x-kom hosting

Brak sygnalu biosu oraz obrazu przy włączaniu komputera

rysiolek
utworzono
utworzono

Specyfikacja:
Procesor: Intel P4 2,8
P. główna: Gigabyte GA- 8IPE1000
Zasilacz: Modecom Feel II 400 - (sprawdzałem jeszcze na 2 innych zasilaczach które są sprawne bo na jednym z nich chodzi 2 komp)
Ram: GoodRam 512mb 400 (komp chodził na +2 jeszcze ale ich nie wymieniam bo tą kość przetestowałem i na niej pr znaleźć przyczynę problemu)
K. graf: Geforce 7600gs 256mb MSI na Agp oraz zamiennie dla wykluczenia winy k graf Palit 5700Le
Dysków i innych nieważnych podzespołów nie wymieniam bo i tak je odłączyłem w celu odnalezienia problemu.

Opis problemu:
O godzinie 11 wyłączam komputer - wszystko działa, nie było żadnych problemów. Potem o godzinie 21 pr go włączyć i już nie mogę. Brak obrazu na monitorze, oraz brak sygnału biosu że wszystko jest okej. Wiatraki chodzą, wszystko wydaje się w porządku ale nie jest. Wyciągnięcie ramu czy k graf nie spowodowało wydania żadnych sygnałów że czegoś brakuje - nic kompletna cisza.
Zabrałem się do odszukania problemu, spr min:
1. Podłączałem 2 inne zasilacze - brak zmian
2. Przekładałem ramy w bankach- ostatecznie tez to nie pomogło (piszę że ostatecznie bo raz udało mi się go na chwile uruchomić, ale wyłączyłem go aby podpiąć grafe, klawe itp i już się nie włączył)
3. Dokładne czyszczenie komputera + wyciągnięcie i wsadzenie procesora na miejsce przyniosło efekt, komputer wszedł normalnie do windowsa, wydawało się że wszystko będzie w porządku, jednak po 10 min waliło mi czarny ekran + wygaszenie moniotora i wszystko zaczęło się od nowa. Pomyślałem że to wina chłodzenia procka bo pasta na nim była już wyschnięta więc wyczyściłem ją i nałożyłem świeżą - niestety nie dało to żadnego efektu - komputer po przejściu testu pamięci w biosie się zawiesił (czyli po jakiś 10 sec)
4. Resetowałem bios - nic nie pomogło

Ogólnie mówiąc spr ram, zasilacz, graficzną. Włączałem komp w samej konfiguracji proc, płyta, ram, graficzna - i nadal nie mogę dojść do źródła problemu. Zauważyłem też że dopóki 2 razy nie wyciągnełem procesora to nie było nawet dźwięku biosu że coś jest nie tak, po wyciągnięciu i wsadzeniu tak jakby się na chwile odblokowywał i potem znowu padał.
Jednym słowem : pomocy :}

raazor90
komentarz
komentarz

Obejżyj płytę główną, sprawdź czy kondensatory nie są wypukłe lub rozlane... Myślę że to jej wina

rysiolek
komentarz
komentarz

Sprawdziłem, wszystko wygląda okej. Żaden z kondensatorów nie jest wybrzuszony ani wylany. Nie widzę śladów wskazujących na jakiekolwiek jej uszkodzenie.

raazor90
komentarz
komentarz

Dla mnie to wygląda na grafikę ale skoro mówisz że wkładałeś inną i bez rezultatu lub ram gdyż takie są objawy. No chyba że padła płyta główna... nic innego nie przychodzi mi do głowy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.