x-kom hosting

Niebieskie tło przy starcie komputera

przem0pl
utworzono
utworzono

Witam, gdy włączam komputer i juz jak windows załaduje się, dokładnie w momencie kiedy jest napisane przy starcie ZAPRASZAMY pojawia sie nagle takie granatwoe tło i jakies litery bialem trudno okreslic co napisane np." 000xsx0s0d0000" na moze sekunde i komputer restartuje sie :( w trybie awaryjnym odpala skanowałem nawet dyski czy iwrusów nie ma, jednak nic szegolnego avast nie znalazł. Bardzo mi zalezy aby nie wgrywac od nowa systemu bo mam bardzo duzo potrzebnych rzeczy. Proszę o pomoc.

HQ19
komentarz
komentarz

Jest to tzw. BSOD. Uruchom komputer w trybie awaryjnym, kliknij PPM na [i]Mój komputer[/i]->[i]Właściwości[/i]->[i]Zaawansowane[/i]->[i]Ustawienia[/i] (w polu [i]Uruchamianie i odzyskiwanie[/i]). Odznacz opcję [i]Automatycznie uruchom ponownie[/i], po czym zaakceptuj 2x OK. Uruchom komputer ponownie już nie w trybie awaryjnym. Jeśli pojawi się ponownie BSOD, spisz kod błędu i jeśli będzie, to plik, który powoduje problemy ze startem.

przem0pl
komentarz
komentarz

Tak więc zrobiłem tak jak mówiłeś, jednak nie daje sie odznaczyć tej opcji aby nie restartował się... wyskakuje komunikat aby włączyć ogłaszanie alertów, jednak tego tez nie mogę włączyć. wszedłem tam jak jest napisane w komunikacie w zarządzanie komputerami ale nie ma tam usługi tak jak było to napisane w komunikacie. jest cos podobnego dziennik wydajnosci i alerty ale gdy to otwieram wyskakuje komunikat ze w trybie awaryjnym nie mozna :( załączam screena zeby bylo jasniej) bardzo proszę o pomoc, mam tam duzo potrzebnych rzeczy i chce uniknąć formatowania.



[URL=http://iv.pl/viewer.php?file=i1tji1uqrznq1j5mata.jpg][IMG]http://iv.pl/images/i1tji1uqrznq1j5mata.jpg[/IMG][/URL]

HQ19
komentarz
komentarz

A więc zrób tak, jak jest napisane w okienku u góry. W okienku [i]Zarządzanie komputerem[/i] masz opcję [i]Usługi[/i]. Wejdź tam i odszukaj [i]Ogłaszanie alertów[/i], kliknij 2x na nim, a następnie kliknij na [i]Uruchom[/i] i [i]OK[/i].

przem0pl
komentarz
komentarz

Kolego własnie o to chodzi że tam nie ma czegos takiego jak oglaszanie alertów (szukałem dokładnie) chodzi o zakładkę usługi. i niewiem co robic...

HQ19
komentarz
komentarz

Sprawdź jeszcze te usługi: [i]Dziennik zdarzeń[/i], [i]Dzienniki wydajności i alerty[/i]. Są [i]Uruchomione[/i] czy [i]Zatrzymane[/i]?

przem0pl
komentarz
komentarz

no raczej wyłączone bo patrz na screena probowalem to włączyć ale bylo napisane ze w trybie awaryjnym nie mozna

HQ19
komentarz
komentarz

Ale wejdź tam, gdzie napisałem w poście #4 i odszukaj te usługi.

przem0pl
komentarz
komentarz

[u][i][b]A więc zrób tak, jak jest napisane w okienku u góry. W okienku Zarządzanie komputerem masz opcję Usługi.
Wejdź tam i odszukaj Ogłaszanie alertów, kliknij 2x na nim, a następnie kliknij na Uruchom i OK. [/b][/i][/u]


Tłumaczę Ci, ze to nei jest mozliwe bo jak klikam na dziennik wydajnosci i alerty to wyskakuje komunikat ze w trybie awaryjnym nie mozna i nic mi sie nie otwiera tylko caly czas ten komunikat jest.

Ale jak biorę usługi i chce odnalezc Oglaszanie alertów to wyskakuje mi tam duzo tego lecz napeno nie ma niczego o nazwie oglaszanie alertów... Ewentualnie gdybys mi nie wierzyl moge screeny wyslać ze napewno nie ma tam tego

HQ19
komentarz
komentarz

W okienku [i]Zarządzanie komputerem[/i] masz opcję [i]Usługi[/i]. Wejdź tam i odszukaj [i]Dziennik zdarzeń[/i] oraz [i]Dzienniki wydajności i alerty[/i], kliknij 2x na nich i podaj mi ich stan. Ja Ci nie piszę, żebyś wszedł [i]Dzienniki wydajności i alerty[/i], które zaznaczyłeś na obrazku.

przem0pl
komentarz
komentarz

Dobra :)) poradzilem, teraz co dalej ? ten niebieskie tlo juz jest na stałe... moge odczytac tylko co odczytac?

HQ19
komentarz
komentarz

Kod błędu (np. 0x0000008E) i jeśli jest, to plik, który to powoduje.

przem0pl
komentarz
komentarz

0x00000050 ( 0xA3C1DFE8, 0x00000008, 0xA3C1DFE8, 0x00000000) takie cuś, jednak nic mi to nei mówi

HQ19
komentarz
komentarz (edytowane)

Przejrzyj informacje, które wyszukałem [url="http://www.google.pl/search?q=0x00000050&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a"]STOP 0x00000050[/url]. Zacznij od pierwszego linka, strony Microsoftu. Możesz podać przy okazji konfigurację komputera?

przem0pl
komentarz
komentarz

hmm niewiem czy uda mi sie samemu znalezc informacje na temat mego problemu no ale bede szukał.

oczywiscie

procesor intel Core2 duo 2x3,0Ghz
karta graf. Geoforce 8800 GT 512
pamiec ram. 2GB DDR2
Płyta główna. Gigabyte S-series

nic nie znalazlem na temat akurat mego bledu :/ czyli konieczne formatowanie ?

Błagam pomocy... mam za duzo danych aby to stracic.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.