218585' post='935388']
podlaczylem ram kumpla i tez nie dziala, to samo sie pojawia. nie wiem co teraz !! :/
[/quote]


help!! :[

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.